Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2017, 09:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Trylogia Wiedźmin doczeka się nowych edycji [AKTUALIZACJA #2 - ujawniono zawartość nowych edycji]

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że gra Wiedźmin: Edycja Rozszerzona doczeka się nowego, limitowanego wydania. Dziś wiemy już, że to samo spotka pozycje Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Aktualizacja #2

Otrzymaliśmy wiadomość prasową od firmy CDP, dystrybutora produkcji z serii Wiedźmin. Nie zdradzono w niej zbyt wielu nowych rzeczy, ale ujawniono m.in. dokładną zawartość limitowanego wydania gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – Edycja Rozszerzona (premiera 20 października w sugerowanej cenie 59,99 zł). Znajdziemy w nim praktycznie to samo, co w normalnej Edycji Rozszerzonej, czyli:

 1. grę w Edycji Rozszerzonej – w wersji 2.0, z trybem Areny, rozbudowanym samouczkiem, dodatkowym poziomem trudności;
 2. rocznicowy steelbook;
 3. cyfrowy 232-stronicowy artbook;
 4. ścieżkę dźwiękową w dwóch formatach – MP3 oraz FLAC;
 5. inne cyfrowe dodatki dostępne po zarejestrowaniu kodu na GOG.com, m.in. filmy making of, figurki papercraft oraz sesję zdjęciową Triss Merigold w magazynie Playboy.

Z kolei limitowane wydanie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Gry Roku (premiera 17 listopada w sugerowanej cenie 179,99 zł w wersji PC i 229,99 zł w wersji konsolowej) zawierać będzie:

 1. grę w Edycji Gry Roku;
 2. dwa dodatki – Serca z Kamienia oraz Krew i Wino;
 3. pakiet 16 DLC;
 4. koncert Video Games Live prezentujący muzykę z gry;
 5. rocznicowy steelbook;
 6. inne cyfrowe dodatki dostępne po zarejestrowaniu kodu wersji PC na GOG.com, m.in. artbook, komiksy oraz ścieżka dźwiękowa z podstawowej wersji gry i obu dodatków.

Aktualizacja #1

Poznaliśmy ceny nowych wydań gier Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona i Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Gry Roku. W pierwszym przypadku mowa o niecałych 60 zł, a w drugim 164,90 zł za wersję PC i 209,90 zł za wydanie konsolowe. Oczywiście koszty zakupu mogą się trochę różnić w zależności od sprzedawcy.

Oryginalna wiadomość

Kilka dni temu informowaliśmy, że w ofercie niektórych polskich sklepów pojawiło się specjalne wydanie gry Wiedźmin: Edycja Rozszerzona, którego główną atrakcją jest wyjątkowe opakowanie. Premiera odbędzie się 22 września bieżącego roku, a nakład jest limitowany. Niedawno wystartowały pre-ordery w Sklepie GRY-OnLine i Muve.pl, ale niestety wyprzedano już wszystkie egzemplarze. Produkcji możecie jednak szukać jeszcze u innych sprzedawców, np. na CDP.pl.

Trylogia Wiedźmin doczeka się nowych edycji [AKTUALIZACJA #2 - ujawniono zawartość nowych edycji] - ilustracja #1
Nowe edycje trylogii Wiedźmin:
 1. Wiedźmin: Edycja Rozszerzona – premiera 22 września;
 2. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona – premiera 20 października;
 3. Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Gry Roku – premiera 17 listopada.

W międzyczasie na profilu sklepu Muve.pl pojawiła się grafika zwiastująca nadejście podobnych wydań dla dwóch kolejnych części serii. Dziś wiemy już, że to prawda i w kolejnych miesiącach doczekamy się limitowanych wydań gier Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Gry Roku. Niestety nie ujawniono jeszcze, co oprócz samych produkcji się w nich pojawi. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z firmą CDP, rodzimym dystrybutorem cyklu, ale otrzymaliśmy jedynie informację, że w przyszłym tygodniu zostanie wydany oficjalny komunikat. Na ten moment wiemy jedynie, że dwójka ukaże się 20 października, a trójka 17 listopada bieżącego roku.

Seria Wiedźmin jest obecnie najbardziej rozpoznawalną polską marką na rynku gier wideo. Pierwsza odsłona ukazała się w październiku 2007 roku na PC-tach. Choć nie był to projekt idealny, spotkał się z ciepłym przyjęciem graczy i zaowocował częścią drugą, wydaną w 2011 roku na komputerach osobistych, a jakiś czas później na konsoli Xbox 360. Prawdziwe szaleństwo nastąpiło jednak wraz z premierą trójki w maju 2015 roku. Tytuł podbił serca mediów i graczy, sprzedając się w około 10 milionach egzemplarzy (dane z maja 2016 roku) na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach. Do tego doczekał się dwóch znakomitych dodatków – Serca z Kamienia oraz Krew i wino. Cały cykl rozszedł się w 25 milionach egzemplarzy.