Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360PC
Okładka Edge of Twilight (X360)

Edge of Twilight

Edge of Twilight to nieukończony projekt przygodowej gry akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), nad którą pracowało studio deweloperskie Fuzzyeyes.

Przygodowe | TPP | steampunk | przygodowe gry akcji

Okładka Edge of Twilight (X360)

data premiery gry:

anulowana

X360 PC

Edge of Twilight jest przygodową grą akcji, w której zmagania sterowanej przez siebie postaci obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Akcja tej produkcji osadzona została w postapokaliptycznym świecie, w którym przeplatają się elementy fantasy i steampunku. Za przygotowanie tego tytułu odpowiedzialna jest niewielka firma o nazwie Fuzzyeyes Studio, która w przeszłości zasłynęła właściwie wyłącznie dzięki zabawnej strategii Hot Dogs Hot Gals.

Przygotowany przez producentów świat podzielony został na dwa równolegle wymiary, pomiędzy którymi sterowana przez nas postać może się dowolnie podróżować. Wymiar Dnia zamieszkiwany jest przez uprzemysłowioną cywilizację Athern, a wymiar Nocy przez duchowo nastawionych Lithern. Głównym bohaterem Edge of Twilight jest łowca nagród o imieniu Lex. Jest on zarazem jedyną postacią, posiadającą zdolność dokonywania opisanych wyżej podróży. Sterowany heros w miarę rozwoju zabawy odkrywa, iż umiejętność ta pozwoli mu uratować wymiar Dnia przed całkowitą zagładą. Przedstawiona w Edge of Twilight historia do zaoferowania ma oczywiście wiele zaskakujących zwrotów akcji oraz interesujących postaci niezależnych, z którymi możemy wchodzić w różne rodzaje interakcji.

W trakcie zabawy zajmujemy się m.in. eksploracją okolicy, sukcesywnym rozwijaniem cech głównego bohatera, wykonywaniem zleconych zadań oraz staczaniem widowiskowych pojedynków z napotykanymi przeciwnikami. W tym celu przygotowano rozbudowany moduł odpowiedzialny za symulowanie walk. Wachlarz dostępnych mocy oraz umiejętności głównego bohatera uzależniony jest od wymiaru, w którym aktualnie on przebywa. Warto też dodać, iż otoczenie (ze szczególnym uwzględnieniem NPC-ów) dynamicznie reaguje na nasze poczynania. Oprawa wizualna Edge of Twilight prezentuje dość wysoki poziom wykonania. Tyczy się to w szczególności zindustralizowanego świata wymiaru Dnia, wypełnionego ciekawie zaprojektowanymi konstrukcjami oraz mechanicznymi istotami.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 223 głosów czytelników.

Gry podobne do Edge of Twilight

Wymagania wiekowe Edge of Twilight

16+

Edge of Twilight "praktycznie ukończone". Twórcy zbierają fundusze na licencje w serwisie Indiegogo

wiadomość22 maja 2016

Twórcy zapomnianego przez większość graczy Edge of Twilight, gry RPG utrzymanej w stylistyce steampunku, zbierają pieniądze na dokończenie prac nad tytułem w serwisie Indiegogo.

Wznowiono prace nad steampunkowym projektem Edge of Twilight
Wznowiono prace nad steampunkowym projektem Edge of Twilight

wiadomość29 grudnia 2012

Kilka lat temu gracze czekający na steampunkowe Edge of Twilight musieli pogodzić się ze skasowaniem tego projektu. Teraz jednak prace nad nim zostały dosyć niespodziewanie wznowione. Planowana jest również ekspansja marki na urządzenia mobilne.

Zdementowanie plotek o upadku projektu Edge of Twilight
Zdementowanie plotek o upadku projektu Edge of Twilight

wiadomość3 grudnia 2009

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o plotkach na temat zamknięcia australijskiego studia deweloperskiego Fuzzeyes Studios, co miało się wiązać z końcem prac nad bardzo obiecującym tytułem z gatunku RPG - Edge of Twilight. Gra osadzona w steampunkowych klimatach okazuje się jednak mieć nadal kilka punktów życia w zapasie – serwis destructoid.com dotarł do samego źródła i poznał szczegóły perturbacji związanych z produkcją.

Steampunkowe Edge of Twilight skasowane
Steampunkowe Edge of Twilight skasowane

wiadomość2 grudnia 2009

W sieci pojawiły się informacje sugerujące zamknięcie australijskiego studia deweloperskiego Fuzzeyes Studios oraz kasację gry cRPG Edge of Twilight, łączącej steampunk z fantasy. Produkcja miała zostać wydana na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 jeszcze w tym roku.

Wieści ze świata (Tales of Monkey Island, Battlefield 2, Avatar) 27/07/09

wiadomość27 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu dowiecie się o zamieszaniu wokół nazwy Edge of Twilight, inwazji piratów na konsolę Wii, tajemniczych projektach autora Castlevanii, produkowanej ponad rok łatce do Battlefielda 2 oraz przyszłości studia Bungie.

X360
PC