Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 9 lutego 2024, 16:04

autor: Adrian Werner

18. LoL: Wild Rift. TOP 100 najlepszych gier free-to-play

Spis treści

18. LoL: Wild Rift

LEAGUE OF LEGENDS: WILD RIFT W SKRÓCIE

  1. Gatunek: MOBA
  2. Platformy: iOS, AND, wkrótce PS4, XOne
  3. Data premiery: grudzień 2020 (wczesny dostęp)

Na rynku PC w kategorii free-to-play król jest jeden i jest nim League of Legends. Na urządzeniach mobilnych przez lata pojawiła się masa naśladowców – niektórzy byli nawet całkiem dobrzy, ale wielu graczy czekało na konwersję LoL-a. To, co ostatecznie otrzymaliśmy, okazało się jednak czymś znacznie lepszym niż prosty port.

League of Legends: Wild Rift zachowuje bowiem wszystkie podstawowe elementy, które uczyniły pierwowzór klasyką, ale zmienia rozgrywkę tak, by pasowała do specyfiki urządzeń mobilnych. Akcja jest wyraźnie szybsza, a mapy mniejsze, dzięki czemu mocno podkręcona została dynamika rywalizacji. Zmodyfikowano również wiele mechanizmów rozgrywki oraz statystyki bohaterów, a wszystko to wyposażono w doskonale przygotowany z myślą o ekranach dotykowych system sterowania.

League of Legends: Wild Rift to obecnie najlepsza mobilna MOBA. Gra jest uboższa w zawartość niż pecetowy LoL, ale bardzo szybko się rozwija. Do tego wkrótce trafi na konsole, gdzie również nie będzie miała konkurencji w swoim gatunku.

  1. Więcej o grze League of Legends: Wild Rift

Jak zagrać na PC w League of Legends: Wild Rift

Szybsza formuła League of Legends: Wild Rift sprawia, że pozycja ta może zainteresować również graczy pecetowych. Twórcy nie mają w planach konwersji na PC, ale na komputerach można komfortowo się bawić dzięki aplikacji GameLoop. To oficjalny emulator Androida opracowany dla tytułów firmy Tencent. Doskonale sprawdza się w akcji i – co jest szczególnie miłe – oferuje pełne wsparcie dla gry myszką i klawiaturą.

  1. GameLoop – pobierz aplikację

17. World of Warships

WORLD OF WARSHIPS W SKRÓCIE

  1. Gatunek: symulacja
  2. Platforma: PC
  3. Data premiery: wrzesień 2015

Solidny awans zaliczyło World of Warships. Pomimo wydawać by się mogło niszowej tematyki gra radzi sobie coraz lepiej. Cieszy nas to, gdyż bitwy morskie nigdy nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem deweloperów, więc stale rozwijana pozycja tego typu jest prawdziwym skarbem dla miłośników wojennej marynistyki.

Sama tematyka na niewiele by się jednak zdała, gdyby kulała reszta gry. Na szczęście w przypadku World of Warships nie ma o tym mowy. Tytuł imponuje klimatem, grafiką, dużym wyborem statków oraz efektownymi starciami. Do tego nie wymaga perfekcyjnego refleksu, toteż stanowi świetną propozycję dla ludzi znudzonych regularnym laniem, w spuszczaniu którego lubują się młodsi gracze w FPS-ach.

Dużą zaletą jest także wsparcie, jakie zapewnia grze studio Wargaming. Zespół ten dobrze wie, jak rozwijać swoje dzieła po premierze, więc zainteresowanie World of Warships utrzymują regularne aktualizacje z nową zawartością oraz częste eventy. Skutkuje to szybkim wzrostem popularności. Po jednym z update’ów liczba grających na Steamie uległa podwojeniu i produkcja ustanowiła swój nowy rekord aktywności na tej platformie.

Warto wspomnieć, że w 2019 roku marka trafiła także konsole. World of Warships: Legends ukazało się na PS4 oraz Xboksa One i zebrało niezłe recenzje. Produkcja jest regularnie wzbogacana o kolejne DLC. W 2022 roku do gry trafiły m.in. Niemiecki ordnung i Amerykańska wolność. Oba dodatki odblokowały dostęp do kolejnych okrętów.

Waszym zdaniem:

Porządna gra dla osób, które lubią „tematykę marynistyczną”. Pięknie odwzorowane okręty wojenne, przyzwoita oprawa dźwiękowa, a przede wszystkim wyśmienity odgłos salwy oddawanej z głównych baterii. W mojej opinii „miodność” tej gry stoi na wysokim poziomie. Polecam ją wszystkim, którzy lubią gry sieciowe osadzone w realiach morza i toczonych na nim działań wojennych.

Kwakin

  1. Więcej o grze World of Warships

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej

Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku

Jakie są obecnie najlepsze gry, które ukazały się w tym roku? W co warto zagrać, kupić, nie czekając na przeceny? Oto nasza lista najciekawszych produkcji 2023.

Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5
Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5

PS5 okazało się niebywałym sukcesem, ale wysokie ceny gier nowej generacji skłaniają graczy do spoglądania w stronę „darmówek”. W co można już grać za darmo na PlayStation 5.

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.