Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Obozowanie w Darkest Dungeon | Podziemia Darkest Dungeon poradnik, solucja

Obozowanie

Czas na kolację - Obozowanie w Darkest Dungeon | Podziemia - Darkest Dungeon - poradnik do gry
Czas na kolację

Każdy heros potrzebuje odrobiny wytchnienia i obozy są właśnie tą chwilą. Obozowanie dostępne jest wyłącznie na średnich oraz długich misjach, a do jego aktywacji używa się otrzymanego przed misją Firewood. Obozowisko można rozbić wyłącznie w pokojach, jednak jedynie poza walką.

Po rozbiciu obozu pojawi się kilka opcji dotyczących jego przebiegu. Pierwszą z nich są sprawy obiadowe, a dokładnie ile Provisions zje Twoja drużyna. Im lepiej się najedzą, tym więcej życia zregenerują, a nawet obniża poziom stresu przy największej porcji. Poniżej znajduje się tabela z poszczególnymi opcjami:

0 Provisions

2 Provisions

4 Provisions

8 Provisions

-20% HP

+15 do poziomu stresu

+0% HP

+0 do poziomu stresu

+10% HP

+0 do poziomu stresu

+25% HP

-10 do poziomu stresu

Po spożyciu wieczerzy gracz otrzymuje 12 punktów wytchnienia (Respite Points), które może przeznaczyć na użycie umiejętności obozowych swoich bohaterów. Służą one głównie leczeniu zdrowia, obniżaniu poziomu stresu lub nakładaniu czasowych wzmocnień i odporności. Po wykorzystaniu wszystkich punktów lub wtedy, gdy gracz nie będzie mógł już użyć żadnych umiejętności, następuje faza snu po której drużyna powraca do eksplorowania podziemi. Może się jednak zdarzyć tak, że obóz zostanie w nocy zaatakowany przez wrogów i Twój zespół będzie zmuszony z nimi walczyć.

Po zakończeniu obozowania poziom pochodni twojej drużyny zostanie napełniony do 100 punktów - niezależnie od tego czy drużyna miała jedzenie, by się posilić, czy nastąpiła zasadzka i czy miała jakieś pochodnie w ekwipunku.