Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2006, 14:06

autor: Karolina "Krooliq" Talaga

Trzecia odsłona filmowego cyklu Tomb Raider coraz bardziej realna

Ian Livingstone z Eidos Interactive w wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer ujawnił, że aktualnie trwają już rozmowy z wytwórnią Paramount Pictures na temat trzeciej odsłony Tomb Raider.

Na początku marca bieżącego roku poinformowaliśmy Was, że koncern Eidos Interactive nie planuje na razie kolejnej odsłony filmu Tomb Raider. Później, pod koniec kwietnia, pisaliśmy, że Angelina Jolie zgodziła się na udział w trzeciej części omawianego cyklu. Wówczas sugerowaliśmy, że najprawdopodobniej decyzja firmy Eidos o ewentualnym podjęciu wyzwania stworzenia kolejnego obrazu kinowego opowiadającego o perypetiach seksownej pani archeolog była uzależniona od stanowiska aktorki. Gdy Angelina Jolie wyraziła chęć wcielenia się jeszcze raz w postać Lary Croft, wydawało się, że cała sprawa szybko nabierze rumieńców. I tak też się stało. Ian Livingstone z Eidos Interactive w wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer ujawnił, że aktualnie trwają już rozmowy z wytwórnią Paramount Pictures na temat trzeciej odsłony Tomb Raider.

Trzecia odsłona filmowego cyklu Tomb Raider coraz bardziej realna - ilustracja #1

Jednak z oznakami radości radzimy się na razie wstrzymać, gdyż żadne umowy nie zostały jeszcze w tej sprawie podpisane, a firma Eidos nie zatrudniła jeszcze scenarzysty. Ian Livingstone chciałby, żeby scenariusz filmowej adaptacji trzeciego Tomb Raidera był bardziej powiązany z growym pierwowzorem, niż miało to miejsce w przeszłości.

Przypomnijmy tylko, że dotychczasowe produkcje z cyklu Tomb Raider były, pomimo niezbyt przychylnych opinii krytyków i widzów, sporym sukcesem finansowym. Oba filmy przyniosły blisko 430 milionów dolarów zysku, z czego ogromna część pochodzi ze sprzedaży krążków DVD.