Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2008, 13:01

autor: Jiker

Edycja Rozszerzona Wiedźmina trafiła do sklepów

CD Projekt RED ogłosiło, że Wiedźmin: Edycja Rozszerzona trafiła w końcu do sklepów na całym świecie. W produkcję mogą zagrać także mieszkańcy naszego kraju. CD Projekt RED nie zapomniało ponadto o posiadaczach wersji podstawowej. Mogą oni rozbudować swoją grę do edycji rozszerzonej na dwa sposoby. Więcej o nich nieco niżej.

CD Projekt RED ogłosiło, że Wiedźmin: Edycja Rozszerzona trafiła w końcu do sklepów na całym świecie. W produkcję mogą zagrać także mieszkańcy naszego kraju. CD Projekt RED nie zapomniało ponadto o posiadaczach wersji podstawowej. Mogą oni rozbudować swoją grę do edycji rozszerzonej na dwa sposoby. Więcej o nich nieco niżej.

Edycja Rozszerzona Wiedźmina trafiła do sklepów - ilustracja #1

Najważniejsze zmiany jakie uwzględnia Edycja Rozszerzona obejmują znacznie skrócony czas ładowania, podwyższoną stabilność, bardziej zróżnicowane modele postaci, usprawniony panel ekwipunku z wydzieloną sakwą na składniki alchemiczne, jak również ponad dwieście animacji, które sprawiają, że dialogi wyglądają zdecydowanie bardziej naturalnie. To jednak nie wszystko, ponieważ niemal równie ważna jest zawartość pudełka Wiedźmin: Edycja Rozszerzona. Znajdziemy w nim następujące dobra:

  • dodatkową płytę DVD zawierającą Edytor Przygód D’jinni i dwie nowe przygody stworzone przez zespół CD Projekt RED: Cenę neutralności oraz Efekt uboczny,
  • płytę DVD z niepublikowanymi wcześniej materiałami Making Of;
  • płytę CD ze ścieżką dźwiękową, na którą składa się 29 utworów;
  • płytę CD z muzyką inspirowaną grą Wiedźmin;
  • instrukcję obsługi oraz 112-stronicowy poradnik do gry;
  • opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego pod tytułem „Wiedźmin”, liczące około 50 stron;
  • mapę świata.

CD Projekt RED udostępnił wszystkie udoskonalenia i bonusową zawartość jako darmowy update dla wszystkich dotychczasowych posiadaczy gry. Patch można pobrać za pośrednictwem strony www.thewitcher.com. W przypadku, gdy gracz nie ma możliwości ściągnięcia kilku gigabajtów danych, będzie mógł sięgnąć po specjalną, pudełkową aktualizację nazwaną Wiedźmin: Edycja Rozszerzona Update. Trafi ona do wszystkich sklepów do piątku 26 września.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom, którzy wspierając nas nabyli oryginalnego Wiedźmina. To dzięki wsparciu i poradom fanów spędziliśmy ostatnie 8 miesięcy ulepszając grę i zbliżając ją do ideału najbardziej jak się tylko da ”, powiedział Adam Kiciński, szef CD Projekt RED.

W związku z premierą Wiedźmin: Edycja Rozszerona CD Projekt RED przygotował także promocję związaną z darmową, przeglądarkową pozycją Wiedźmin: Versus. Mianowicie, od dzisiaj, każdy, kto zakupi i zarejestruje Wiedźmina lub Wiedźmina: Edycję Rozszerzoną zostanie wyróżniony m.in. tymczasowym, bonusowym mnożnikiem +10%, umożliwiającym zgromadzenie większej liczby orenów otrzymywanych po wygranej walce.

Przypominamy również, że posiadacze premierowego wydania gry Wiedźmin mają dwie możliwości uaktualnienia swojej wersji do Edycji Rozszeronej. Posiadacze szybkich łącz mogą dodatkowe pliki ściągnąć bez opłat z oficjalnej strony gry. Wszyscy pozostali mogą zakupić w cenie 19,99 zł Wiedźmin Update, który dostępny będzie w sprzedaży od 26 września (w sklepach internetowych od 24 września.