Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Dragon Ball: Revenge of King Piccolo (Wii)

Dragon Ball: Revenge of King Piccolo Wii

Przygodowa gra akcji, stworzona pod skrzydłami firmy Bandai Namco. Gracze mają możliwość prześledzenia fantastycznych przygód Goku i jego przyjaciół.

Przygodowe | seriale animowane | Dragon Ball | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Dragon Ball: Revenge of King Piccolo (Wii)

data premiery gry w wersji Wii:

20października2009

11lutego2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball: Revenge of King Piccolo to kolejna pozycja spod znaku Smoczych Kul, oparta na popularnej mandze i anime autorstwa Akiry Toriyamy. Opisywana gra przenosi nas do początków całej historii, gdzie wcielamy się w dziecięcą postać Goku i wraz z jego przyjaciółmi przemierzamy świat przeżywając fantastyczne przygody.

Dragon Ball: Revenge of King Piccolo, będąca połączeniem gry przygodowej z elementami akcji, dość wiernie odwzorowuje wyjątkowy i specyficzny humor, jaki towarzyszył serii Dragon Ball w jej początkowej fazie. Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić oryginalność gry i powrót do korzeni, twórcy zdecydowali się na okraszenie jej japońską ścieżką dźwiękową – zarówno warstwę muzyczną jak i dialogi bohaterów.

Warstwa graficzna również prezentuje się bardzo dobrze. Nie tylko przeniesiono całą historię w 3D, ale również przy jej tworzeniu wykorzystano oryginalne rysunki samego Akiry Toriyamy. Dzięki takiemu zabiegowi fani Dragon Ball mogą poczuć się „jak w domu”. Gra oferuje kilka trybów rozgrywki, m.in. Story, w którym przeżywamy przygody od sagi Czerwonej Wstęgi po sagę Piccolo czy Versus, gdzie do walki możemy wprowadzić wcześniej odblokowane postacie. Dragon Ball: Revenge of King Piccolo umożliwia także ponowne przechodzenie ukończonych już etapów, zbieranie szeregu bonusów oraz odblokowywanie elementów dodatkowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball: Revenge of King Piccolo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Brucevsky Ekspert 20 października 2016

Dragon Ball, który nie jest zwykłą bijatyką i został stworzony na wyłączność na Wii? Można było liczyć na wiele. Niestety twórcom chyba nie zależało na tworzeniu niezapomnianej produkcji.

4.5
Premiery gier w Polsce (8-12 lutego)

wiadomość15 lutego 2010

Ubiegły tydzień zapisze się w historii jako okres premiery drugiej odsłony BioShocka. Gra zadebiutowała na polskim rynku we wtorek i zupełnie przesłoniła inne pozycje, które trafiły do naszego kraju w ciągu minionych siedmiu dni. O tym, czy podwodna strzelanina z elementami RPG spełniła pokładane w niej nadzieje, dowiecie się z piątkowej recenzji, zamieszczonej na łamach Gry-OnLine.