Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2009, 11:30

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 stycznia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowe Gears of War przestało działać, darmowy trial The Lord of the Rings Online, plotki o zamknięciu THQ, problemy Kuju Entertainment i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowe Gears of War przestało działać, darmowy trial The Lord of the Rings Online, plotki o zamknięciu THQ, problemy Kuju Entertainment i inne. Zapraszamy do lektury.

Gears of War

Wielu posiadaczy pecetowej odsłony gry akcji Gears of War donosi, że od wczoraj niemożliwe jest jej uruchomienie. Jest to spowodowane wygaśnięciem cyfrowego certyfikatu gry, który był aktywny do 28 stycznia 2009 roku. Sytuacja zaskoczyła nie tylko graczy, ale również twórców produkcji, firmę Epic Games. Aktualnie szuka ona wspólnie z Microsoftem rozwiązania problemu.

The Lord of the Rings Online

Firma Turbine uruchomiła dziesięciodniowy, darmowy trial sieciowego cRPG o tytule The Lord of the Rings Online (znajdziecie go w tym miejscu). Gracze opłacający regularnie abonament mogą z kolei liczyć na interesujące nagrody.

Unreal Tournament III

Firma Valve uruchomiła możliwość darmowej rejestracji sklepowych wersji strzelaniny Unreal Tournament III w usłudze Steam. Dzięki temu uzyska ona wsparcie Steamworks Achievements (pięćdziesiąt Osiągnięć do zdobycia), a także możliwość automatycznej aktualizacji gry w przypadku wypuszczenia łatek, czy też dodatków, jak zapowiedziany ostatnio Titan Map Pack.

Pranksterz: From Russia With Love

Firma GFI poinformowała o Pranksterz: From Russia With Love, prostej zręcznościowej produkcji, cechującej się trójwymiarową grafiką, trzynastoma zabawnymi poziomami, intuicyjnym systemem kontroli oraz rosyjskim agentem w roli głównego bohatera. Gra ukaże się jeszcze w tym roku w wersji na pecety.

Call of Duty: World at War

Rozpoczynający się jutro weekend będzie bardzo pozytywny dla miłośników sieciowej rozgrywki spod znaku Call of Duty: World at War (X360, PS3). Każdy punkt uzyskanego doświadczenia będzie bowiem przez najbliższą sobotę i niedzielę liczony razy dwa. Nie są to jednak wszystkie niespodzianki. Z informacji podanych przez twórców gry wynika, że w tym samym czasie uruchomią oni także dwie nowe opcje zabawy przez sieć: Team Tactical (4vs4) oraz Mercenary TDM.

Guitar Hero: World Tour

Do grona pełnych albumów dostępnych w ramach Guitar Hero: World Tour dołączyła płyta Dig Out Your Soul autorstwa grupy Oasis. Publikacja kosztuje 1520 punktów MS (X360) lub 18,99 dolarów (PS3). Pojedyncze utwory kosztują odpowiednio 160 punktów, 1,99 dolara oraz 200 punktów Wii.

Cross Fire

Cross Fire to sieciowa strzelanina FPP autorstwa koreańskiego studia SubaGames. Jeszcze dzisiaj rozpoczną się jej otwarte beta-testy. Pod tytułem gry znajdziecie link prowadzący do oficjalnego serwisu gry.

Mamba Games

Firma Mamba Games, powstały niedawno wydawca, założony przez byłego szefa koncernu THQ Roberta Nielsona, wyda w niedługim czasie swoje pierwsze cztery produkcje na PC i konsole. 27 marca do sprzedaży trafi dodatek do pecetowego Microsoft Flight Simulator X o tytule Grumman F6F Hellcat, The Lost Crown: A Ghost-hunting Adventure oraz wyścigowe Pyroblazer. Z kolei na Nintendo DS powędruje Matchman, strzelanina autorstwa chińskiego studia TF-H. Jego premiera nastąpi w drugim kwartale bieżącego roku. W późniejszym czasie do sklepów powędrują także edycje na Wii i PS3.

Kuju Entertainment

Firma Kuju Entertainment, twórcy Battalion Wars 2 oraz Geometry Wars: Galaxies, poinformowała o zwolnieniach w kilku wewnętrznych studiach. Nie podała niestety powodów tej decyzji.

THQ

Wczorajsze plotki o zamknięciu koncernu THQ okazały się nie mieć zbyt wiele wspólnego z prawdą. Z informacji podanych przez rzecznika prasowego firmy wynika, że czeka ją jedynie restrukturyzacja, a likwidacja nie była nawet brana pod uwagę. Co więcej, restrukturyzacja dotyczy jedynie europejskiego oddziału koncernu.

World of Warcraft

Zachodni analitycy szacują, że w 2008 roku World of Warcraft przyniósł koncernowi Activision przychód w wysokości 400 milionów dolarów. W chwili obecnej czekamy na potwierdzenie tych informacji. W grę gra obecnie 11,5 miliona osób.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

I-Fluid

Superbikes 2008

Fallout 3

Diabolik: The Original Sin

The Blackwell Convergence

Battlestations: Pacific

UFC 2009 Undisputed

X-Blades

Little King's Story

SimAnimals

Puzzle Quest: Galactrix

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Final Fantasy XIII

UFC 2009 Undisputed

Machinarium

Ojciec chrzestny II - Eyes of a Don

gry