Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2017, 21:00

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Xbox One X - informacje o europejskich pre-orderach i cenie konsoli 20 sierpnia

Na specjalnej konferencji 20 sierpnia, towarzyszącej niemieckim targom gamescom, Microsft ma zamiar przedstawić kolejne szczegóły dotyczące konsoli Xbox One X oraz informacje związane z jej zamówieniami przedpremierowymi i europejską ceną. Koncern pokaże także premierowe trailery gier oraz materiały z rozgrywki.

Targom gamescom, które rozpoczną się 22 sierpnia, towarzyszyć będą różnego rodzaju eventy i konferencje organizowane przez najważniejszych graczy w branży. Wśród tych firm znajdzie się oczywiście także koncern Microsoft. W najbliższą niedzielę o godzinie 21.00 rozpocznie się specjalna prezentacja amerykańskiego giganta, skupiająca się przede wszystkim na Xboksie One X, a więc silniejszej i bardziej wydajnej wersji oryginalnego Xboksa One.

Podczas imprezy otrzymamy nie tylko kolejne detale techniczne konsoli, ale także informacje na temat jej oficjalnych zamówień przedpremierowych. Oznacza to, że powinniśmy poznać wreszcie europejską cenę sprzętu. Przypomnijmy, że w Stanach Zjednoczonych wyznaczona została na poziomie 499 dolarów (ok. 1830 zł). Na Starym Kontynencie suma, jaką zapłacimy zależeć będzie jednak od sieci sprzedaży oraz kursów poszczególnych walut, przez co będzie ona znacznie wyższa niż za oceanem. Według pogłosek, pre-ordery wystartują jeszcze tego samego dnia co konferencja. Niewykluczone więc, że do akcji przyłączą się również największe polskie sklepy. Na scenie zapowiedziane mogą być też planowane zestawy konsola + gra/gry, które mogą przekonać niezdecydowanych graczy.

W niedzielę Microsoft ma pokazać również nowe trailery oraz materiały z gier przeznaczonych na Xboksa i Windows 10. Gigant z Redmond będzie silnie obecny również podczas trwania targów. Odwiedzający je gracze będą mogli przetestować nową konsolę oraz przeznaczone na nią produkcje.

  1. Oficjalna strona konsoli Xbox One X
  2. Oficjalna strona targów gamescom