Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2008, 10:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (20 marca 2008)

Cena i data premiery dodatku do Halo 3, dzień amerykańskiego debiutu Final Fantasy Tactics A2, opóźnienie premiery WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger, rozpoczęcie produkcji Digimon MMO, zapowiedź łatki do Unreal Tournament 3 w wersji PS3 – zapraszamy do lektury czwartkowego odcinka „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Cena i data premiery dodatku do Halo 3, dzień amerykańskiego debiutu Final Fantasy Tactics A2, opóźnienie premiery WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger, rozpoczęcie produkcji Digimon MMO, zapowiedź łatki do Unreal Tournament 3 w wersji PS3 – zapraszamy do lektury czwartkowego odcinka „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Halo 3

Bungie poinformowało, że długo oczekiwany zestaw map do gry Halo 3 (tzw. Legendary Map Pack) trafi do sprzedaży za pośrednictwem Xbox Live Marketplace 15 kwietnia i będzie kosztować 800 punktów. Jedna z plansz wchodzących w jego skład powstanie w oparciu o legendarną mapkę Sidewinder znaną z pierwszej odsłony cyklu.

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger, symulacja czołgu osadzona w czasach II wojny światowej, ukaże się na światowym rynku nieco później niż do tej pory sądziliśmy. Wydawca gry, firma Lighthouse Interactive, nie pokusił się niestety o podanie przyczyny opóźnienia. Nie dysponujemy także nową datą premiery pozycji, opowiadającej wielki triumf sowieckiej armii w letniej kampanii 1944 roku. Pierwotnie WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger miało się ukazać 11 kwietnia.

Crysis

Udostępniono nową łatkę do głośnej strzelaniny o tytule Crysis. Szybki hotfix 1.2.1 usuwa błędy, które powodowały częste zawieszanie się gry (i serwerów) w trakcie rozgrywki sieciowej. Patch można znaleźć m.in. tutaj. Do jego instalacji wymagana jest obecność łatki 1.2.

Unreal Tournament 3

Jeff Morris z firmy Epic Games ujawnił listę zmian i poprawek, które będzie za sobą niosła łatka przeznaczona dla Unreal Tournament 3 w wersji dla konsoli PlayStation 3. Znajdziecie ją na łamach oficjalnego forum cyklu UT. Patch zostanie wydany 27 marca.

HEI$T

Brytyjska firma Codemasters poinformowała za pośrednictwem serwisu videogaming247, że interesująco zapowiadająca się pozycja o tytule HEI$T trafi do światowej sprzedaży pod koniec czerwca bieżącego roku. Produkcja, w której wcielimy się w bandę napadającą na banki zlokalizowane w San Francisco, zostanie wydana w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a także na komputery klasy PC.

Savage 2

Już w przyszłym tygodniu opublikowana zostanie pierwsza darmowa aktualizacja do Savage 2 – ciekawego miksu pozycji sieciowej, gry akcji FPP oraz strategii czasu rzeczywistego. W jej skład wejdzie m.in. system Osiągnięć, nowe mapki, a także kilka nowych funkcji, które będzie można wykorzystać w trakcie pojedynków z innymi graczami.

Samurai Warriors 2 Xtreme Legends

Japońskie Koei poinformowało, że Samurai Warriors 2 Xtreme Legends trafiło na światowe półki sklepowe oraz do oferty usługi Xbox Live Marketplace. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z edycja przeznaczoną dla konsoli PlayStation 2, z kolei w drugim z wersją dla 360-ki (można ją nabyć za równowartość 2400 punktów – do jej uruchomienia potrzebna jest płyta z Samurai Warriors 2).

Overclocked: A History of Violence

Przygodowy thriller o tytule Overclocked: A History of Violence wszedł w fazę złota i powędrował do tłoczni, o czym poinformowały firmy Lighthouse Interactive oraz DTP Entertainment. Sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych rozpocznie się 31 marca. 2 maja pozycja ta zawita do wybranych krajów Europy.

Commander: Europe at War

Pojawił się nowy patch do Commander: Europe at War. Firmy Matrix Games oraz Slitherine usunęły za jego sprawą wiele niedoróbek związanych m.in. z trybem rozgrywki sieciowej. Poprawie uległa także wydajność programu. Pełną listę zmian oraz bezpośredni link do downloadu znajdziecie na łamach naszego serwisu.

Max Payne

Beau Bridges jest kolejnym aktorem dołączającym do obsady filmu opowiadającego tragiczną historię Maxa Payne’a (w tej roli Mark Wahlberg). Jedna z gwiazd cyklu Gwiezdne Wrota wcieli się w rolę mentora Maksa i z pewnością skupi się na dawaniu mu dobrych, życiowych rad.

Final Fantasy Tactics A2

Kontynuacja wielkiego Final Fantasy Tactics Advance (wydanego pod koniec 2003 roku na konsolę GBA) ukaże się na amerykańskim rynku 24 czerwca. Jedna z najbardziej oczekiwanych gier na konsolę Nintendo DS będzie kosztować 39,99 dolarów. Niedługo potem Final Fantasy Tactics A2 trafi również na kontynent europejski. Dokładna data tego wydarzenia nie jest jednak póki co znana.

Digimon

Chiński koncern CDC Games poinformował o rozpoczęciu prac nad pierwszą pozycją MMO opartą o uniwersum popularnego świata Digimon. Produkcją gry zajmują się firmy Namco Bandai oraz Digitalic. Digimon MMO zostanie wydane na terenie Korei Południowej oraz Stanów Zjednoczonych jeszcze w tym roku.

Prey 2

Kontynuacja głośnej Prey nie ukaże się na PlayStation 3. O fakcie tym poinformował Casey Lynch z Radar Group. Tym samym Prey 2 zawita jedynie na komputery osobiste oraz konsolę Xbox 360.

Gamasutra

Serwis Gamasutra opublikował interesujący oraz niesamowicie obszerny artykuł poświęcony najlepszym przedstawicielom gatunku jRPG. Jeden z jego redaktorów, Kurt Kalata, rozprawia się na 21 stronach z wieloma historycznymi tytułami, rozpoczynając swoje rozważania od niezwykle oryginalnej Valkyrie Profile. Polecamy lekturę tekstu!

Galerie

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

gry