Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Darkest Dungeon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Darkest Dungeon - poradnik do gry

Darkest Dungeon - poradnik do gry

W podziemiach czekają na ciebie skarby i szaleństwo. W poradniku do gry Darkest Dungeon zawarto szczegółowy opis mechanik gry, jak również informacje i porady dotyczące wszystkich klas i ich umiejętności. W poradniku poruszono również temat walki z głównymi bossami. Nie zabrakło drzewek rozwoju budynków.

Ostatnia aktualizacja: 15 października 2019

Nieoficjalny poradnik do gry Darkest Dungeon oraz The Crimson Court jest idealnym przewodnikiem i kompanem dla tych, którzy pragną odkryć tajemnicę mrocznych podziemi rozciągających się pod starożytną i złowrogą posiadłością rodziny o nazwisko tak starym i przeklętym, że zostało ono zamazane przez czas i inne, bardziej mroczne siły. Pierwsze rozdziały niniejszego dzieła skupiają się na wstępnych poradach oraz mechanikach kierujących tym okrutnym światem. Przerabiając je, drogi czytelniku, uzyskasz podstawową wiedzę pozwalającą przetrwać w tym nieprzyjaznym środowisku. Dowiesz się m.in. jak nie pozbawić przedwcześnie życia swoich podopiecznych (informacje o pasku życia bohaterów), odkryjesz jak niesamowicie kruche są ich umysły (mechanika stresu) oraz nauczysz się zagadnień związanych z chorobami umysłu oraz ciała, których można się nabawić w tych przeklętych ruinach (efekty statusu).

Kolejny, drugi, rozdział przewodnika traktuje o klasach naszych dzielnych poszukiwaczy przygód. Uzyskasz z niego krótkie opisy wszystkich dostępnych klas bohaterów oraz ich umiejętności, dowiesz się jakie są ich zalety i wady, a nawet otrzymasz kilka cennych porad, które przedłuża ich i tak króciutkie żywoty. Następny, odrobinę krótszy, choć równie istotny rozdział, zawiera ogólny opis wszelkich dostępnych w grze bestii, nieumarłych istot, łotrzyków, demonicznych monstrów i innych piekielnych pomiotów, jak również bardziej szczegółowe informacje i taktyki na temat starć z elitarnymi bossami dowodzącymi tymi przeklętymi zastępami.

Ostatnie dwa rozdziały dotyczą dwóch istotnych lokacji, między którymi przyjdzie Ci się przemieszczać: Miasta oraz Podziemi. Opis Miasta skupia się w głównej mierze na lokalach, które się w nim znajdują, oraz związanych z nimi drzewkach ulepszeń. Rozdział traktujący o Podziemiach jest odrobinę bardziej obszerny. Zawiera w sobie wszystkie informacje, których potrzebują bohaterowie, aby mieć choć cień szansy na powrót do Miasta w jednym kawałku. Wiedza ta składa się m.in. na opis dostępnych w grze misji, proces eksploracji podziemi i czyhające na herosów niebezpieczeństwa oraz szlachetną sztukę wojaczki (przebieg walk) i lizania ran (obozowanie).

Poradnik zawiera również całą sekcję poświęconą dodatkowi The Crimson Court, w którym objaśniamy nowe mechanizmy gry, w tym jak zdjąć karmazynową klątwę lub jak zdobyć zaproszenie na Dziedziniec, ale również dodaliśmy nowe mapy, taktyki na nowych bossów i opisaliśmy nową klasę postaci, Flagelanta.

Darkest Dungeon to debiutancki projekt Red Hook Studios. Gra opowiada historię starej posiadłości, która została opanowana przez pradawne i złowieszcze moce. Jako ostatni żywy członek rodziny, która trzyma prawa do tych ruin, będziesz zmuszony odkryć tajemnicę skrywaną przez mroczne podziemia i oczyścić swoje ziemie z potężnej klątwy. Rozgrywka skupia się na zatrudnianiu i rozwijaniu napływających do miasta poszukiwaczy przygód, a następnie wysyłaniu ich na misję do podziemi, gdzie będą walczyć o skarby i własne życie z czającymi się tam monstrami. Zdobyte w ten sposób złoto i zasoby przeznaczasz na rozwój swojego miasta, co z czasem odsłania przed Tobą coraz trudniejsze misję i znacznie potężniejszych przeciwników.

Poradnik do Darkest Dungeon to:

  1. Szczegółowy opis mechanik rządzących grą
  2. Opis zagadnień związanych z dodatkiem The Crimson Court;
  3. Mapy do The Crimson Court;
  4. Informacje i porady do wszystkich klas bohaterów oraz dokładny opis ich umiejętności, zalet oraz wad
  5. Taktyki do starć z głównymi bossami
  6. Porady dotyczące przemieszczania się po podziemiach, prowadzenia walk i obozowania
  7. Drzewka rozwoju poszczególnych budynków

Jakub Bugielski, Patryk "Irtan" Grochala (www.gry-online.pl)

Autorzy Poradnika

Patryk Grochala, Jakub Bugielski


Informacje o Darkest Dungeon - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 139, ilustracje: 715 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 4.

The Color of Madness

Ostatnia aktualizacja : 26 czerwca 2018, odwiedź The Color of Madness

The Crimson Court

Ostatnia aktualizacja : 12 lipca 2017, odwiedź The Crimson Court

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 26 lipca 2017, odwiedź Poradnik do gry

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Darkest Dungeon - poradnik do gry