Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2008, 12:08

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

MGS 4 będzie lepszym system-sellerem niż GTA IV?

O tym, że Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots radzi sobie na rynku lepiej niż świetnie, nie trzeba nikogo przekonywać. Produkcja Konami od pierwszego dnia obecności na sklepowych półkach wzbudza żywe zainteresowanie posiadaczy PlayStation 3, tym bardziej, że jest to dla konsoli Sony tytuł ekskluzywny. Analitycy zastanawiają się więc, czy za sprawą dzieła Hideo Kojimy i spółki sprzedaż next-ge

O tym, że Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots radzi sobie na rynku lepiej niż świetnie, nie trzeba nikogo przekonywać. Produkcja Konami od pierwszego dnia obecności na sklepowych półkach wzbudza żywe zainteresowanie posiadaczy PlayStation 3, tym bardziej, że jest to dla konsoli Sony tytuł ekskluzywny. Analitycy zastanawiają się więc, czy za sprawą dzieła Hideo Kojimy i spółki sprzedaż next-gena wzrośnie jeszcze bardziej niż dzięki wydanemu pod koniec kwietnia GTA IV.

Zwolennikiem tej hipotezy jest Jesse Divnich z organizacji Electronic Entertainment Design and Research, który w swoim wyjaśnieniu podpiera się opinią o trwającej obecnie wojnie konsol: „PlayStation 3 może rościć sobie pretensje do niewielkiego zwycięstwa, gdyż w ostatnim roku jego sprzedaż wzrosła o 150% i Sony udało się wyprzedzić najbliższego rywala, Xboksa 360 Microsoftu”. Prognozy na najbliższy okres także są optymistyczne dla obozu Japończyków: „Ta sytuacja będzie trwała w czerwcu i oczekujemy, że Metal Gear Solid 4 napędzi sprzedaż PS3 jeszcze bardziej niż GTA IV” – mówi Divnich.

Co więcej, analityk twierdzi, że exclusive’y na PlayStation 3 sprzedają się o 45% lepiej od multiplatformowych produktów, wydawanych na maszynie Sony, podczas gdy tytuły, jakie zyskują dla siebie na wyłączność producenci X360 i Wii, radzą sobie jedynie nieznacznie lepiej od gier tworzonych na więcej niż jedno urządzenie. Ciekawe jak zmienią się te statystyki, gdy MGS 4 na dobre zadomowi się w branży elektronicznej rozrywki?