Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Operation Thunderstorm (PC)

Mortyr: Operacja Sztorm PC

Operation Thunderstorm

Mortyr: Operacja „Sztorm” jest osadzoną w realiach drugiej wojny światowej strzelaniną, której akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Jest to już czwarta odsłona serii określanej nieoficjalnie mianem „polskiego Wolfensteina”.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | polskie | strzelanki

PC Windows
Okładka Operation Thunderstorm (PC)

data premiery gry w wersji PC:

19marca2008

19marca2008

pudełko PL

31maja2011

Steam

Mortyr: Operacja „Sztorm” jest osadzoną w realiach drugiej wojny światowej strzelaniną, której akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Jest to już czwarta odsłona serii określanej nieoficjalnie mianem „polskiego Wolfensteina” i tak samo jak poprzednia część, Mortyr III: Akcje Dywersyjne, wyprodukowana i wydana została przez City Interactive.

Akcja dzieje się w roku 1942, a grający wciela się w postać tytułowego bohatera – Mortyra, który na zlecenie Brytyjskiego rządu zlikwidować ma kluczowe dla III Rzeszy osoby: Josepha Goebbelsa, Heinricha Himmlera i Hermana Goeringa.

By wykonać powierzone mu zadanie Mortyr odwiedzi takie miejsca jak niewielkie francuskie miasteczko, zamek Himmlera w Niemczech oraz kompleks tajnych podziemnych fabryk w Górach Sowich – łącznie 8 poziomów, zapewniających kilka godzin intensywnej rozgrywki. W arsenale środków znaleźć można takie bronie jak: Luger P08, Sten, MP40, Kar98, Stg44, Panzerfaust, Granat, Stielhandgranate i MG42.

Za generowanie grafiki w Operacji „Sztorm” odpowiada silnik Jupiter EX – znany z m.in. gry F.E.A.R. Precyzyjne odwzorowane fizyki świata gry powierzono z kolei uznanemu enginowi Havok.

Preferujący potyczki z żywym przeciwnikiem znajdą w grze multiplayer dla 16 graczy w takich trybach jak: DeathMatch, Team DeathMatch, Capture the Flag oraz Kontrola. Na jego potrzeby przygotowane zostały 3 specjalne mapy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 767 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Mortyr: Operacja Sztorm

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mortyr: Operacja Sztorm

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Mortyr: Operacja Sztorm - recenzja gry
Mortyr: Operacja Sztorm - recenzja gry

Recenzja 20 marca 2008, 11:33

„Sztorm” to druga próba budowy gry na silniku Jupiter EX przez City Interactive. Technologia ta zadebiutowała ponad 2 lata temu przy okazji F.E.A.R. i zdała egzamin bez zarzutu. Trzeba uczciwie przyznać, iż Polacy odrobili pracę domową. Gra wygląda przyzwoicie na maksymalnych detalach, choć widać kilka uproszczeń. Idealnym przykładem są owoce na straganach, które umieszczono jako teksturę. Nienajlepiej wygląda również woda, podobnież doczepić się można do monotonii pomieszczeń. Pokoje w zamku zaprojektowano na jedno kopyto. Razi spora liczba bliźniaczego wyposażenia korytarzy tj. beczki, deski, rury. Pomimo wad, w oprawie dostrzegam sporo plusów. Cieszą oko pojedyncze detale w postaci propagandowych plakatów czy rakiety V2. Nadają one misjom wojennego klimatu.