Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Eksploracja w Darkest Dungeon | Podziemia Darkest Dungeon poradnik, solucja

Eksploracja

W podziemiach można natrafić na wiele ciekawych przedmiotów - Eksploracja w Darkest Dungeon | Podziemia - Darkest Dungeon - poradnik do gry
W podziemiach można natrafić na wiele ciekawych przedmiotów

Podstawową rzeczą, którą musi opanować każdy szanujący się poszukiwacz przygód, jest umiejętność przemieszczania się po mrocznych podziemiach. Cel misji nie będzie miał znaczenia, jeśli nie uda Ci się do niego dotrzeć.

Pomijając wszelkie czające się po drodze zagrożenia, sama eksploracja nie jest specjalnie wymagająca. Wszystkie lokacje przedstawione są w środowisku 2D, przez co Twoja drużyna może przemieszczać się jedynie w prawo lub lewo (Kolejno klawisze D oraz A lub LPM na wybrany kierunek). To jednak dotyczy jedynie przemieszczania się po jednej sekcji. Podziemia podzielone są na pewną ilość pokoi połączonych ze sobą korytarzami. Aby dostać się do kolejnego pomieszczenia, musisz przedrzeć się przez prowadzący do niego korytarz, który może być usiany losowo generowanymi przeciwnikami, interaktywnymi obiektami oraz pułapkami. Pokój, do którego chcesz się przemieścić, wybierasz kliknięciem z okna mini-mapy znajdującej się w dolnym interfejsie po prawej.

Raz zbadane korytarze niekoniecznie muszą pozostać w takim stanie, w jakim odwiedziłeś je za pierwszym razem. Często zdaży ci się wpaść na walkę z wrogiem, czy w pułapkę - często pojawią się one na mapie na jeden segment korytarza wcześniej (czyli zanim wdepniesz w pułapkę, czy rozpoczniesz walkę z wrogiem) dlatego warto patrzyć na minimapę cały czas. Nie zapomnij też o tym, iż możesz wpaść na Collectora, bądź Shamblera (ten drugi tylko pzry 0 poziomie światła).

Pamiętaj też, by w miarę możliwości nigdy nie cofać się w korytarzu, gdyż skutkuje to ogromnym przyrostem stresu dla losowego bohatera. Jeśli przejścia nie blokuje ci walka z potężnym wrogiem, lepiej dojść do końca korytarza, nawrócić i przejść go na nowo - w ten sposób otrzymasz znacznie mniej stresu.

Sekretne pomieszczenia

Przemierzając podziemia, będziesz mieć szansę na trafienie do sekretnych pomieszczeń - oznaczone są one specjalną, żółtą gwiazdką na mapie i wejście do nich znajduje się zawsze wewnątrz tunelu (a nie w pomieszczeniu). Jedynym sposobem na znalezienie sekretnego pomieszczenia jest wykrycie go podczas rozpoznania (Scouting). Wewnątrz zawsze znajduje się skrzynka, którą otworzyć należy za pomocą Kościanego Klucza (Skeleton Key) - oferuje ona cenne nagrody.