Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Prophet | Bossowie w Darkest Dungeon Darkest Dungeon poradnik, solucja

Prophet

Prophet to boss, którego spotkasz w ruinach już na początku gry. Wróg zawsze zajmuje czwartą pozycję w szeregu (chyba, że uda ci się rozwalić drewniane blokady, które stworzy na początku walki) a trzy pierwsze zajmują drewniane blokady (Fractured Pew), które nie atakują, jednak blokują dostępu do głównego wroga. Ich zniszczenie, prócz tego, iż umożliwi ci łatwiejsze okładanie Proroka, nagrodzi cię zastrzykiem gotówki na koniec starcia (1250 sztuk złota za każdą rozwaloną blokadę).

W czasie walki boss może (i będzie to robił) wykonać kilka akcji w ciągu jednej rundy. W większości są to niegroźne ataki, które zadają znikome obrażenia, dają trochę stresu i mogą nałożyć efekt Zarazy, jednak jego najgroźniejszym manewrem jest para ataków - Calamitous Prognostication i Rubble of Ruin. Ten pierwszy oznacza wybrane miejsce w szeregu twojej drużyny, a drugi (wykonany w kolejnej turze) spuszcza na nieszczęśnika gruz, który zadaje spore obrażenia. Ta kombinacja ataków powtarzana jest co turę i tak naprawdę nic nie da się z tym zrobić - nie jest to normalne Oznaczenie (Mark), które można zdjąć, więc trzeba się po prostu przygotować na obrażenia (o czym niżej).

Ataki bossa

Nazwa

Wym. miejsce

Cele

Celność

Efekt

Calamitous Prognostication

każde

1-2 postacie gracza

202% / 210% / 222,5%

Oznaczenie postaci do ataku

Rubble of Ruin

każde

Oznaczone cele

82,5% / 90% / 102,5%

11-23 / 15-29 / 22-43 obrażeń i usunięcie oznaczenia

Fulminate

każde

Cała drużyna gracza

82,5% / 90% / 102,5%

1 / 1-2 / 1-3, 100% / 120% / 140% szansy na Zarazę

Eye on You

każde

Cała drużyna gracza

92,5% / 100% / 112,5%

1 / 1-2 / 1-3 obrażeń, szansa na ogłuszenie, stres

Powyższa tabela przedstawia wszystkie dostępne dla bossa ataki - wartości zostały podzielone "/" ze względu na poziomy (1, 3 i 5), na których przyjdzie ci zmierzyć się z przeciwnikiem.

Statystyki bossa

Rodzaj

Sonorous Prophet

Fulminating Prophet

Gibbering Prophet

Zdrowie

105

158

221

Unik

0

10%

22,5%

Ochrona

0%

0%

0%

Szybkość

0

1

2

Odp. na ogłuszenie

100%

120%

145%

Odp. na zarazę

0%

20%

45%

Odp. na krwawienie

0%

20%

45%

Odp. na osłabienie

20%

40%

65%

Odp. na przesunięcie

300%

320%

345%

Tabela znajdująca się powyżej przedstawia z kolei statystyki bossa w trzech wariantach trudności.

Jak pokonać bossa

Walka z bossem to typowe "starcie na wyniszczenie" - nie ma tutaj żadnej wielkiej filozofii, po prostu wygra ten, który szybciej ubije przeciwnika. W najlepszym interesie gracza jest też utrzymanie przy życiu jego postaci, więc sposoby na pokonanie bossa są tutaj tak naprawdę dwa - przy pomocy drużyny, która bardzo szybko zada bardzo dużo obrażeń, lub przy pomocy takiej grupy, która osłabi ataki wroga.

W pierwszym przypadku drużyna składać się powinna z:

  • Zbrojmistrz (Man-at-Arms) - nie jest on może najmocniejszą pod względem obrażeń postacią w grze, jednak dzięki zdolności Obrońca będziesz mógł ochronić oznaczoną jednostkę (przyjmie on wtedy na siebie obrażenia). Bez leczenia Zbrojmistrz powinien wytrzymać kilka takich ataków
  • Kapłanka (Vestal) - zadanie kapłanki jest tutaj jedno, czyli utrzymywanie drużyny (a w szczególności Zbrojmistrza) przy życiu.
  • Awanturniczka (Helion) - stojąc na pierwszej pozycji będzie w stanie atakować bossa przy pomocy potężnego Żelaznego Łabędzia, który zadaje olbrzymie obrażenia. Pamiętaj tylko, by w takim wypadku nie niszczyć blokad, gdyż atak ten może namierzyć tylko 4 cel.
  • Kuszniczka (Arbalest) - zdolność Snajperska Precyzja zadaje olbrzymie obrażenia, szczególnie jeśli uda ci się najpierw oznaczyć wroga (np. za pomocą Snajperskiego Oznaczenia).

Przy pomocy takiej drużyny musisz skoncentrować ataki Awanturniczki i Kuszniczki na bossie, Zbrojmistrzem pochłaniać obrażenia skierowane przez bossa, a Kapłankę wykorzystać w charakterze uzdrowiciela, by przedłużyć żywot pochłaniacza obrażeń jakim jest Zbrojmistrz.

Druga drużyna skupia się na zbiciu obrażeń wroga do zera, a składać powinna się z:

  • Kapłanki - stojąc na pierwszej lub drugiej pozycji jest w stanie wykorzystać atak Ręka Światłości, który zmniejszy obrażenia wroga na kilka tur. Efekt można nałożyć kilkakrotnie. Jedyny problem to fakt, iż można wykorzystać go tylko na cele stojące w dwóch pierwszych rzędach - będzie więc trzeba zniszczyć dwie blokady wroga.
  • Okultysty - jego Klątwa Osłabienia to tak naprawdę mocniejsza (w tym wypadku) wersja Ręki Światłości Kapłanki. Dodatkowo, może on za pomocą tej umiejętności atakować każdego wroga, z każdej pozycji w twojej drużynie
  • Dwie pozostałe pozycje nie mają znaczenia - po nałożeniu kilku ataków na bossa, będzie on miał obrażenia zmniejszone o 100% i nie będzie zadawał żadnych obrażeń twojej drużynie.

W tym przypadku wróg po kilku turach nie będzie już stanowił żadnego zagrożenia i będziesz w stanie powoli go wykończyć - pamiętaj tylko, by cały czas nakładać efekty osłabienia jego ataków.