Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2009, 16:23

autor: Hed

Halo: Reach i ODST ostatnimi odsłonami serii od Bungie?

Lars Bakken, producent z Bungie, powiedział serwisowi CVG, że nadchodzące produkcje Halo: ODST i Halo: Reach będą ostatnimi odsłonami znanej serii stworzonymi przez studio na Xboksa 360. Jak wskazuje Bakken Microsoft zapewne ma swoje własne pomysły odnośnie marki, które są autorowi nieznane. Prace nad wspomnianym ODST są już skończone i gra pojawi się we wrześniu.

Lars Bakken, producent z Bungie, powiedział serwisowi CVG, że nadchodzące produkcje Halo: ODST i Halo: Reach będą ostatnimi odsłonami znanej serii stworzonymi przez studio na Xboksa 360. Jak wskazuje Bakken, Microsoft zapewne ma swoje własne pomysły odnośnie marki, które są autorowi nieznane. Prace nad wspomnianym ODST są już skończone i gra pojawi się we wrześniu.

Halo: ODST to samodzielny dodatek do trzeciej części sagi. Tym razem nie wcielimy się w Master Chiefa. Całość zostanie zrealizowana w formie retrospekcji, za pośrednictwem których poznamy nową opowieść. Przedstawiciel Bungie powiedział Eurogamerowi, że firma chce odpowiednio wypromować grę, więc w tym roku nie usłyszymy o zapowiedzianym miesiąc temu Halo: Reach.

Pewne aluzje do nowej produkcji pojawią się jednak w Halo: ODST, więc dodatek w pewien sposób będzie przedsmakiem następnej gry z serii. Co w niej zobaczymy? Strzelankę w stylu Bungie z epicką i wciągającą fabułą. Przetestują ją w pierwszej kolejności posiadacze ODST, którzy otrzymają dostęp do bety. Halo: Reach powinien zostać wydany natomiast jesienią 2010 roku.

Halo: Reach i ODST ostatnimi odsłonami serii od Bungie? - ilustracja #1

Temat Halo powrócił kilka dni temu między innymi w związku z imprezą Comic Con 09, na której zaprezentowany został przedsmak serialu anime rozgrywanego właśnie w uniwersum Halo. Podobno reżyserem jednego z odcinków będzie Mamoru Oshii, znany z filmu Ghost in the Shell. Tymczasem Peter Jackson, znany reżyser, zaniechał prac nad swoimi projektami związanymi z grą.

Jakie są plany Bungie? Firma ma sekretny projekt niezwiązany z Halo - nie wiemy o nim właściwie nic. Podobno poszukiwanie wydawcy dla tajemniczej gry zbliża się ku końcowi. Warto przypomnieć, że studio zasłynęło w przeszłości także ze świetnych i krwawych strategii Myth. Tak czy inaczej, przyszłość Halo przewidywana w mrocznym filmie „dokumentalnym”, najwyraźniej się nie spełni.