Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2018, 14:29

CD Projekt RED obchodzi 11. urodziny serii Wiedźmin

11 lat minęło jak jeden dzień. W przyszłym tygodniu obchodzić będziemy kolejną rocznicę premiery pierwszego Wiedźmina, a autorzy gier udają się aleją wspomnień, prezentując każdego dnia po jednym ciekawym fakcie z produkcji serii.

Należą się chyba gratulacje. - CD Projekt RED obchodzi 11. urodziny serii Wiedźmin - wiadomość - 2018-10-18
Należą się chyba gratulacje.

Firma CD Projekt RED obchodzi 11. urodziny serii Wiedźmin. Pierwszy „wiedźmak” miał swoją premierę 26 października 2007 roku, ale deweloperzy postanowili rozpocząć świętowanie nieco wcześniej. Od paru dni wklejają bowiem na Twitterze gry ciekawostki z produkcji. Będzie ich również 11 – po jednej na każdy rok na rynku.

Pierwsza historyjka jest dość prosta. Na potrzeby Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu artyści chcieli nieco pobawić się z kreacją Triss Merigold, jednocześnie mocno inspirując się tym, co miała na sobie w Zabójcach Królów. Poniżej zobaczyć możecie grafiki koncepcyjne powstałe podczas radosnej twórczości, a my odsyłamy dodatkowo do przypominajki, jak bohaterka wyglądała we wszystkich trzech grach.

Triss #1, zostaw ten czepiec w domu… albo najlepiej go spal. - CD Projekt RED obchodzi 11. urodziny serii Wiedźmin - wiadomość - 2018-10-18
Triss #1, zostaw ten czepiec w domu… albo najlepiej go spal.

Ciekawostka numer dwa to prosty easter egg ukryty w mrocznych wodach okalających Skellige. W pewnej konkretnej lokacji przez krótką chwilę zobaczyć można statek widmo. Zjawisko podobno powtarza się każdego dnia w świecie gry. Co prawda, niektórzy fani z marszu powiedzieli, że udało im się odkryć tę marę już jakiś czas temu.

Halloween się zbliża. - CD Projekt RED obchodzi 11. urodziny serii Wiedźmin - wiadomość - 2018-10-18
Halloween się zbliża.

Pora na świeżą, dzisiejszą ciekawostkę #3 – tym razem też o łodziach. Podobno twórcy rozważali możliwość zabrania na morski rejs naszego wierzchowca. Oczywiście, wiązać się to musiało z powiększeniem łajby do odpowiednich rozmiarów, by Płotka dała się przekonać do wodnego wojażu. Nakreślono aż dwa projekty jednostek: pierwsza miała miejsce pod pokładem, a druga wyposażona była w namiot.

Jeśli jesteście ciekawi kolejnych fun factów, zachęcamy Was do uważnej obserwacji mediów społecznościowych CD Projekt RED. Już jutro powinien się pokazać wpis #4, a całość zakończy się w dzień rocznicy, czyli 26 października. Wczoraj autorzy gry zorganizowali zaś nostalgiczną transmisję na Twitch.tv, podczas której nieco wspominają i przechodzą parę zadań ze starszych gier z Geraltem. Materiał obejrzycie tutaj.

  1. CD Projekt – strona oficjalna