Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Shifters (PS2)
OkładkaShifters (PS2)

Shifters PS2

Bezpośrednia kontynuacja wydanej wyłącznie na konsolach PlayStation 2 trzecioosobowej gry akcji Warriors of Might and Magic.

Akcji | TPP | Might & Magic | elementy RPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shifters Premiera PS2

17czerwca2002

producent: 3DO Company wydawca: 3DO Company

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Shifters jest bezpośrednim sequelem dynamicznej gry TPP Warriors of Might and Magic, wydanej w 2001 roku przez 3DO Company i wprowadzającej konsolowych graczy w słynne uniwersum RPG. Jest to zarazem czwarta z kolei próba sprzedania słynnej marki Might and Magic wielbicielom gier akcji, którzy jak dotąd przechodzili obojętnie obok gier, osadzonych w stworzonym przez Jona Van Caneghema świecie.

W warstwie fabularnej Shifters jest kontynuacją losów Allerona, bohatera znanego graczom z poprzedniczki. Nasz protoplasta, uwolniony od stawianych mu zarzutów i okrutnej Maski Oskarżonych, zyskał niezwykłą moc przeobrażania się w 24 różne formy, będące kompilacją znanych z gier fabularnych klas i profesji. Wykorzystując swe zdolności, tym razem będzie musiał stawić czoła zastępom cielesnych i metalowych najeźdźców, którzy zamienili spokojne wioski w bezduszne, parowe miasta. Alleron będzie musiał przemierzyć sześć różnych światów i walczyć z przedstawicielami charakterystycznych dla nich ras, oraz z kończącymi poszczególne etapy bossami. Gra pozwala zdobywać i wykorzystywać coraz potężniejsze bronie i czary, a zdobyte w walce doświadczenie przeznaczać oczywiście – wzorem rasowych RPG - na rozwój cech postaci.

Mechanika gry w porównaniu z Warriors of Might and Magic pozostała niemal niezmieniona i mimo sporego potencjału powtarza wiele błędów poprzedniczki. Beznadziejna praca kamery, ubogi system walki, słabe AI przeciwników oraz szereg irytujących błędów sprawiły, iż mimo znacznie ulepszonej względem pierwowzoru oprawy graficznej i dźwiękowej gra nie odniosła spodziewanego sukcesu. Shifters była jedną z ostatnich produkcji 3DO Company przed bankructwem studia w maju 2003 roku. Jedną z głównych przyczyn upadku była komercyjna klapa, jaką po wykupieniu New World Computing ponosiły kolejne tytuły osadzone w uniwersum Might and Magic.

Ostatnia modyfikacja 29 sierpnia 2013

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Shifters: 12+

Shifters Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci