Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2009, 14:20

Wieści ze świata (GTA IV, Final Fantasy XIII, Splinter Cell) 22/10/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera kolejnego dodatku do Killing Floor, debiut pierwszego dema nowych przygód Ratcheta i Clanka, Episodes From Liberty City z bonusową stacją radiową, marka Wojowniczych Żółwi Ninja w rękach Nickelodeon, twórcy Shadow Complex pracują nad nową grą i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: premiera kolejnego dodatku do Killing Floor, debiut pierwszego dema nowych przygód Ratcheta i Clanka, Episodes From Liberty City z bonusową stacją radiową, marka Wojowniczych Żółwi Ninja w rękach Nickelodeon, twórcy Shadow Complex pracują nad nową grą i inne. Zapraszamy do lektury.

Killing Floor

Jeszcze dzisiaj firma Tripwire Interactive udostępni kolejną darmową aktualizację do strzelaniny Killing Floor – dodatek Level Up. W jego skład wchodzą: trzy mapy, siedem rodzajów broni, dwadzieścia nowych Osiągnięć, dodatkowa klasa postaci oraz nowe perki. Przy okazji przypominamy o darmowym weekendzie z Killing Floor, który wystartował wczoraj i potrwa do końca niedzieli.

PlayStation 3

Serwis Siliconera dotarł do patentu zarejestrowanego przez firmę Sony. Po raz kolejny dotyczy on nowego kontrolera do PlayStation 3. Raczej wątpliwym jest jednak, by w dobie PlayStation Motion Controller japoński koncern planował rozwijać opisany pomysł. O szczegółach możecie przeczytać w tym miejscu.

I’m Not Alone

Firma The Games Company nabyła prawa do wydania gry I’m Not Alone – produkcji z gatunku survival horror, opracowywanej przez włoskie studio Pix Rev. W grze będziemy mogli wcielić się w egzorcystę, który wyruszy do Austrii w celu wyplewienia z pewnej opuszczonej posiadłości nadnaturalnych mocy. I’m Not Alone zostanie wydane na PC w pierwszym kwartale 2010 roku.

Dragon Age: Początek

Na blogu firmy BioWare zamieszczone zostało Q&A poświęcone Dragon Age: Journeys – flaszowej mini-grze, bazującej na uniwersum świetnie zapowiadającego się cRPG przeznaczonego na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Jedna z odpowiedzi wyjaśnia nam w jaki sposób będziemy mogli odblokować dodatkowe przedmioty w pełnej wersji Dragon Age: Początek. Mianowicie, logując się na oficjalnej stronie Dragon Age: Journeys przy użyciu danych z naszego konta EA i przechodząc grę uzyskamy szansę wygrania trzech unikalnych przedmiotów. Ich aktywację przeprowadzimy w chwili uruchomienia Dragon Age: Początek i ponownego zalogowania się do systemu z danymi z konta EA.

RuneScape

Na oficjalnej stronie MMOcRPG RuneScape twórcy podzielili się informacjami na temat najnowszej aktualizacji gry, uzupełniającej jej m.in. o możliwość toczenia walk turniejowych jeden-na-jednego (tzw. Duel Tournaments).

Ratchet and Clank Future: A Crack in Time

Dzisiaj w ofercie PlayStation Network znajdzie się pierwsza z dwóch wersji demonstracyjnych platformówki Ratchet and Clank Future: A Crack in Time. Wcielimy się w niej w Clanka i otrzymamy szansę ukończenia fragmentu poziomu Great Clock. Drugie demo, z możliwością objęcia kontroli nad Ratchetem, zostanie opublikowane w przeciągu kilkunastu najbliższych dni. Pełna wersja zadebiutuje w europejskim PS Store 6 listopada.

GTA: Episodes From Liberty City

Pudełkowa edycja GTA: Episodes From Liberty City na konsolę Xbox 360 zostanie wydana z bardzo ciekawym bonusem. Mianowicie, będzie nim dodatkowa stacja radiowa Vice City FM, stanowiąca miks melodii znanych z GTA: Vice City, a więc głównie utworów pochodzących z lat ’80. Powróci także słynny Fernando. Premiera Episodes From Liberty City odbędzie się 29 października.

Wojownicze Żółwie Ninja

Amerykańska telewizja kablowa Nickelodeon (część koncernu Viacom) poinformowała o nabyciu praw do marki Teenage Ninja Mutant Turtles. Umowa opiewa na równowartość 60 milionów dolarów i obejmuje prawa telewizyjne, filmowe i dotyczące gier komputerowych. Dotychczasowymi współwłaścicielami marki były firmy Mirage Group (od 1984 roku) i 4Kids Entertainment (od 2001 roku).

Final Fantasy XIII

Z artykułu na temat Final Fantasy XIII, zamieszczonego w najnowszym numerze magazynu Famitsu, wynika, że produkcja Square Enix w wersji na PlayStation 3 nie będzie wymuszać instalacji na dysku twardym konsoli i już na starcie zapewni możliwość zdobywania Trofeów. Japońska premiera już 17 grudnia. Wersje europejska i amerykańska zostaną wydane wiosną 2010 roku (zarówno na Xboksa 360, jak i PS3).

Pro Evolution Soccer 2010

Firma Konami poinformowała na swoim oficjalnym, europejskim blogu, że Pro Evolution Soccer 2010 doczeka się już wkrótce darmowego dodatku DLC, pełniącego funkcję aktualizacji (prawdopodobnie uzupełnienie składów itp.). Konami będzie przeprowadzać takie update’y systematycznie. Przypominamy, że premiera wersji na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC na Starym Kontynencie odbędzie się już jutro.

Ubisoft

Koncern Ubisoft zarejestrował nowy znak towarowy – ASSASSIN. Z opisu wynika, że dotyczy on gry, najprawdopodobniej produkcji sieciowej. O fakcie poinformował serwis Destructoid.

Chair Entertainment

Studio Chair Entertainment (działające pod egidą Epic Games), producent świetnej strzelaniny Shadow Complex wydanej latem w serwisie Xbox Live Arcade, pracuje nad nową grą. Aktualnie znajduje się ona w fazie koncepcyjnej. Więcej informacji nie zostało ujawnionych.

Splinter Cell

Prezes firmy Ubisoft, Yannis Mallat, skomentował sytuację marki Splinter Cell i konsoli PlayStation 3. W rozmowie z serwisem VideoGamer.com stwierdził, że zawsze istnieje szansa na to, że Sam Fisher powróci na platformę Sony. Wątpimy jednak, by dotyczyło to najnowszej odsłony, Conviction, która najpewniej pozostanie tytułem na wyłączność względem PC i Xboksa 360.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Shattered Horizon

Up: The Video Game

Two Worlds II

Bakugan: Battle Brawlers X360

Bakugan: Battle Brawlers Wii

Bakugan: Battle Brawlers DS

Inversion X360

Inversion PS3

Streets of Fury

LEGO Rock Band PS3

LEGO Rock Band X360

Elven Legacy: Ranger

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Karaoke Revolution

They're Alive

The Beatles: Rock Band

Borderlands

TouchMaster 2

Gyromancer

WWE SmackDown vs. Raw 2010

Prison Break: The Conspiracy PC

Prison Break: The Conspiracy X360

Prison Break: The Conspiracy PS3

Need for Speed World Online

Art of Murder: Karty Przeznaczenia

Król Artur

The Saboteur

Monkey Labs

Perfect Dark

Snoopy Flying Ace

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Borderlands Gramy!

Allegra 2009 video relacja

gry