Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Dragon Ball: Revenge of King Piccolo (Wii)
OkładkaDragon Ball: Revenge of King Piccolo (Wii)

Dragon Ball: Revenge of King Piccolo Wii

Przygodowa gra akcji, stworzona pod skrzydłami firmy Bandai Namco. Gracze mają możliwość prześledzenia fantastycznych przygód Goku i jego przyjaciół.

Przygodowe | seriale animowane | Dragon Ball | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball: Revenge of King Piccolo Premiera Wii

20października2009

pudełko PL

11lutego2010

Dragon Ball: Revenge of King Piccolo to kolejna pozycja spod znaku Smoczych Kul, oparta na popularnej mandze i anime autorstwa Akiry Toriyamy. Opisywana gra przenosi nas do początków całej historii, gdzie wcielamy się w dziecięcą postać Goku i wraz z jego przyjaciółmi przemierzamy świat przeżywając fantastyczne przygody.

Dragon Ball: Revenge of King Piccolo, będąca połączeniem gry przygodowej z elementami akcji, dość wiernie odwzorowuje wyjątkowy i specyficzny humor, jaki towarzyszył serii Dragon Ball w jej początkowej fazie. Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić oryginalność gry i powrót do korzeni, twórcy zdecydowali się na okraszenie jej japońską ścieżką dźwiękową – zarówno warstwę muzyczną jak i dialogi bohaterów.

Warstwa graficzna również prezentuje się bardzo dobrze. Nie tylko przeniesiono całą historię w 3D, ale również przy jej tworzeniu wykorzystano oryginalne rysunki samego Akiry Toriyamy. Dzięki takiemu zabiegowi fani Dragon Ball mogą poczuć się „jak w domu”. Gra oferuje kilka trybów rozgrywki, m.in. Story, w którym przeżywamy przygody od sagi Czerwonej Wstęgi po sagę Piccolo czy Versus, gdzie do walki możemy wprowadzić wcześniej odblokowane postacie. Dragon Ball: Revenge of King Piccolo umożliwia także ponowne przechodzenie ukończonych już etapów, zbieranie szeregu bonusów oraz odblokowywanie elementów dodatkowych.

Ostatnia modyfikacja 3 września 2009

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball: Revenge of King Piccolo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.