Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka The Blackwell Convergence (PC)

The Blackwell Convergence

The Blackwell Convergence to trzecia odsłona serii gier przygodowych, która została przygotowana przez studio Wadjet Eye Games.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | 2D | indie

Okładka The Blackwell Convergence (PC)

data premiery gry:

22lip2009

PC

10lip2014

iOS

7paź2014

AND

The Black Convergence na platformę PC, AND i iOS to trzecia odsłona serii gier przygodowych, która została przygotowana przez studio Wadjet Eye Games. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym odcinku cyklu (The Blackwell Legacy), omawiany produkt pozwala wcielić się w rolę Rosangeli Blackwell – medium, dziennikarki i pisarki, która wykazuje zdolności paranormalne.

Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, kilka miesięcy po zakończeniu śledztwa w sprawie serii tajemniczych samobójstw. Rosangela ponownie zostaje uwikłana w intrygę, która będzie wymagać nie tylko jej interwencji, ale również pomocy ducha – Joeya Mallone’a. Fabuła kręci się wokół opuszczonego apartamentu, położonego w atrakcyjnej części Manhattanu. Z biegiem czasu okazuje się, że z opustoszałym biurem związane są dwie osoby – inwestor z Wall Street oraz pewien artysta. Co łączy wspomniany wyżej obiekt z tymi postaciami – tego dowiemy się w trakcie zmagań.

Produkt firmy Wadjet Eye Games nie odbiega od swoich poprzedników i jest klasyczną przygodówką, charakteryzującą się dwuwymiarową oprawą wizualną. Użyty w grze interfejs to tradycyjny point-and-click, pozwalający w łatwy i intuicyjny sposób wydawać rozkazy naszej bohaterce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,3 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Blackwell Convergence

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Blackwell Convergence

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 16 MB (Riva TNT lub lepsza), 215 MB HDD, Windows 2000/XP

Czwarta edycja akcji Indie Royale - The Blackwell, Eets, Dino D-Day i The Oil Blue
Czwarta edycja akcji Indie Royale - The Blackwell, Eets, Dino D-Day i The Oil Blue

wiadomość13 grudnia 2011

Wystartowała czwarta odsłona akcji Indie Royale. The Xmas Bundle zawiera zestaw różnorodnych gier, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Tym razem za niewielką cenę możemy zakupić: The Blackwell Trilogy, Eets, Dino D-Day oraz The Oil Blue.

Twórcy cyklu The Blackwell anonsują nową przygodówkę
Twórcy cyklu The Blackwell anonsują nową przygodówkę

wiadomość3 listopada 2008

Studio Wadjet Eye Games, znane Wam być może z cyklu gier przygodowych Blackwell, poinformowało nas o rozpoczęciu prac nad swoją kolejną produkcją. Będzie nią oczywiście przedstawicielka przygodówek. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych produkcji Wadjet Eye Games, historia utrzymana zostanie w klimacie starych kryminalnych filmów noir, przyprawionym domieszką fantastyki. Pozycję wyda firma PlayFirst.

PC
iOS
AND