Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2005, 11:34

Garść ciekawostek dotyczących Quake IV

Popularny internetowy magazyn IGN opublikował wywiad z Timem Willitsem z id Software, który zdradził kilka pikantnych szczegółów na temat przygotowywanej przez Raven Software czwartej odsłony serii Quake.

Popularny internetowy magazyn IGN opublikował wywiad z Timem Willitsem z id Software, który zdradził kilka pikantnych szczegółów na temat przygotowywanej przez Raven Software czwartej odsłony serii Quake. Oto one:

  1. Głównym bohaterem gry jest Matthew Kane, członek elitarnego oddziału Rhino Squad, który wyrusza z misją eksterminacji nowego Makrona. Akcja programu rozpoczyna się tuż po zakończeniu Quake II. Tym razem, precyzyjne uderzenie komandosów ma na zawsze wyeliminować zagrożenie ze strony Stroggów.
  2. Najbliższym kompanem naszego bohatera będzie niejaki Rhodes, któremu głosu użyczył Dave Earnest. W rolę generała Harpera wcielił się natomiast Charles Napier, którego wcześniej mogliśmy usłyszeć w takich produkcjach jak Spycraft: The Great Game oraz Return to Castle Wolfenstein.
  3. Główny nacisk położono na akcję z udziałem drużyny komandosów. Większość zmagań na planecie Stroggów odbędzie się w towarzystwie innych członków Rhino Squad, którzy pomogą w walce z hordą przeciwników.
  4. Wśród wrogów zobaczymy starych, dobrych znajomych, np. Gunnerów, Gruntów i Berzerkerów. Ci ostatni wyposażeni będą w atak elektryczny. Zwiększono inteligencję przeciwników, np. Gunnerzy skorzystają z naturalnych osłon przed kulami, wezwą w sytuacjach krytycznych posiłki, a także skoordynują atak z innymi przeciwnikami.
  5. Wszystko wskazuje na to, że Quake IV zaoferuje bronie identyczne w stosunku do tych z drugiej części gry. Willits potwierdził obecność Railguna, który jednak będzie lekko zmodyfikowany. Jak? Nie wiadomo. Jest natomiast pewne, że do standardowego blastera zostanie przytwierdzone źródło światła.
  6. W Quake IV zobaczymy zarówno otwarte jak i zamknięte przestrzenie. Te pierwsze posłużą zapewne do walk z użyciem pojazdów, których duża liczba również pojawi się w grze.
  7. Wymagania sprzętowe nie będą znacznie różnić się od tych, znanych z Doom 3.
Garść ciekawostek dotyczących Quake IV - ilustracja #1