Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2009, 14:00

autor: Jiker

Wieści ze świata (OnLive, Champions Online, God of War Collection) 3/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: OnLive w fazie zamkniętych beta-testów, zapowiedź pierwszej gry wyłącznie na Nintendo DSi, Blood Moon pierwszą aktualizacją Champions Online, pierwsze urodziny serwisu GOG.com i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: OnLive w fazie zamkniętych beta-testów, zapowiedź pierwszej gry wyłącznie na Nintendo DSi, Blood Moon pierwszą aktualizacją Champions Online, pierwsze urodziny serwisu GOG.com i inne. Zapraszamy do lektury.

Electronic Arts

Koncern Electronic Arts wystosował pozew sądowy przeciwko właścicielowi firmy Dillinger LLC, twierdzącemu, że posiada wszelkie prawa do nazwiska i dóbr związanych z Johnem Dillingerem, słynnym amerykańskim gangsterem zastrzelonym przez FBI w 1934 roku. Potomek Dillingera domagał się podobno od EA odszkodowania w wysokości kilku milionów dolarów za bezprawne, jak twierdził, wykorzystanie w grach Godfather i Godfather II nazwiska swojego krewnego (chodzi o użycie go nazwach Dillinger Tommy Gun oraz Modern Dillinger).

OnLive

Serwis OnLive, o którym pisaliśmy szerzej w trakcie marcowej Game Developers Conference, wszedł właśnie w fazę zamkniętej bety, poinformowali jego pomysłodawcy. Przypominamy, że cała usługa wymaga od gracza połączenia internetowego z kablówki (z twórcy OnLive podpiszą umowę o współpracy). W ten sposób uzyska on dostęp do wydajnych systemów serwerowych określanych mianem Cloud. To właśnie na nich zostaną zainstalowane wszystkie gry, dzięki czemu możliwe będzie uruchamianie ich w maksymalnych detalach oraz przesyłanie dalej w postaci obrazu. Sygnał będzie odbierany na ekranach komputerów lub telewizorów – w tym drugim przypadku wymagany będzie zakup specjalnego urządzenia przechwytującego obraz. Usługa jeszcze w tym roku ma trafić do części odbiorców ze Stanów Zjednoczonych.

Team Fortress 2

Firma Valve poinformowała, że gracze Team Fortress 2 korzystający z usług zewnętrznych programów (tzw. idlerów) ułatwiających zdobywanie przedmiotów zostaną pozbawieni uzyskanych w ten sposób bonusów. W przypadku dalszego korzystania z aplikacji usunięte zostaną wszystkie przedmioty tych osób. Dotyczy to 4,5% spośród aktywnych członków społeczności TF2. Osoby, które dotąd nie robiły użytku z idlera otrzymają w ramach nagrody nową czapkę do ekwipunku.

LostWinds: Winter of the Melodias

W sieci opublikowane zostały zrzuty ekranowe i pierwszy film z rozgrywki z gry LostWinds: Winter of the Melodias, zapowiedzianej przez firmę Frontier przed kilkoma dniami. Kontynuacja świetnie przyjętej platformówki LostWinds, wydanej w maju 2008 roku w ramach serwisu WiiWare, prezentuje się na nich wyjątkowo dobrze i z pewnością zadowoli wszystkich fanów części pierwszej. Premiera LostWinds: Winter of the Melodias odbędzie się na przełomie 2009 i 2010 roku.

Wieści ze świata (OnLive, Champions Online, God of War Collection) 3/09/09 - ilustracja #1

Nintendo DSi

Jeszcze tej zimy w Japonii przeprowadzona zostanie premiera pierwszej gry przeznaczonej tylko i wyłącznie na konsolę Nintendo DSi. Monster Finder autorstwa studia Alpha Unit zrobi użytek z kamer wbudowanych w najnowszy model DS-a. Przy ich pomocy będziemy szukać tytułowych potworów (pozycja będzie klonem słynnych Pokemonów). Więcej informacji zostanie opublikowanych już wkrótce na oficjalnej stronie produkcji.

Champions Online

Firma Cryptic podzieliła się szczegółami na temat pierwszej aktualizacji gry MMO Champions Online (światowa premiera miała miejsce 1 września). Update o tytule Blood Moon zostanie wydany pod koniec października, a jego premiera będzie bezpośrednio związana z obchodami Halloween. Do naszej dyspozycji oddane zostaną nowe supermoce, a najazd na świat przeprowadzą zombiaki i nieumarli. W dystrykcie Canadian Wilderness odbędzie się z kolei event PVP Zombie Apocalypse, w ramach którego gracze zmierzą się ze sobą, a przegrani zasilą na pewien czas szeregi zombie.

Wieści ze świata (OnLive, Champions Online, God of War Collection) 3/09/09 - ilustracja #2

Scene It? Bright Lights! Big Screen!

Warner Bros. Interactive zapowiedziało grę quizową Scene It? Bright Lights! Big Screen! (koncern przejął prawa wydawnicze od firmy Microsoft Game Studios). Po raz pierwszy w historii serii zostanie ona wydana nie tylko na Xboksa 360, ale również na PlayStation 3 i Nintendo Wii. W ramach niej weźmiemy udział w cyklu turniejów bazujących na pytaniach z branży filmowej. Twórcy oddadzą do naszej dyspozycji odmieniony interfejs, nowe rodzaje zadań, a także dwunastu dodatkowych bohaterów. Póki co nie wiemy, czy zostanie w niej zawarty sieciowy multiplayer. Producentem Scene It? Bright Lights! Big Screen! jest studio Artificial Mind & Movement, autorzy m.in. WET, którzy przejęli deweloping od ekipy Krome Studios.

Good Old Games

Serwis Good Old Games, uruchomiony przez polską firmę CD Projekt, obchodzi swoje pierwsze urodziny. W związku z tym wszyscy klienci serwisu cyfrowej dystrybucji mogą skorzystać z promocji umożliwiającej otrzymanie za darmo jednej gry w przypadku podjęcia decyzji o zakupie jakiegoś tytułu. W tym miejscu możecie się zapoznać z listą pozycji objętych promocją. Są wśród nich m.in. Fallout, Fallout 2, Fallout Tactics, Kingpin: Life of Crime, Earthworm Jim I oraz II.

God of War Collection

Serwis Kotaku.com zamieścił na swych łamach zdjęcie okładki zestawu God of War Collection na PlayStation 3, w skład którego wejdą dwie pierwsze odsłony przygód Kratosa dostosowane do możliwości najnowszej stacjonarnej konsoli koncernu Sony. Amerykańska premiera kompilacji odbędzie się jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Wersja europejska ukaże się w 2010 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Section 8

Mytheon

BlazBlue: Calamity Trigger

Military Madness

Tales of Monkey Island

Dark Void

Where the Wild Things Are X360

Where the Wild Things Are DS

Where the Wild Things Are Wii

DUST 514

Champions Online

Guitar Hero 5

Ignite

Obscure: The Aftermath

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

Football Genius: The Ultimate Quiz

Final Fantasy IV: The After Years

Parabellum

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w The Force Unleashed – nowe poziomy! Gramy!

Modern Warfare - fenomen Mile High Club video reportaż

gry