Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2009, 13:12

Wieści ze świata (Tales of Monkey Island, Battlefield 2, Avatar) 27/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu dowiecie się o zamieszaniu wokół nazwy Edge of Twilight, inwazji piratów na konsolę Wii, tajemniczych projektach autora Castlevanii, produkowanej ponad rok łatce do Battlefielda 2 oraz przyszłości studia Bungie.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu dowiecie się o zamieszaniu wokół nazwy Edge of Twilight, inwazji piratów na konsolę Wii, tajemniczych projektach autora Castlevanii, produkowanej ponad rok łatce do Battlefielda 2 oraz przyszłości studia Bungie.

Edge of Twilight

Firma Fuzzyeyes doszła do porozumienia z Edge Games w sprawie produkcji Edge of Twilight, a raczej jej nazwy, która pozostanie niezmieniona, wbrew wcześniejszym kontrowersjom. W grze przeniesiemy się do postapokaliptycznego świata i wcielimy w łowcę nagród.

Tales of Monkey Island

Pierwszy epizod Tales of Monkey Island (Launch of the Screaming Narwhal) zostanie wydany na konsoli Wii 27 lipca (w ramach usługi WiiWare). Produkcja jest już dostępna na pecetach. Tytuł pozwala nam wrócić do klasycznej serii przygodówek, opowiadających o najpotężniejszym piracie wszechczasów, czyli Guybrushu Threepwoodzie.

Konami i Koji Igarashi

Koji Igarashi, słynny producent gry Castlevania, wciąż pracuje dla Konami. Podobno autor zajmuje się kilkoma projektami. Jeden z nich zostanie ujawniony jeszcze w tym roku. Nie wiemy natomiast, czy Igarashi jest zaangażowany w produkcję gry Castlevania: Lords of Shadow, której przewodzi inny znany, azjatycki twórca - Hideo Kojima (Metal Gear Solid).

Battlefield 2

Battlefield 2 w ciągu 2-3 tygodni otrzyma kolejne uaktualnienie. Patch w wersji 1.50 znajduje się w produkcji już właściwie od roku. Dlaczego? Chodzi o ograniczone zasoby, które na jego potrzeby firma mogła przeznaczyć.

Bungie

Nowa gra Bungie, o której nie wiemy jeszcze absolutnie nic, podobno wkrótce znajdzie wydawcę. Tak zapowiedział przedstawiciel firmy Lars Bakken. Nowa gra jest deweloperowi na pewno potrzebna, bo wkrótce przestanie się on zajmować serią Halo. W sprawie wypowiedział się też Ashley Cheng z Bethesdy. Według niego tylko kilku wydawców jest dość zasobnych, żeby podjąć się projektu. Wśród nich Cheng wymienia Sony, lecz zaznacza, że to mało prawdopodobny scenariusz.

Avatar

20th Century Fox i James Cameron ogłosili 21 sierpnia dniem Avatara, czyli najnowszej produkcji reżysera. Poznamy wtedy pierwszy zwiastun filmowy, który zostanie wyświetlony w wybranych kinach (także 3D). Tego dnia pojawi się również trailer zapowiadający grę o tym samym tytule. Premierę obrazu kinowego przewidziano na 18 grudnia 2009 roku.

NHL 2K10

NHL 2K10 zostanie wydany na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii oraz PlayStation 2 już 15 września tego roku. Co nowego w samej grze? Twórcy obiecują zupełnie nową sztuczną inteligencję i niedostępne wcześniej sposoby kontrolowania zawodników. Oprócz nowych uderzeń i możliwości defensywnych zobaczymy też usprawnioną oprawę, lepsze modele postaci, komentarz Randy Hahna i Drew Remenda, ciekawszy model finansowy, dynamiczny rozwój zawodników oraz nowy system kontraktów i rekrutacji.

Uncharted 2

Amy Hennig zapowiedziała, że firma Naughty Dog planuje w przyszłości rozszerzać sieciowe możliwości graczy Uncharted 2: Among Thieves za pośrednictwem dodatków DLC. Wiemy, że pojawi się sporo rzeczy do odblokowania oraz prawdopodobnie nowe bronie, mapy czy tryby zabawy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Singularity

Tiger Woods PGA Tour 10

Resident Evil: The Darkside Chronicles

Soul Calibur: Broken Destiny

Naruto Shippuden: Legends: Akatsuki Rising

Colin McRae: DiRT 2

Dragon Ball: Revenge of King Piccolo

Demon's Souls

Dynasty Warriors: Strikeforce

Call of Duty: World at War

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Watchmen: The End Is Nigh

Rabbids Go Home - Meet the Rabbids

gry