Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDS
Okładka Doko Demo Yoga (NDS)

Doko Demo Yoga NDS

Anywhere Yoga

Doko Demo Yoga to kolejna propozycja Konami dla przenośnej konsoli Nintendo DS, która nie jest typową grą video.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Doko Demo Yoga (NDS)

producent: Konami

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

5lipca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Doko Demo Yoga to kolejna propozycja Konami dla przenośnej konsoli Nintendo DS, która nie jest typową grą video. Podobnie jak opracowane przez firmę mniej więcej w tym samym czasie Dream Skincare, jest to przygotowany głównie z myślą o rynku japońskim, bardzo praktyczny i estetyczny poradnik dla osób dbających o zdrowie. Tytuł gry można przetłumaczyć jako „Joga na każdą okazję”, a główną zawartością DDY jest zestaw animowanych asan – jogińskich pozycji – które możemy obracać stylusem tak, by z każdej strony przyjrzeć się wzorcowej postawie.

Na każdą asanę przewidziany jest odpowiedni czas, odliczany na ekranie. Można też obserwować i nauczyć się, które mięśnie pracują przy konkretnych asanach. Ale joga to nie tylko ćwiczenia: to cała filozofia i organizacja życia, od momentu pobudki do chwili snu (a także najlepszych pozycji sennych). Jeśli więc chcesz zagrać w jogę na poważnie, przygotuj się na pobudkę nie później niż o 7.00 rano i przestrzeganie rytmu dnia, pór posiłków i ćwiczeń. Nawet jeśli zdarzy ci się być w biurze lub szkole o 18.00 (co w Japonii nie jest niczym dziwnym), na tę właśnie godzinę dostajesz zestaw ćwiczeń do wykonania przy wsparciu np. krzesła.

Doko Demo Yoga nagradza za wysiłek włożony w pracę nad sobą. Wraz z poznaniem kolejnych tajników jogi, zdobywamy tytuły (Naga, Krishna, Ganesha, Vishnu, Shiva). Oprawa wizualna tej pozycji nie prezentuje może szczytu możliwości konsoli Nintendo DS, ale nie można jej też wiele zarzucić: wspomniane animacje spełniają swoją funkcję, a menu jest czytelne i intuicyjne. Ze względu na nietypowy charakter rozgrywki, pozycja ta jest przeznaczona wyłącznie dla jednego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Doko Demo Yoga

odpowiednia dla każdego wieku

Konsolowa joga

wiadomość19 czerwca 2007

Doko Demo Yoga czyli „Joga na każdą okazję” to kolejna propozycja Konami z gatunku tak zwanych już „nie-gier” na konsolę Nintendo DS. Podobnie jak opisywane przez nas niedawno Dream Skincare, jest to bardzo praktyczny i estetyczny poradnik dla osób dbających o zdrowie, dla których ważny jest styl życia.