Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Might and Magic III: Isles of Terra (PC)

Might and Magic III: Isles of Terra PC

Trzecia odsłona popularnej serii gier cRPG, wykreowanej przez Jona Van Caneghema i jego studio New World Computing.

RPG | FPP | fantasy | Might & Magic | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Might and Magic III: Isles of Terra (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29lipca1991

Might and Magic III: Isles of Terra to trzecia gra z serii RPG wykreowanej przez Jona Van Caneghema i New World Computing. Jest to zarazem kolejna odsłona sagi Sheltema i Coraka, których losy mogliśmy śledzić w dwóch poprzednich częściach gry.

Nikczemny Sheltem, którego ścigaliśmy w pierwszej i drugiej części serii, dostał się w końcu do świata Terra, gdzie pierwotnie sprawował rządy. Natomiast Corak, niestrudzenie podążający jego śladem, spotyka podczas wędrówki zupełnie nową drużynę śmiałków pochodzących z ojczyzny Sheltema. W ten właśnie sposób Sir Caneghem, Crag Hack, Maximus, Resurrectra, Dark Shade, Kastore, Robert The Wise oraz Tolberti zostają uwikłani w trwający od dawna konflikt pomiędzy dwoma Strażnikami. Podróżując po wyspach Terry, nasi bohaterowie odkrywają intrygujące fakty z przeszłości planety oraz prawdziwe przyczyny wzajemnej niechęci Sheltema i Coraka.

W Might and Magic III: Isles of Terra, w odróżnieniu od części poprzednich, kierujemy drużyną złożoną ze z góry zdefiniowanych śmiałków. W dole ekranu pojawiły się powszechnie stosowane w późniejszych produkcjach RPG portrety bohaterów, umożliwiające łatwiejszy dostęp do ich cech, ekwipunku, czarów itp. Postacie zbliżających się wrogów są teraz widoczne z daleka, co pozwala łatwiej uniknąć bezpośredniego starcia lub lepiej zaplanować potyczkę pod względem taktycznym. Ważną innowacją w trzeciej części gry jest wprowadzenie możliwości zapisu w każdym momencie, podczas gdy w poprzednich częściach mogliśmy to robić jedynie w trakcie pobytu w mieście.

Dzięki postępowi jaki dokonał się w rozwoju domowych komputerów Might and Magic III może pochwalić się znacznie lepszą oprawą, niż swoje poprzedniczki. W tej części gry po raz pierwszy wykorzystano bardziej kolorową i szczegółową grafikę VGA, co wpłynęło na większą przejrzystość interfejsu oraz ukazanego w trzech wymiarach świata gry. Dzięki obsłudze nowoczesnych kart dźwiękowych możemy usłyszeć znakomite efekty, muzykę w tle, a nawet digitalizowaną mowę. Wprowadzono też niedostępną w poprzednich częściach obsługę przy pomocy myszy, co przełożyło się na komfort sterowania i wyjątkową grywalność.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Might and Magic III: Isles of Terra

12+

Siła marki - na przykładzie Might And Magic (część I)

wiadomość3 lutego 2014

Skąd się wzięła popularność gier Might And Magic? Jak to się dzieje, że wciąż wydawane są nowe? Przyjrzyjmy się historii tej serii.