Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wzywanie i unikanie Fanatyka | FAQ - Często zadawane pytania Darkest Dungeon poradnik, solucja

Ilość zainfekowanych bohaterów ma wpływ na szansę na wpadnięcie na Fanatyka. - Wzywanie i unikanie Fanatyka | FAQ - Często zadawane pytania - Darkest Dungeon - poradnik do gry
Ilość zainfekowanych bohaterów ma wpływ na szansę na wpadnięcie na Fanatyka.

Dodatek The Crimson Curse wprowadza wiele nowości do Darkest Dungeon. Jedną z nich jest nowy wędrowny boss - Fanatyk. Tak jak Shambler i Collector, Fanatyk nie posiada z góry ustalonej lokalizacji, w której można go spotkać. Zamiast tego ściga on drużyny, w których znajdują się bohaterowie przenoszący Karmazynową Klątwę. Szansa na spotkanie Fanatyka rośnie wraz ze wzrostem ilości zainfekowanych bohaterów w drużynie. Szanse na spotkanie bossa prezentują się następująco:

  1. Mniej niż 2 bohaterów zarażonych Karmazynową Klątwą - Fanatyk nie ma szansy pojawić się w podziemiu.
  2. 2 lub 3 bohaterów zarażonych Karmazynową Klątwą - Fanatyk ma odpowiednio 20% i 33% szansy na pojawienie się.
  3. 4 bohaterów zarażonych Karmazynową Klątwą - jest bardzo duża szansa (75%), iż wróg pojawi się w podziemiu.

Jak widać, da się w dość prosty sposób kontrolować szanse spotkania się drużyny z Fanatykiem. Jeśli naprawdę nie chcesz na niego trafić, nie bierz na misję więcej niż jednego zainfekowanego bohatera - w ten sposób nie będzie on w stanie zmaterializować się w podziemiu. Jeśli z kolei bardzo zależy ci na starciu z wrogiem, stwórz drużynę składającą się z samych zainfekowanych Karmazynową Klątwą bohaterów - w ten sposób szanse na spotkanie go wzrosną do 75%. Pamiętaj przy tym jednak o tym, iż zainfekowani bohaterowie otrzymują podwojone obrażenia od jego stosu - zabranie na misję 4 bohaterów przenoszących Karmazynową Klątwę może nie być najlepszym pomysłem, gdyż będą oni odnosić olbrzymie obrażenia od stosu.

Warto pamiętać o dwóch rzeczach związanych z mechaniką przywoływania Fanatyka:

  1. Gra zlicza ilość zainfekowanych bohaterów wyłącznie w momencie wejścia do podziemia. Jeśli wejdziesz drużyną, która składa się z jednego tylko bohatera przenoszącego Karmazynową Klątwę, a w trakcie misji pozostała trójka się nią zarazi, nie wpłynie to w żaden sposób na przywołanie Fanatyka.
  2. O fakcie pojawienia się Fanatyka w podziemiach zostaniesz poinformowany w momencie rozpoczęcie misji. Jeśli typowy dla lokacji ekran ładowania zastąpiony zostanie wkurzoną facjatą Fanatyka, oznaczać to będzie, iż boss będzie czaił się w jednym z pomieszczeń lub korytarzy. Można to wykorzystać do tego, by uniknąć kontaktu z wrogiem - jeśli nie chcesz się z nim mierzyć, bądź twoja drużyna nie będzie skuteczna w walce z Fanatykiem, możesz po prostu wyjść z podziemia w dowolnym momencie, co sprawi, że do starcia w ogóle nie dojdzie.