Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2007, 14:03

autor: Metatron

Konami na Tokyo Game Show 2007

Dzisiaj odbyła się poprzedzająca targi Tokyo Game Show konferencja Konami, na której japoński wydawca zaprezentował swoją ofertę na najbliższe miesiące.

Dzisiaj odbyła się poprzedzająca targi Tokyo Game Show konferencja Konami, na której japoński wydawca zaprezentował swoją ofertę na najbliższe miesiące. Firmie zależało na podkreśleniu różnorodności gatunkowej oferowanych produkcji, co starano się pokazać przedstawiając przeznaczone dla kobiet programy treningowe na NDS, gry taneczne, tytuły zmierzające na telefony komórkowe oraz, oczywiście, produkty z Metal Gear Solid w tytule.

W trakcie wspomnianej konferencji zaprezentowano dużo gier na komórki, w tym konwersje serii znanych z konsol i komputerów. Japończycy doczekają się między innymi Metal Gear Solid Mobile, Silent Hill: The Escape oraz Winning Eleven. Jedynie w przypadku pierwszego z wymienionych tytułów Konami myśli o tym, by wydać go poza granicami Japonii.

Nie mogło zabraknąć również prezentacji sztandarowej sportowej serii sportowej KonamiPro Evolution Soccer, która została zaprezentowana przez Shinji’ego Enomoto, producenta wspomnianej gry. Opowiedział on pokrótce o liczbie sprzedanych egzemplarzy całej serii, która wyniosła w latach 2005-2006 15 milionów. Następnie zaprezentował PES 2008, wychwalając nowe konsole jako platformy, na których można stworzyć prawdziwie realistyczny symulator piłki nożnej.

W trakcie prezentacji opowiedziano również o innych sportowych grach Konami. Później zaprezentowano tytuły muzyczne, które świetnie sprzedają się szczególnie w Stanach Zjednoczonych, a to za sprawą wciąż trwającego tam boomu na produkcje typu DDR.

Ostatnim z prelegentów był Hideo Kojima, który przedstawił przyszłe produkty z serii Metal Gear. Nie obeszło się bez prezentacji wcześniej zapowiadanego trailera MGS 4: Guns of the Patriots. Następnie Kojima pokazał trailer Metal Gear Online na PS3. Ta nastawiona na rozgrywkę multiplayer produkcja nie odznaczała się może tak dobrą grafiką, jak poprzednio zaprezentowany tytuł, ale sama rozgrywka przedstawiała się zachęcająco. Okazało się, że tę grę będzie mógł przetestować każdy nabywca MGS4, ponieważ do każdego egzemplarza będzie dołączany MGO Starter Pack. Nie wyjaśniono dokładnie, czym będzie różnił się on od pełnej wersji gry. Ponadto Kojima pokazał jeszcze trailer Metal Gear Solid 2 Digital Graphic Novel na PSP – kontynuacji cyfrowego komiksu, który cieszył się sporą popularnością wśród fanów serii. Na koniec przedstawiono zwiastun filmowy Metal Gear Solid Mobile.

Na tym skończyła się konferencja, a dziennikarze zostali zaproszeni do bliższego zapoznania się z grami w trakcie trwania targów.

Poniżej zamieszczamy listę produkcji, które Konami planuje zaprezentować podczas tegorocznej edycji TGS: