Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2009, 10:00

autor: Maciej Śliwiński

Cryptic Studios pracuje nad Neverwinter Nights Online?

Fajni serii Neverwinter Nights mogą zacierać ręce. W sieci pojawiły się informacje wskazujące na to, że Cryptic Studios pracuje nad sieciową wersją tego popularnego RPG.

Fajni serii Neverwinter Nights mogą zacierać ręce. W sieci pojawiły się informacje wskazujące na to, że Cryptic Studios pracuje nad sieciową wersją tego popularnego RPG.

Cryptic Studios pracuje nad Neverwinter Nights Online? - ilustracja #1

Wiadomość należy na razie traktować w kategoriach plotek, gdyż Atari, czyli właściciel marki Neverwinter Nights, nie zająknął się na temat tej produkcji ani słowem. Informacja jest jednak o tyle prawdopodobna, że pod koniec ubiegłego roku Atari zakupiło za 50 milionów dolarów Cryptic Studios, znanego producenta gier MMO (City of Heroes, Star Trek Online) - spekuluje się, że to właśnie plany stworzenia Neverwinter Nights Online były bezpośrednią przyczyną tego posunięcia.

Kilka zachodnich serwisów cytuje tajemnicze źródło pochodzące właśnie z Crypitc, według którego w pełni sieciowa wersja Neverwinter Nights miałaby zadebiutować w 2011 roku. Prace nad wersją MMO tej serii, są zdecydowanym ukłonem dla fanów drugiej części NMN, która zdobyła serca graczy między innymi rozbudowanym trybem sieciowym. Trudno się więc dziwić, że Atari chce skorzystać na popularności bazującej na systemie Dungeon and Dragons gry.

Inwestycja w Neverwinter Nigths Online może okazać się jednak bardzo ryzykownym krokiem dla Atari, które przeżywa w ostatnich latach poważne problemy ekonomiczne. Proces produkcji tytułu MMO jest długi i żmudny, co pociąga za sobą konsekwencje w postaci co najmniej kilku lat finansowania ekipy pracującej nad tytułem. Pieniądze mogą się oczywiście zwrócić po premierze gry, gdy ta osiągnie sukces, jednak należy pamiętać, że na rynku tytułów MMO konkurencja jest olbrzymia, a w najbliższych latach powinno pojawić się kilka świetnie zapowiadających się produkcji tego typu, choćby Star Wars: Old Republic.

gry