Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 stycznia 2003, 17:39

autor: Fajek

Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku - Najlepsza Gra akcji

Przed Wami kolejna krótka charakterystyka gier biorących udział w naszym plebiscycie – tym razem przyszła kolej na gry akcji, nie ukrywam, iż jest to typ który szczególnie lubię. Tak więc czas na kilka słów o każdym z kandydatów do tytułu „Najlepszej gry akcji roku 2002”.

Przed Wami kolejna krótka charakterystyka gier biorących udział w naszym plebiscycie – tym razem przyszła kolej na gry akcji, nie ukrywam, iż jest to typ który szczególnie lubię. Tak więc czas na kilka słów o każdym z kandydatów do tytułu „Najlepszej gry akcji roku 2002”.

Pierwszą pozycją na naszej liście jest Battlefield 1942 – gra stworzona przez Digitall Illusion, firmę, która zrobiła takie gry jak Rally Masters czy Rallisport Challenge. Battlefield to znakomita propozycja dla fanów gatunku FPS i zainteresowanych tematem II Wojny Światowej. Możliwość użycia dowolnego sprzętu wojskowego do eksterminacji wroga znakomicie uatrakcyjnia grę. Pomimo, iż Battlefield posiada całkiem zgrabnie przygotowany tryb single player, nie ma się co oszukiwać... gra jest przeznaczona przede wszystkim do trybu multi. Kto nie miał okazji „zagrania”, gorąco polecam.

Kolejny kandydat to Duke Nukem: Manhattan Project. Jest to gra typowo zręcznościowa, wykorzystująca markę i wizerunek sławnego Duke Nukem’a, jednak na pewno nie wynagradzająca nam oczekiwania na DN: Forever, który już chyba nigdy nie wyjdzie.

Grand Theft Auto 3 chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – przemoc, samochody, broń i policja – mieszanka iście klasyczna i przy tym niesamowicie grywalna. Martwić może jedynie fakt, iż większość z nas zachwyca się rozgrywką, gdzie trzeba kraść, zabijać i łamać prawo w kilku innych paragrafach.

Od Hitmana 2 oczekiwaliśmy wiele – okazało się, iż gra nie jest w rzeczywistości takim mega-hitem jak zapowiadali twórcy, ot solidnie wykonana gra z kilkoma nowościami względem części pierwszej i nieco poprawioną grafiką.

Piątą propozycją w naszym plebiscycie jest Mafia: The City of Lost Heaven, perfekcyjne połączenie kilku gatunków i „wmontowanie” w to wszystko nietuzinkowej fabuły. Kto nie grał, nich koniecznie spróbuje – WARTO!

Medal of Honor: Allied Assault to produkt niezwykle interesujący zarówno dla pojedynczych graczy jak i dla zwolenników rozgrywki wieloosobowej. Klimat a’la „Szeregowiec Ryan” i bardzo dobra grafika połączona z grywalnością – wszystko to umożliwiło MoH stanie się grą świetną.

Agentka Kate Archer ponownie na ekranach naszych monitorów a to za sprawą No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way, czyli drugiej części świetnego NOLF’a. Gra zyskała całkiem niezłe opinie w prasie komputerowej, jednak nie spełniła do końca oczekiwań graczy. Fanom gatunku na pewno się spodoba, choć i Ci, którzy Kate poznają dopiero teraz na pewno będą mieli powody do zadowolenia.

Nie sposób nie zauważyć, na liście znajduje się sporo sequeli, co jednoznacznie dowodzi, iż producenci wolą postawić na sprawdzony tytuł, aniżeli przepychać się na rynku z hjakąś nowością... szkoda. Soldier of Fortune 2: Double Helix jest takim właśnie „bazowaniem na sprawdzonym tytule”, ale mam wrażenie, że „dwójka” nie odniosła takiego sukcesu jak jedynka.

I kolejny sequel, tym razem ze świata Gwiezdnych Wojen. Mowa oczywiście o Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast. Knight II to już trzecia część przygód agenta rebeliantów Kyle Katarna – trzecia i chyba najlepsza. Przede wszystkim gra niesie za sobą mnóstwo nowinek, śliczną grafikę i fantastyczny tryb multiplayer.

Po serii gier Rainbow Six, opartych na twórczości Tom’a Clancy’ego, w których to dane jest nam pokierować elitarnym oddziałem Rainbow i eliminować terrorystów, przyszedł czas na mała zmianę orientacji. Do akcji wkroczył oddział Ghost, jako narzędzie zażegnania konfliktów na naszym globie. Nieco inna filozofia i sama idea gry sprawiła, iż zyskała ona grono wielbicieli spoza grupy ludzi zainteresowanych taktycznymi grami akcji. Tom Clancy Ghost Recon to ostatnia z naszych propozycji do plebiscytu na najlepszą grę roku 2002.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.