Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Norowisko w Darkest Dungeon / Warrens | Lokacje Darkest Dungeon poradnik, solucja

Norowisko / Warrens

Norowisko, trzecia w kolejności odkrywana lokacja, wypełniona jest przeciwnikami o typie Bestia (Beast). Cechami szczególnymi tej lokacji są wysokie odporności na zarazę, bardzo niskie na krwawienie i sporo przeciwników nakładających duże ilości stresu na drużynę. Dużym problemem są tu także wrogowie nakładający choroby i z duża ilością ochrony. Jeśli chodzi o bossów, przyjdzie ci tu walczyć z dwójką: Swine i Flesh.

Dobór drużyny

Na misję do ruin warto wybrać:

 1. Łowczy (Hound Master) - prawdopodobnie najlepsza klasa postaci na tą lokację. Jego zdolności nakładają krwawienie, na które wrogowie są bardzo podatni, jego oznaczenie, Gwizdek, zmniejszy ochronę opancerzonych celów, a Wyjec zmniejszy stres całej drużyny.
 2. Awanturniczka (Hellion) - kolejna klasa, która jest tutaj bardzo skuteczna. Możliwość nałożenia krwawienia, wysokie obrażenia i zdolność Żelazny Łabędź, który z łatwością zmasakruje najgroźniejsze cele na 4 pozycji. Dużym atutem jest też Barbarzyński Okrzyk, ogłuszający wrogów na 1 i 2 pozycji.
 3. Kuszniczka (Arbalest) - w połączeniu z oznaczaniem celów przez Łowczego, Kuszniczka będzie w stanie masakrować wrogów pojedynczym strzałem. Jest też bardzo skuteczna przeciwko wrogom na 3 i 4 miejscu szeregu, którzy zadają dużo obrażeń, jednak ich ochrona jest na niskim poziomie.
 4. Łowca Nagród (Bounty Hunter) - w połączeniu z Kuszniczką i/lub Łowczym będzie w stanie zadawać duże obrażenia oznaczonym celom. Przydatna jest także możliwość wyciągnięcia wroga z tyłu szeregu, ogłuszenie i przetasowanie drużyny wroga, czy wybicie wroga na tył.
 5. Arlekin (Jester) - jego pieśni pozwolą wzmocnić całą drużynę i zmniejszyć stres, a oferowane przez niego krwawienie na 2 i 3 celu bardzo się tutaj przyda.
 6. Krzyżowiec (Crusader) / Zbrojny (Man-at-Arms) - któryś z nich przyda ci się do pochłaniania obrażeń na 1 szeregu, a także do eliminacji jednego z wrogów (Thrall), który często jest na przodzie szeregu.
 7. Hiena Cmentarna (Grave Digger) - olbrzymia szybkość pozwoli poradzić jej sobie z upierdliwymi wrogami z 3 i 4 szeregu. Dodatkowym atutem jest zwiększona szansa na rozpoznanie (wzmocniona jeszcze bardziej jedną ze zdolności używanych podczas obozowania) - rozkład podziemi w Norowisku jest często bardzo zawiły, a pułapki karzą gracza potężnymi osłabieniami i zatruciami, dlatego warto móc temu przeciwdziałać.
 8. Krzyżowiec (Crusader) - Klasa doskonała na pierwszy szereg, z uwagi na możliwość podniesienia własnej ochrony, zadawania sporych obrażeń i samowystarczalności, gdyż może leczyć stres członków drużyny, jak i ich rany.
 9. Kapłanka (Vestal) - wrogowie zadają tutaj bardzo duże obrażenia, dlatego warto mieć pod ręką mocnego uzdrowiciela. Można zastąpić ją Okultystą (Occultist), jednak jego leczenie ma szansę nałożyć krwawienie, które i tak dość często tutaj będzie ci towarzyszyć.

Bohaterowie, których kompletnie nie warto tutaj brać to:

 1. Badaczka Zarazy (Plague Doctor) - wrogowie są tutaj odporni na zarazę, więc bohater ten nie będzie najskuteczniejszy.

Dobór prowiantu

Rodzaj

Krótka misja

Średnia misja

Długa misja

Jedzenie

12

16-18

18-24

Pochodnie

9-11

16-20

20-24

Kościane Klucze

2

2-3

3-4

Łopaty

2

2-3

4

Woda Święcona

2

3

3-4

Bandaże

1-2

2

2-3

Serum

0

0-1

1

Zioła Lecznicze

2-3

4

5-6

Najważniejsze są tutaj Zioła Lecznicze, które pomogą z licznymi zdolnościami osłabiającymi. Warto też wziąć ze sobą kilka dodatkowych pochodni, gdyż korytarze potrafią tutaj być bardzo zakręcone, przez co traci się masę cennych pochodni.

Przeciwnicy na których warto uważać

W ruinach trzeba uważać na kilku wrogów:

 1. Swine Wretch - wróg zadaje prawie zerowe obrażenia, jednak każdy jego atak nakłada 10 punktów stresu i ma 33% szansy na wywołanie dowolnej choroby. Warto jest zająć się nimi na początku, gdyż choroba może znacznie osłabić postać.
 2. Swine Drummer - odpowiednik Madmana, który potrafi nałożyć stres na całą drużynę gracza. Dodatkowo, oznacza on postacie gracza, zmniejszając przy tym uniki. Jeden z priorytetowych celów do eliminacji.
 3. Swinetaur - prawdopodobnie najmocniejszy "normalny" przeciwnik w grze. Szczególnie groźny na tylnych (2, 3 i 4) pozycjach, gdzie może wykorzystać swoją zdolność, Bull Rush, która zadaje spore obrażenia, odrzuca cel o aż 3 pola i ogłusza, a w dodatku ma wysoką szansę na trafienie krytyczne. Wróg jest odporny na ciosy i ma dużo punktów zdrowia, więc staraj się po prostu wyciągać bo (np. za pomocą Łowcy Nagród) z tylnej pozycji na przód.

Wrogowie, których spotkać można w każdej lokacji, a których trzeba wyeliminować, bądź unieszkodliwić jak najszybciej:

 1. Cultist Acolyte - wróg bardzo zbliżony do Bone Courtiera z ruin. Zadaje on niewielkie obrażenia, jednak nakłada sporo stresu i jest bardzo szybki. Należy go ubić jak najszybciej, bądź wyciągnąć na 1 lub 2 linię szeregu, gdzie staje się bezużyteczny.
 2. Brigand Fusilier - wróg charakteryzujący się dużą szybkością i możliwością zaatakowania całej twojej drużyny, jeśli znajduje się na 2, 3 czy 4 pozycji. Jeśli nie ma na polu walki postaci nakładających stres, należy jak najszybciej go zlikwidować, bądź wyciągnąć na 1 miejsce.
 3. Madman - bezapelacyjnie twój wróg i cel numer jeden. Posiada znikomą ilość punktów zdrowia, jednak nadrabia to unikami, szybkością i przede wszystkim dwóm atakom możliwym do zastosowania z każdej pozycji. Oba z nich zwiększają stres twoich bohaterów, a Doomsay może namierzyć całą drużynę na raz. Trzeba go zlikwidować jak najszybciej.
 4. Ghoul - podobny do powyższego wroga. Jest w stanie zestresować bohaterów gracza, a także nałożyć ogłuszenie czy zarazić chorobą. Posiada wysoki współczynnik ochrony, dlatego najlepszą metodą jest ogłuszenie go i nałożenie krwawienia i/lub zarazy, bądź zmniejszenie ochrony (np. oznaczeniem Łowczego).