Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hag | Bossowie w Darkest Dungeon Darkest Dungeon poradnik, solucja

Hag

Hag jest trzecim i, na chwile obecną, ostatnim bossem w grze, zamieszkującym lokację Werald. Wyglądem przypomina ona olbrzymią wiedźmę mocno przy kości i z masywnym kotłem będącym na jej wyposażeniu. Kocioł ten stanowi część bardzo irytującej mechaniki i również jest traktowany jako przeciwnik. Owa mechanika polega na zgarnięciu przez Hag losowego członka drużyny, a następnie wrzuceniu go do kotła. Umieszczony w nim bohater jest wyłączony z walki i otrzymuje obrażenia co turę. Istnieją dwie metody na uwolnienie pechowego herosa. Pierwszą z nich jest atakowanie kotła i zbicie jego życia do 0, dzięki czemu gotujący się bohater zostanie z niego wyrzucony (kotła nie da się zniszczyć). Druga metoda polega na zwykłym ignorowaniu kotła i gotującego się w nim członka drużyny. Gdy życie tego ostatniego spadnie do 0, wyskoczy on z kotła. W obu tych przypadkach nasz towarzysz wróci zawsze na sam przód formacji i do tego w trybie Death's Door. Warto jeszcze wspomnieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, gdy kocioł jest pusty, pierwszy atak Hag (Into the Stew) będzie zawsze polegał na chwyceniu losowego nieszczęśnika i wrzuceniu go do kotła. Po drugie, gdy jeden z bohaterów gotuje się w kotle, Hag będzie atakowała dwa razy w ciągu jednej tury, co sprawia, że zadaje ona bardzo wysokie obrażenia i potrafi szybko zbić życie całej drużyny.

Zalecana formacja: Vestal/Occultist, Occultist/Bounty Hunter, Bounty Hunter, Hellion

Nazwa

Opis

Into the Pot

Zadaje niskie obrażenia jednej postaci, a następnie umieszcza ją w kotle, gdzie otrzymuje obrażenia co turę, aż jego życie spadnie do 0 HP. Następnie postać jest wyrzucana z kotła na samo czoło formacji

Taste the Stew

Zadaje niskie obrażenia wszystkim członkom drużyny i zwiększa ich poziom stresu o pewną wartość

Season to Perfection

Zadaje średnie obrażenia jednemu celowi i ma szansę nałożyć na niego efekt Debuff, który obniża jego obrażenia o -25% (DMG) oraz celność ataków o -10 (ACC)

Pierwszą rzeczą, o która musisz zadbać, jest upewnienie się, że wszyscy Twoi bohaterowie posiadają umiejętności mogące dosięgnąć dwa tylne miejsca w formacji przeciwnika. To je będzie zajmowała Hag. Nie zabieraj ze sobą Crusadera lub Lepera, ponieważ ich ataki skupiają się głównie na frontalnych pozycja. Zamiast nich zabierz ze sobą Vestala oraz/lub Occultista dla umiejętności uzdrawiających i kilku solidnych ataków dystansowych oraz wytrzymałych wojowników z dobrymi atakami dystansowymi, jak np. Bounty Hunter (dobrze współgra z efektem Mark nakładanym przez Occultista) i Hellion. W trakcie samej walki staraj się ignorować kocioł i zamiast tego skup się wyłącznie na bossie, używając na nim swoich najmocniejszych ataków. Gdy uwięziony towarzysz wypadnie z kotła, szybko wylecz go przy pomocy zaklęć Vestala i/lub Occultista, a następnie wracaj do atakowania Hag. W większości przypadków będzie to walka na granicy życia i śmierci, ale przy odrobinie szczęścia powinno Ci się udać przy pierwszym podejściu.