Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2009, 20:00

autor: Jiker

GoW: Collection na PS3 bez dema God of War III. Europejska premiera dopiero w przyszłym roku [news uaktualniony]

Dosyć zaskakująca kompilacja God of War, w skład której wejdą dwie pierwsze odsłony serii przystosowane do możliwości konsoli PlayStation 3, trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Niestety, w zestawie noszącym nazwę God of War Collection nie zostanie ujęta największa z potencjalnych atrakcji – demo God of War III.

Dosyć zaskakująca kompilacja God of War, w skład której wejdą dwie pierwsze odsłony serii przystosowane do możliwości konsoli PlayStation 3, trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia (sytuacja z premierą w Europie ciągle nie jest rozstrzygnięta). Niestety, w zestawie noszącym nazwę God of War Collection nie zostanie ujęta największa z potencjalnych atrakcji – demo God of War III.

GoW: Collection na PS3 bez dema God of War III. Europejska premiera dopiero w przyszłym roku [news uaktualniony] - ilustracja #1

Informacja została potwierdzona przez Johna Highta, szefa studia deweloperskiego Sony Computer Entertainment Santa Monica, które zajmuje się przygotowaniem konwersji. W wywiadzie udzielonym redakcji serwisu IGN.com stwierdził on, że wynika to z faktu, iż twórcy God of War III nie dysponują fragmentem kolejnych przygód Kratosa, który mógłby zostać uznany za pełnowartościowe demo, w związku z czym nie byliby w stanie przygotować próbnej wersji w tak krótkim czasie.

Powróćmy jednak na moment do kwestii usprawnionych dwóch pierwszych odsłon God of War. W wersji na PlayStation 3 będą one działać w rozdzielczości 720p, w 60 klatkach na sekundę oraz z dwukrotnym antyaliasingiem – to już wiemy. Nowością jest to, że twórcy planowali również podmianę niektórych tekstur, w tym wymianę modelu Kratosa na nowocześniejszy. Z informacji przekazanych przez Highta wynika jednak, że w momencie podbicia rozdzielczości do 720p oraz nałożenia efektu wygładzania krawędzi okazało się, że stary model wygląda po prostu świetnie i nie jest to konieczne.

Poprawek wymagały już jednak elementy interfejsu. Ikonki oraz tekst po zmianie rozdzielczości na 720p stały się rozmazane przez co w wielu przypadkach ich odczytanie jest utrudnione lub niemożliwe. Ekipie z Santa Monica nie sprawi to na szczęście wielkich problemów, dlatego też odpalając gry na telewizorze Full HD nie uświadczymy żadnych problemów w kontekście interfejsu.

Premiera God of War Collection ma na celu przygotowanie nas do debiutu trzeciej odsłony przygód Kratosa. Dojdzie do tego już marcu 2010 roku. Liczne prezentacje God of War III przeprowadzane w trakcie ostatnich targów komputerowych – E3 i gamescom – zwiastują, że będziemy mieć do czynienia z produkcją wyjątkową. Potwierdzają to relacje naszych wysłanników. Z jedną z nich możecie się zapoznać w tym miejscu.

UAKTUALNIENIE: Redakcja serwisu VG247.com dowiedziała się, że europejska premiera God of War Collection odbędzie się dopiero w przyszłym roku.