Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2012, 18:34

autor: Adrian Werner

Wznowiono prace nad steampunkowym projektem Edge of Twilight

Kilka lat temu gracze czekający na steampunkowe Edge of Twilight musieli pogodzić się ze skasowaniem tego projektu. Teraz jednak prace nad nim zostały dosyć niespodziewanie wznowione. Planowana jest również ekspansja marki na urządzenia mobilne.

Od czasu gdy po raz ostatni słyszeliśmy o Edge of Twilight minęły długie lata i wszyscy zakładali, że projekt został na zawsze skasowany. Okazuje się jednak, że prace nad nim przejął nowy zespół deweloperski, który nie tylko zamierza dokończyć produkcję, ale również stworzyć dodatkowe odsłony. Twórcy ujawnili, że Edge of Twilight ukaże się latem przyszłego roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

  1. Edge of Twilight – strona oficjalna

Sporo zamieszania wywołał fakt, że nowy deweloper nosi nazwę Fuzzyeyes, czyli tę samą, którą używało stare studio. Autorzy zapewnili na swoim profilu facebookowym, że wkład poprzedniego zespołu zostanie wyraźnie wymieniony w liście płac gotowego produktu.

Nowe Fuzzyeyes zamierza również spróbować swoich sił na rynku mobilnym. Przed premierą konsolowego Edge of Twilight na urządzenia z systemem iOS wydana zostanie gra Edge of Twilight: Horizon. Na razie niewiele wiadomo na temat tego projektu, poza tym, że zaoferuje fabularny wstęp do głównej gry oraz wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Edge od Twilight zostało zapowiedziane w 2007 roku. Niestety, twórcy gry popadli w spore tarapaty finansowe i dwa lata później pojawiły się doniesienia o skasowaniu projektu. Autorzy szybko je zdementowali, ale w rzeczywistości dalsze prace nie były już prowadzone, a większość pracowników została zwolniona. W 2011 roku prace wznowiło nowe Fuzzyeyes. Warto zauważyć, że początkowo gra zapowiadana była na Xboksa 360 i pecety. Teraz wszystko wskazuje na to, że wersję komputerową zastąpiła edycja na PlayStation 3.

Wznowiono prace nad steampunkowym projektem Edge of Twilight  - ilustracja #3 Edge of Twilight zapowiadane jest jako gra akcji utrzymana w klimatach steampunkowych. Akcja toczyć się będzie w świecie, gdzie dzień i noc są oddzielnymi wymiarami. Mieszkańcy tego pierwszego stawiają na technologię, podczas gdy żyjąca w ciągłym mroku nocy rasa oparła swoją cywilizację na magii.

Gracz wcieli się w mieszańca potrafiącego przełączać się między oboma wymiarami, co odegra istotną rolę nie tylko pod względem fabularnym ale również podczas samej rozgrywki.