Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Resident Evil 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Resident Evil 3 - poradnik do gry

Resident Evil 3 - poradnik do gry

Nemesis strikes back Resident Evil 3 poradnik i solucja. Dokładny opis przejścia, wszystkie sekrety, zagadki, kody oraz szyfry.

Niniejszy nieoficjalny poradnik do Resident Evil 3 Remake można potraktować jako kompletny przewodnik przetrwania, którego zadaniem jest ułatwienie ukończenia gry oraz odkrycia jej wszystkich sekretów. Remake RE3 zawiera wiele zbliżonych etapów i walk do oryginalnej wersji gry z 1999 roku, aczkolwiek ma też do zaoferowania zupełnie nowe sceny, lokacje i przedmioty. Poradnik powinien w rezultacie przydać się nie tylko osobom, które nie miały wcześniej styczności z pierwotną edycją, ale również doświadczonym graczom, którzy ukończyli Resident Evil 3 Nemesis.

Na pierwszych stronach naszego poradnika znajdziesz przewodnik po grze, który jest jednocześnie poradnikiem przetrwania. Przygotowaliśmy przede wszystkim duży rozdział zatytułowany porady na start, w którym znajdziesz różnorakie podpowiedzi i wskazówki pomocne szczególne w pierwszych godzinach gry. Najważniejsze tematy związane z mechanikami rozgrywki oraz utrzymywaniem bohaterów przy życiu opisaliśmy na osobnych stronach przewodnika oraz w rozdziale FAQ - możesz dowiedzieć się m.in. jak unikać Nemesisa, czy można pokonać Nemesisa, jak zapisywać stan gry, czy w grze są w pełni bezpieczne lokacje, jak zwiększyć pojemność inwentarza, jak zdobyć najlepsze bronie, jak leczyć postać, ile czasu zajmuje ukończenie gry, co robić z niepotrzebnymi przedmiotami, czy jak ulepszać elementy ekwipunku. Przewodnik uzupełniają poradnik trofeowy ze szczegółowymi opisami wszystkich osiągnięć, a także strony na temat sterowania i wymagań sprzętowych Resident Evil 3 Remake.

Jednym z większych rozdziałów naszego poradnika jest szczegółowy opis przejścia gry RE3 Remake. W naszej solucji znajdziesz przede wszystkim informacje jak zaliczać kolejne cele misji, jak podróżować pomiędzy głównymi lokacjami oraz jak pokonywać lub omijać przeciwników. Nasz opis przejścia zawiera mapy odwiedzanych lokacji, a także kładzie duży nacisk na rozwiązania zagadek oraz opisy pojedynków z bossami. Duży rozdział niniejszego poradnika poświęcony został również sekretom / znajdźkom. Informujemy w nim gdzie można odnajdywać różnorakie sekretne obiekty - nowe bronie, klucze, przedmioty questowe, kombinacje do sejfów i szafek, czy ulepszenia broni. Skorzystanie z naszego poradnika powinno ci pomóc w odnalezieniu 100% sekretów.

Resident Evil 3 Remake jest produkcją powstałą na bazie bardzo popularnego survival horroru Resident Evil 3 Nemesis, który zadebiutował w 1999 roku na pierwszą generację konsoli PlayStation. Remake nie jest kopią 1:1 scen z oryginalnej gry. Niektóre wydarzenia i mechaniki są zbliżone, ale jest też mnóstwo nowości. Gra została oczywiście w pełni dostosowana do współczesnych standardów - akcja obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby, zaś sterowane postacie dysponują bogatym wachlarzem ruchów pomocnych w utrzymywaniu się przy życiu. W Resident Evil 3 Remake powraca bezlitosny, potężny potwór Nemesis. Główna antagonista tak samo jak w oryginalnym wydaniu poluje na członków grupy S.T.A.R.S. przez całą grę i w remake'u dysponuje niektórymi zupełnie nowymi ruchami i elementami wyposażenia.

Co warto wiedzieć, zanim zacznę grać?

Poniżej znajdziesz szybki poradnik przetrwania do Resident Evil 3. Jeżeli szukasz bardziej rozbudowanych wskazówek i podpowiedzi, to zajrzyj na osobną stronę Porady na start znajdującą się w naszym przewodniku po grze.

 1. Nemesisa nie możesz pokonać, a jedynie co najwyżej spowolnić. Atakowanie go nie jest jednak całkowicie pozbawione sensu, bo może on pozostawić po sobie m.in. skrzynki z dwoma ulepszeniami broni. Nemesisa bardzo dokładnie omówiliśmy w osobnym rozdziale - dowiesz się jak się zachowywać po pojawieniu bossa i jak przygotowywać do starć z nim.
 2. Cztery pojedynki z Nemesisem na przestrzeni całej gry są obowiązkowe. Każdy z nich można potraktować jako walkę z bossem. Opisaliśmy je wszystkie w osobnym rozdziale Boss - z Nemesisem walczy się na dachu budynku, obok wieży zegarowej, w zbiorniku Gniazda 2 oraz w hali Gniazda 2.
 3. Wszystkie lepsze bronie musisz odnaleźć we własnym zakresie. Jest to niezwykle istotne szczególnie podczas grania Jill, gdyż jej startowy pistolet cechuje się niewielką siłą rażenia. Bohaterka w trakcie rozgrywania kampanii może zdobyć strzelbę, granatnik oraz potężne magnum.
 4. Niektóre zamki i przejścia wymagają dysponowania odpowiednimi narzędziami. Tego typu miejsca warto sobie zapamiętywać i powracać do nich po zdobyciu odpowiedniego przyrządu. Dwa najważniejsze narzędzia z gry to obcęgi do przecinania łańcuchów oraz wytrych do otwierania żółtych kłódek - każdy z tych przedmiotów dokładnie omówiliśmy na osobnych stronach poradnika.
 5. Możesz i powinieneś dążyć do powiększenia inwentarza bohaterów. Każdy podniesiony przedmiot zajmuje 1 lub 2 sloty w inwentarzu i w rezultacie łatwo go zapełnić - trzeba wtedy wyrzucić niepotrzebne przedmioty lub umieścić je w specjalnej skrzyni. Możesz odnajdywać specjalne torby powiększające inwentarz i w poradniku uwzględniliśmy miejsca ich odnajdywania.
 6. W RE3 zdrowie nie może się samoczynnie regenerować (za wyjątkiem najniższego poziomu trudności i to też tylko w ograniczonym zakresie). Musisz o tym pamiętać i zawsze mieć w zapasie jakieś medykamenty - zioła lub spreje lecznicze. Temat przywracania bohatera do pełni sił omówiliśmy kompleksowo w rozdziale Leczenie postaci.
 7. W grze do odnalezienia jest mnóstwo znajdziek. Sekrety dzielą się na dokumenty i figurki, które nie mają żadnego praktycznego zastosowania, oraz na przedmioty pomagające bohaterom w postępach w grze - mogą to być np. torby na biodro czy ulepszenia broni. Lokalizacje tego typu obiektów przedstawiliśmy w rozdziale Sekrety i znajdźki.
 8. W trakcie przechodzenia gry do rozwiązania jest 5 większych zagadek. Są one prostsze od tych z Resident Evil 2, aczkolwiek mimo wszystko możesz mieć kłopoty z zaliczeniem niektórych z nich. Opisaliśmy je wszystkie w rozdziale Zagadki - są to m.in. zagadka z przywróceniem dostaw prądu w podstacji i zagadka z umieszczeniem kryształów w zegarze z metra.
 9. Gra pozwala wytwarzać przedmioty w oparciu o crafting. Możliwe jest konkretne produkowanie silniejszych odmian leczniczych ziół oraz amunicji do głównych broni. Musisz za każdym razem znaleźć odpowiednie materiały do craftingu i połączyć je ze sobą. Możliwe kombinacje składników przedstawiliśmy w rozdziale Crafting.

Resident Evil 3 pozwala grać na kodach, przy czym dotyczy to specjalnych ułatwień, które kupuje się za punkty. Możesz w ten sposób między innymi pozyskać bronie z nielimitowaną amunicją czy specjalne monety o charakterze

Czy Resident Evil 3 jest długą grą?

Długość kampanii w grze Resident Evil 3 powinna być zbliżona do Resident Evil 2. Nie jest to więc przesadnie długa produkcja. Ukończenie jedynego dostępnego scenariusza powinno ci zająć około 6-8 godzin. Czas spędzony z grą może przede wszystkim ulec wydłużeniu jeśli zajmiesz się staranną eksploracją okolicy i odnajdywaniem znajdziek. Gra Resident Evil 3 skutecznie zachęca też do powtarzania kampanii - możesz grać na wyższych poziomach trudności i z dodatkowymi utrudnieniami po to żeby odblokowywać różnorakie nagrody (trofea, unikalne bronie, modele postaci itp.

Więcej informacji o przewidywanej długości RE3 znajdziesz na osobnej stronie Ile czasu zajmuje przejście gry Resident Evil 3 Remake?.

Dlaczego Jill wygląda inaczej niż w oryginale?

Jest to celowe działanie twórców gry - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Jest to celowe działanie twórców gry. Wynika ono przede wszystkim z tego, że oryginalna wersja Resident Evil 3 Nemesis z racji na ówczesne ograniczenia sprzętowe nie pozwoliła na przygotowanie wysokiej jakości modelu Jill Valentine. Musiał on być siłą rzeczy mocno uproszczony.

Na potrzeby wydania remake'u RE3 zdecydowano się na stworzenie modelu Jill od podstaw. Swojej twarzy użyczyła modelka Sasha Zotova, przy czym jej wizerunek posłużył bardziej jako "prototyp" - punkt wyjścia. Autorzy nanieśli następnie szereg poprawek i zmian zgodnych z własną wizją artystyczną odnośnie wyglądu Jill w grze.

Warto zaznaczyć, że Jill nie jest jedyną postacią z RE3, której wygląd zmienił się od czasu pierwotnej wersji gry. Poważne zmiany wyglądu dosięgnęły również m.in. Carlosa (jest on drugą grywalną postacią) oraz samego Nemesisa, czyli głównego antagonistę w Resident Evil 3.

Czy Carlos posiada własny scenariusz?

Carlos to druga z grywalnych postaci w Resident 3 Evil Remake, ale nie posiada on swojej odrębnej kampanii - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Carlos to druga z grywalnych postaci w Resident 3 Evil Remake, ale nie posiada on swojej odrębnej kampanii. W RE3 nie ma więc dwóch różnych scenariuszy, jak miało to miejsce w RE2. W określonych momentach fabuły gra po prostu może dokonać zamiany grywalnej postaci. Do zaliczenia jest tylko jedna kampania.

Jak odblokować klasyczne stroje postaci?

W grze Resident Evil 3 Remake jest możliwość odblokowania klasycznych strojów głównych bohaterów, tzn. wzorowanych na oryginalnej grze Resident Evil 3 Nemesis z 1999 roku. W momencie przygotowywania niniejszego poradnika jedynym sposobem pozyskania klasycznych strojów było złożenie zamówienia przedpremierowego (pre-ordera) na grę. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości zostaną one za dodatkową opłatą udostępnione dla innych graczy.

Dla ilu graczy przewidziano sieciowy tryb Resistance?

W sieciowym trybie Resident Evil Resistance może bawić się od 2 do 5 graczy - Resident Evil 3 - poradnik do gry

W sieciowym trybie Resident Evil Resistance może bawić się od 2 do 5 graczy. Dla przypomnienia w trybie tym 1-4 graczy wciela się w bohaterów, którzy pragną wydostać się z laboratoriów korporacji Umbrella. Pojedynczy gracz przejmuje z kolei obowiązki tzw. Masterminda ("Mózgu operacji") i wykorzystuje dostępne mu narzędzia żeby uniemożliwić pozostałym graczom ucieczkę.

Czy Resident Evil 3 posiada mikrotransakcje?

Nie, gra Resident Evil 3 nie posiada żadnych mikrotransakcji - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Nie, gra Resident Evil 3 nie posiada żadnych mikrotransakcji. Różnorakie nagrody zdobywa się dzięki postępom w grze lub kupuje za punkty przyznawane z tytułu powtórnych przejść kampanii.

Mikrotransakcje są dostępne w Resident Evil Resistance, czyli w osobnej sieciowej produkcji dołączanej za darmo do każdego zestawu z grą Resident Evil 3. Dostępne aktualne mikrotransakcje to doładowania PW (punktów wynikowych) - RP Booster. Pozwalają one na podwojenie liczby zdobywanych punktów, czyli waluty w RE Resistance. Każde doładowanie wybiera się przed rozpoczeciem rozgrywki i jest to przedmiot jednorazowego użytku.

 1. Doładowanie PW pakiet x3 - 12,50zł / 2,99€
 2. Doładowanie PW pakiet x10 - 33zł / 7,99€
 3. Doładowanie PW pakiet x50 - 125zł / 29,99€

Czy Resident Evil 3 pozwala na instalowanie modów?

Tak, gra Resident Evil 3 oferuje wsparcie dla modów i nie różni się pod tym względem od poprzedniej części serii. Możesz ściągać różnego rodzaju mody, np. zmieniające wygląd głównych postaci i Nemesisa, czy zmieniające zasady rozgrywki.

Należy oczywiście zaznaczyć, że korzystanie z modów jest możliwe tylko w wersji na PC. RE3 na PS4 i Xbox One nie oferuje możliwości ściągania i aktywowania modów.

Czy można ostatecznie pokonać Nemesisa?

Nie jest to możliwe jeszcze w trakcie przechodzenia kampanii - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Nie jest to możliwe jeszcze w trakcie przechodzenia kampanii. Domyślnie możliwe są trzy warianty - możesz osłabić i zatrzymać na kilka minut Nemesisa zmuszając go do uklęknięcia, uciec mu bez wdawania się w bezpośrednie konfrontacje lub zostać zmuszony do powstrzymania jego aktualnej wersji w ramach obowiązkowego pojedynku z bossem. Okazja do definitywnego pozbycia się Nemesisa pojawi się dopiero po awansowaniu do finału przygody.

Nemesisa dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego przewodnika po grze - możesz dowiedzieć się więcej o atakach i umiejętności potwora, a także o rekomendowanych zachowaniach w trakcie spoktań z Nemesisem.

Czy można zatrzymać pojawianie się Nemesisa?

Nie jest to możliwe - sterowanej postaci przez Nemesisa jest integralną częścią gry. Jest szansa, że w wersji na PC mogą pojawić się mody wyłączające niektóre spotkania z Nemesisem, ale byłoby to niezgodne z intencją autorów odnośnie sposobu prowadzenia rozgrywki. Resident Evil 3 nie ma być typem gry, w której gracz przez długi czas mógłby być spokojny o życie swojego bohatera.

Czy Nemesis pojawia się w pokojach Save Rooms?

Przez większość czasu są one bezpieczne i nie pojawiają się w nich Nemesis ani standardowe potwory - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Przez większość czasu są one bezpieczne i nie pojawiają się w nich Nemesis ani standardowe potwory. Jedynie w wyjątkowych przypadkach do tego typu pokoju może przedostać się jakaś kreatura. Dla przypomnienia pomieszczeniami Safe Rooms nazywane są pokoje, w których znajdują się maszyny do pisania używane do zapisywania aktualnego stanu gry.

Czy Nemesis to jedyny silny potwór w grze?

Nie, w trakcie przechodzenia kampanii w RE3 możesz natrafić też na wiele innych silnych, zmutowanych kreatur (np - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Nie, w trakcie przechodzenia kampanii w RE3 możesz natrafić też na wiele innych silnych, zmutowanych kreatur (np. na Huntera Beta znanego z pierwotnej wersji Resident Evil 3 czy na Lickera znanego z Resident Evil 2). Niektóre z potworów przewijają się przez całą grę, z innymi walczy się tylko w określonych lokacjach. Nemesis to jedyny boss gry i wszystkie główne konfrontacje z nim szczegółowo opisaliśmy w rozdziale zatytułowanym Boss.

Jak zdobyć pierwszą broń?

Jill automatycznie znajdzie pistolet podczas rozgrywania prologu, tzn - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Jill automatycznie znajdzie pistolet podczas rozgrywania prologu, tzn. w trakcie ucieczki ulicami Raccoon City. Główna bohaterka natrafi na martwego funkcjonariusza i zabierze jego broń służbową - będzie to pistolet.

W dalszej części kampanii przejmiesz też kontrolę nad Carlosem i on automatycznie będzie już uzbrojony - od samego początku będzie korzystał z pistoletu i karabinu szturmowego.

W rozdziale Bronie znajdziesz informacje jak w trakcie przechodzenia głównej kampanii pozyskać kolejne rodzaje broni.

Dlaczego Carlos nie może otwierać skrzynek w szpitalu?

Jest to potencjalny problem, który możesz napotkać bardzo szybko po dotarciu do rozdziału kampanii rozgrywanego w szpitalu - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Jest to potencjalny problem, który możesz napotkać bardzo szybko po dotarciu do rozdziału kampanii rozgrywanego w szpitalu. Carlos może odnajdywać w szpitalu pojemniki, szafki i drzwi zabezpieczone żółtymi kłódkami, ale nie jest w stanie ich otwierać.

Rozwiązanie tego problemu jest na szczęście proste - musisz zaczekać aż odzyskasz kontrolę nad Jill. Jako jedyna posiada ona wytrych, który pozwala na otwieranie kłódek. Możesz powrócić nią do wszystkich zamkniętych obiektów, które były niedostępne dla Carlosa.

Czy w grze można się czołgać?

Tak, aczkolwiek zawsze odbywa się to automatycznie - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Tak, aczkolwiek zawsze odbywa się to automatycznie. Jill po zbliżeniu się do jakiegoś otworu może automatycznie przykucnąć i zacząć się czołgać lub poruszać się na klęczkach. Opcja ta nie dotyczy niestety Carlosa.

Jak zmienić rodzaj amunicji w granatniku?

Granatnik MGL Grenade Launcher pozwala na zmianę rodzaju amunicji - możesz wybierać pomiędzy amunicją zapalającą Flame Rounds, wybuchową Explosive Rounds, kwasową Acid Rounds i minami-pułapkami Mine Rounds - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Granatnik MGL Grenade Launcher pozwala na zmianę rodzaju amunicji - możesz wybierać pomiędzy amunicją zapalającą Flame Rounds, wybuchową Explosive Rounds, kwasową Acid Rounds i minami-pułapkami Mine Rounds. Możesz na bieżąco podmieniać typ amunicji w zależności od potrzeb, przy czym musisz najpierw zadbać o to żeby paczka z amunicją do podmiany znalazła się w inwentarzu Jill.

Po wybraniu granatnika jako aktywnej broni wciśnij L1 (na PS4) lub LB (na XONE) po to żeby zamienić rodzaj amunicji na inny z inwentarza. Nie musisz oczywiście ograniczać się tylko do 2 rodzajów amunicji. Możesz umieścić więcej jej odmian w inwentarzu postaci i wcisnąć L1/LB więcej niż 1 raz.

Dlaczego nie mogę wybrać ponownie tego samego przejścia?

Resident Evil 3 Remake jest niestety dość liniową produkcją i niektóre stare przejścia mogą zostać z czasem zablokowane np - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Resident Evil 3 Remake jest niestety dość liniową produkcją i niektóre stare przejścia mogą zostać z czasem zablokowane np. przez gruz, rozrzucone beczki czy płomienie. Niektóre tego typu miejsca oznaczane są znakiem X na mapie (przykład na obrazku). Nie możesz nic na to poradzić - musisz po prostu podążać ścieżką wyznaczoną przez twórców.

Zawsze staraj się na bieżąco badać nowo odkrywane lokacje. Może się bowiem zdarzyć, że utracisz nagle do nich dostęp w dalszej części gry.

Czy w Resident Evil 3 nadal trzeba rozglądać się za kluczami?

Tak, ale znacznie rzadziej niż w Resident Evil 2 - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Tak, ale znacznie rzadziej niż w Resident Evil 2. Zdecydowaną większość zablokowanych przejść możesz odblokować polegając np. na obcęgach, wytrychu czy baterii do zamków elektronicznych. Mimo wszystko niektóre zamki można otworzyć jedynie kluczem i wymagane jest wtedy jego odnalezienie w okolicy.

Czy w Resident Evil 3 powraca Mr. X?

Nie, Nemesis zastępuje Mr - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Nie, Nemesis "zastępuje" Mr. X'a w roli Tyranta (zmutowanego superżołnierza) nękającego grywalnych bohaterów. Nemesis stanowi jednocześnie znacznie większe wyzwanie od Mr. X'a. Wynika to przede wszystkim z jego wszechstronności - Mr. X potrafił "jedynie" stosować ataki i chwyty w walce wręcz. Nemesis stanowi również duże zagrożenie na odległość.

Inną ważną kwestią czyniącą Nemesisa bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem jest to, że może o wiele szybciej poruszać się od Mr. X'a. Zgubienie Nemesisa może więc stanowić większe wyzwanie.

Czy Resident Evil 3 Remake ma wybory i różne zakończenia?

Niestety nie, remake nie oferuje ważnych wyborów mogących wpływać na wygląd zakończenia przygody. W Resident Evil 3 Remake dostępne jest tylko jedno zakończenie, które wyświetlane jest niezależnie od czynności wykonywanych w trakcie przechodzenia gry.

Czy można kontynuować eksplorację Raccoon City po skończeniu głównej fabuły?

Nie, pokonanie finałowego bossa definitywnie kończy rozgrywkę i w grze nie ma też żadnej fazy endgame - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Nie, pokonanie finałowego bossa definitywnie kończy rozgrywkę i w grze nie ma też żadnej fazy endgame. Po obejrzeniu napisów końcowych powrócisz do menu głównego. Będziesz mógł rozpocząć nową grę, przejrzeć wyniki poprzedniej rozgrywki (lub rozgrywek), a także odwiedzić sklep z przedmiotami - nagrodami kupowanymi za punkty oraz menu wyboru stroju postaci.

Warto też zaznaczyć, że gra nie pozwala powracać do poprzednich lokacji nawet podczas jej przechodzenia. Postaraj się zawsze w 100% zbadać aktualny obszar zanim wyruszysz do kolejnej głównej lokacji.

Jak i kiedy mogę zapisać grę?

W Resident Evil 3 Remake podobnie jak w remakeu drugiej odsłony serii postępy mogą zostać zachowane po dotarciu do maszyny do pisania - Resident Evil 3 - poradnik do gry

W Resident Evil 3 Remake podobnie jak w remake'u drugiej odsłony serii postępy mogą zostać zachowane po dotarciu do maszyny do pisania. Maszyny zaznaczone są na mapach okolicy i znajdują się w tzw. bezpiecznych pomieszczeniach. Gra dodatkowo wykonuje automatyczne zapisy w ważnych momentach fabuły, np. po wkroczeniu do nowej lokacji.

Więcej informacji o zapisywaniu i wczytywaniu swoich postępów znajdziesz na osobnej stronie Zapisywanie i wczytywanie gry - jak działa?.

Czy w grze są znajdźki?

Tak, w Resident Evil 3 Remake na odnalezienie czeka wiele sekretów / znajdziek - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Tak, w Resident Evil 3 Remake na odnalezienie czeka wiele sekretów / znajdziek. Mogą to być między innymi unikalne bronie, ulepszenia wyposażenia bohaterów, dokumenty, figurki, szafki czy sejfy czy kombinacje do sejfów. Miejsca odnajdywania znajdziek opisaliśmy w rozdziale Sekrety naszego poradnika.

Dlaczego spotykam te same modele zombiaków?

Jest to niestety wynikiem oszczędności autorów gry - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Jest to niestety wynikiem oszczędności autorów gry. Resident Evil 2 Remake oraz Resident Evil 3 Remake w dużym stopniu powstawały równolegle z wykorzystaniem tej samej technologii RE Engine. Oznacza to, że obie te produkcje współdzielą między sobą niektóre rzeczy i dotyczy to między innymi modeli wybranych zombiaków. Na szczęście wiele elementów RE3 jest też zupełnie nowych - bohaterowie m.in. odwiedzają zupełnie nowe lokacje i walczą z nowymi odmianami przeciwników (wśród których znajduje się oczywiście Nemesis). W Resident Evil 3 Remake pojawia się też zupełnie nowy sieciowy tryb Resistance Mode.

Czy Resident Evil 3 Remake oferuje wersję VR?

Resident Evil 3 Remake nie posiada niestety żadnego trybu VR i autorzy nie mają w planach dodania go po premierze gry. Nie jest więc niestety możliwe przechodzenie gry z użyciem gogli typu PSVR, Oculus, Vive itp.

Czy w Resident Evil 3 Remake powracają nieruchome kamery?

Nie, rozgrywka ukazywana jest w radykalnie inny sposób - wydarzenia obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Nie, rozgrywka ukazywana jest w radykalnie inny sposób - wydarzenia obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby. Kamera umieszczona jest więc za plecami bohatera i przemieszcza się wraz z nim. W grze nie ma "statycznych" kamer, które były obecne w oryginalnej wersji Resident Evil 3 Nemesis.

W remake'u Resident Evil 3 obowiązuje też oczywiście "współczesne" sterowanie. Bohaterowie dysponują pełnym wachlarzem ruchów i mogą też prowadzić ostrzał podczas biegania. Ciekawostką jest to, że zachowano znany z pierwotnej wersji gry ruch pozwalający na natychmiastowe obrócenie się postacią o 180 stopni (np. po to żeby szybciej rozpocząć ucieczkę). Pełną klawiszologię znajdziesz w rozdziale Sterowanie naszego poradnika.

Jak używać latarki?

Latarka w RE3 działa w sposób automatyczny, tzn - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Latarka w RE3 działa w sposób automatyczny, tzn. samoczynnie załączy się po wkroczeniu do jakiejś ciemniejszej lokacji. Nie musisz również martwić się o uzupełnianie baterii do latarki - sterowana postać może z niej korzystać bez żadnych ograniczeń. Jeśli mimo wszystko masz problemy z przemieszczaniem się po ciemniejszych lokacjach, to rozważ zwiększenie ogólnego poziomu jasności gry w menu opcji (gra proponuje też dostosowanie jasności w momencie pierwszego jej uruchomienia).

Czy cała gra prowadzona jest z perspektywy trzeciej osoby - TPP?

Nie, podczas rozgrywania prologu kampanii gry Resident Evil 3 wydarzenia przez krótki czas obserwuje się z perspektywy pierwszej osoby - FPP - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Nie, podczas rozgrywania prologu kampanii gry Resident Evil 3 wydarzenia przez krótki czas obserwuje się z perspektywy pierwszej osoby - FPP. Jest to jednak wyjątek. Całą grę będziesz musiał ukończyć z włączonym widokiem TPP.

Jak wyłączyć głośnik pada?

Jest to niewielki potencjalny problem, który dotyczy wyłącznie wersji na konsolę PlayStation 4 - Resident Evil 3 - poradnik do gry

Jest to niewielki potencjalny problem, który dotyczy wyłącznie wersji na konsolę PlayStation 4. Domyślnie głośnik kontrolera Dualshock 4 konsoli PS4 jest załączony i oznacza to, że głośnik pada odtwarza wszystkie komunikaty radiowe otrzymywane od innych postaci. Może ci to przeszkadzać np. jeśli grasz nocą albo z użyciem słuchawek. Głośnik kontrolera można na szczęście na stałe wyłączyć w menu opcji - to ustawienie Controller Speaker w zakładce Audio. Komunikaty nadal będą odtwarzane, ale z użyciem głównego urządzenia audio (telewizora, sprzętu audio, słuchawek itp.).

W jakich wersjach sprzedawana jest gra Resident Evil 3?

Gra Resident Evil 3 sprzedawana jest w dwóch wersjach:

1) Edycja standardowa - w jej skład wchodzą:

 1. Kopia gry
 2. Zestaw klasycznych strojów bohaterów - dotyczy to wyłącznie zamówień przedpremierowych
 3. Specjalny motyw (Theme) do pobrania - dotyczy to wyłącznie wersji na PS4
2) Edycja kolekcjonerska - w jej skład wchodzą - Resident Evil 3 - poradnik do gry

2) Edycja kolekcjonerska - w jej skład wchodzą:

 1. Kopia gry
 2. 28-centrymetowa figurka Jill Valentine
 3. Zbiór ilustracji i grafik koncepcyjnych z gry - artbook
 4. Plakat z mapą miasta Raccoon City
 5. Ścieżka dźwiękowa z gry na dwóch płytach
 6. Specjalne opakowanie w kształcie skrzyni

Sugerowana cena wersji kolekcjonerskiej to 179,99 dolarów.

Czy Resident Evil 3 ma zabezpieczenie Denuvo?

Tak, gra Resident Evil 3 Remake w wersji na PC będzie posiadała zabezpieczenie Denuvo w dniu jej światowej premierzy. Jest natomiast duża szansa, że wspomniane zabezpieczenie antypirackie zostanie usunięte wraz z jedną z aktualizacji jakiś czas po premierze.

Informacje o Resident Evil 3 - poradnik do gry

Autor : Jacek Stranger Hałas

Poradnik zawiera : strony: 19, ilustracje: 76 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 11 marca 2020, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 11 marca 2020, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Resident Evil 3 - poradnik do gry