Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2017, 10:07

autor: Góral

gamescom 2017 - rozpiska konferencji na niemieckich targach

Podczas targów gamescom 2017 zabraknie dużych konferencji branżowych gigantów. Zamiast tego wydawcy udostępnią swoje gry odwiedzającym, a kilka firm zorganizuje dodatkowo swego rodzaju minikonferencje, które obejrzymy także w sieci.

Aktualizacja – dodaliśmy informacje o atrakcjach szykowanych przez firmę Blizzard Entertainment.

Serce gamingu znajdziecie w niemieckiej Kolonii. - gamescom 2017 - rozpiska konferencji na niemieckich targach - wiadomość - 2017-08-18
Serce gamingu znajdziecie w niemieckiej Kolonii.

W dniach 22-26 sierpnia odbędzie się tegoroczna edycja targów gamescom. Niestety wygląda na to, że większość dużych wydawców nie będzie mieć konferencji w stylu tych z targów E3 2017. Nie oznacza to jednak, że w niemieckiej Kolonii nie zostanie nic pokazane. Wręcz przeciwnie, będzie się działo sporo, ale zwłaszcza w halach targowych. Na szczęście część wydawców zorganizuje specjalne wydarzenia, które będą transmitowane na żywo w Internecie. Do gamescomu pozostało już niewiele czasu, więc postanowiliśmy zebrać informacje o tych minikonferencjach, byście mogli je śledzić razem z nami.

Obecnie nie wszystkie firmy zdradziły swoje plany związane z transmisjami na gamescomie, ale wiemy już o kilku. Jeżeli pojawią się kolejne informacje, to z pewnością zaktualizujemy niniejszą wiadomość. Pamiętajcie też, że oprócz niżej wymienionych, na targach pojawi się wielu innych gigantów, jak np. Activision Blizzard czy Ubisoft, którzy jednak nie będą mieć żadnych konferencji.

  1. Oficjalna strona targów gamescom

Microsoft

gamescom 2017 - rozpiska konferencji na niemieckich targach - ilustracja #2

Jednym z ciekawszych eventów może być Xbox @ gamescom Live. Wydarzenie rozpocznie się 20 sierpnia, a więc jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem targów, o godzinie 21:00 czasu polskiego. Co na nim? Nie wiadomo dokładnie, ale obiecano parę newsów, pokazów gier oraz rozmów z deweloperami. Miejmy nadzieję, że Microsoft ma kilka asów w rękawie i oprócz rozgrywki z Forzy Motorsport 7 czy Sea of Thieves, zaskoczy nas nieujawnionymi jeszcze produkcjami. Poza tym, dzień później odbędzie się dodatkowa transmisja. Będzie ona dedykowana tylko jednej marce – Age of Empires. Podczas niej po raz pierwszy obejrzymy gameplay z Age of Empires: Definitive Edition oraz wysłuchamy wypowiedzi deweloperów pracujących nad serią. Wydarzenie to zacznie się 21 sierpnia o godzinie 21:00 czasu polskiego. Zarówno Xbox @ gamescom Live, jak i Age of Empires @ gamescom Live obejrzycie w serwisie:

Electronic Arts

gamescom 2017 - rozpiska konferencji na niemieckich targach - ilustracja #3

Firma Electronic Arts zorganizuje EA Live Show, które rozpocznie się 21 sierpnia o godzinie 18:30 czasu polskiego. Popularny wydawca obiecuje nowe materiały z rozgrywką z zapowiedzianych już produkcji oraz kilka niespodzianek. Ponadto jeżeli wybieracie się do Niemiec, to warto będzie odwiedzić stoisko koncernu, gdzie na blisko 400 stanowiskach będzie można pograć w Need for Speed: Payback, FIFA 18 czy też Star Wars: Battlefront II. Ujawniono także, że w strefie EA Business Lounge popularni youtuberzy i streamerzy będą tworzyć rozmaite materiały, więc z pewnością w sieci pojawi się prawdziwy zalew gameplayów z produkcji „Elektroników”. Natomiast transmisję z EA Live Show obejrzycie w tych miejscach:

Nintendo

gamescom 2017 - rozpiska konferencji na niemieckich targach - ilustracja #4

Nintendo, jak to Nintendo. Brak normalnej konferencji tej firmy nie dziwi, w końcu od lat nie organizuje ona tego typu wydarzeń ani na E3, ani na gamescomie. Na szczęście popularny producent konsol i gier prowadzi internetowe transmisje i takowych nie zabraknie w trakcie niemieckich targów. Koncern obecny będzie na imprezie z takimi tytułami, jak Mario + Rabbids: Kingdom Battle czy wydany już Splatoon 2. Natomiast w sieci obejrzymy pokazy rozgrywki z Super Mario Odyssey (start 23 sierpnia o godzinie 15:00 czasu polskiego) i Metroid: Samus Returns (rozpoczęcie transmisji 24 sierpnia o godzinie 12:00 czasu polskiego). Wszystko obejrzycie w serwisie:

  1. YouTube

Blizzard Entertainment

gamescom 2017 - rozpiska konferencji na niemieckich targach - ilustracja #5

Firma Blizzard Entertainment ma być obecna w Niemczech w dniach 22-26 sierpnia. Wcześniej, bo 21 sierpnia o godzinie 18:00 czasu polskiego w serwisie YouTube będzie można obejrzeć prezentację gier, które zostaną pokazane na gamescomie. Główne wydarzenie, nazwane Blizzard Reveal Ceremony, odbędzie się jednak 23 sierpnia o 18:00 czasu polskiego. Co nas czeka? Potwierdzono na razie tylko kolejny film animowany związany z grą Overwatch, choć podczas prezentacji atrakcji 21 sierpnia zobaczymy też nową mapę do tej strzelanki. Oprócz tego w trakcie targów pokazany ma być imponujący cosplay Doomfista, a artystka FX Rachel Day zaprezentuje, jak pracowała nad rzeczoną postacią. Poza tym fani innych produkcji amerykańskiego dewelopera również mogą liczyć na jakieś atrakcje, ale nie pokuszono się o szczegóły. Blizzard Reveal Ceremony oraz inne transmisje Blizzarda obejrzycie na oficjalnej stronie: