Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2009, 12:00

autor: Jiker

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Red Faction: Guerrilla, DJ Hero) 13/08/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: promocyjna cena Trine na Steamie, świetne wyniki finansowe NCsoft, premiera pierwszego DLC do Red Faction: Guerrilla, zapowiedź Trackmania Wii i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: promocyjna cena Trine na Steamie, świetne wyniki finansowe NCsoft, premiera pierwszego DLC do Red Faction: Guerrilla, zapowiedź Trackmania Wii i inne. Zapraszamy do lektury.

Trine

Do 19 sierpnia użytkownicy platformy Steam zapłacą za bardzo udaną platformówkę Trine 3/4 normalnej ceny. Do przyszłej środy dzieło studia Frozenbyte będzie kosztować promocyjne 22,49 euro (normalna cena to 29,99 euro).

Team Fortress 2

W ramach kolejnej aktualizacji strzelaniny Team Fortress 2 zawarty zostanie również nowy tryb rozgrywki – King of the Hill. Rozgrywka będzie w nim polegać na zdobyciu przez drużynę określonego punktu na mapie i obronieniu swojej pozycji przez trzy kolejne minuty. Więcej na temat update’u znajdziecie w naszych wczorajszych „Wieściach”.

PC Gaming Alliance

Do grupy PC Gaming Alliance dołączyła właśnie kolejna firma – studio Gas Powered Games. Oprócz producenta odpowiedzialnego za wyprodukowanie gier Demigod i Supreme Commander inicjatywę wsparły: BFG Technologies, Bigfoot Networks, Flextronics, GameTap, Howie's Game Shack oraz InstantAction. Przypominamy, że PC Gaming Alliance to organizacja zajmująca się wspieraniem rozwoju rynku gier na PC.

Fallen Earth

W poniedziałek, 17 sierpnia, wystartuje otwarta beta postapokaliptycznej produkcji MMO Fallen Earth, poinformowała firma Icarus Studios. Klienta będzie można zacząć pobierać od najbliższego piątku za pośrednictwem serwisu FilePlanet. Debiut pełnej wersji produkcji odbędzie się z kolei 9 września. Dzieło stanowi połączenie strzelaniny FPP i cRPG.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Red Faction: Guerrilla, DJ Hero) 13/08/09 - ilustracja #1

NCsoft

Firma NCsoft podzieliła się rezultatami finansowymi za drugi kwartał 2009 roku. W podanym okresie udało jej się wypracować przychód na poziomie 110 milionów dolarów (70-procentowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego), co z kolei pozwoliło na osiągnięcie zysku w wysokości 27 milionów dolarów (aż 451-procentowy wzrost!). Największy w tym udział miała nowa pozycja MMOcRPG NCsoft, mianowicie Aion: The Tower of Eternity, dostępna póki co jedynie w Korei Południowej, Japonii i na Tajwanie. 22 września produkcja zawita do Stanów Zjednoczonych, a trzy dni później trafi również do Europy.

DJ Hero

Activision poinformowało, że w ramach gry DJ Hero zawarte zostaną miksy brytyjskich artystów Scratch Perverts (Universal Mind Control autorstwa Common, Jeep A** Gutter Masta Ace, Eric B for President od Eric B & Rakim, Paper Planes MIA oraz Groundhog Noisia) oraz DJ-a Yody (I Want You Back od Jackson 5 oraz Tutti Frutti Little Richarda). Premiera gry odbędzie się w październiku. Dzieło FreeStyleGames trafi na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii i PlayStation 2.

Red Faction: Guerilla

Premiera pierwszego dodatku DLC do strzelaniny Red Faction: GuerrillaDemons of the Badlands – już dzisiaj. Oprócz niego ekipa Volition opracuje dla fanów przygód Aleca Masona jeszcze dwa rozszerzenia. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że jedno z nich zostanie pomyślane tylko i wyłącznie o rozgrywce sieciowej. Czekamy na kolejne informacje.

Wieści ze świata (Team Fortress 2, Red Faction: Guerrilla, DJ Hero) 13/08/09 - ilustracja #2

Serious Sam

Ciekawą historię przedstawił serwis RPS. Z informacji pozyskanych przez jego redakcję wynika, że aktor podkładający głos popularnemu Serious Samowi wpadł w długi (na poziomie 20 tysięcy dolarów) i żeby z nich wyjść, gotów jest nagrywać różnorakie kwestie za pół darmo – zaledwie za cenę jednego dolara za słowo. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Trackmania Wii

Studio Firebrand Games zaanonsowało grę Trackmania Wii na konsolę Nintendo Wii. Produkcja będzie oczywiście konwersją popularnej pecetowej gry wyścigowej, o której sile stanowi spora społeczność wiernych graczy. W przeszłości producent opracował już dobrze przyjętą wersję Trackmanii na Nintendo DS oraz Race Driver: GRID na tę samą konsolę. Więcej informacji na temat Trackmania Wii zostanie ujawnionych w trakcie kolońskich targów GamesCom (19-23 sierpnia).

High Voltage

Studio High Voltage, producent The Conduit, The Grinder i Gladiator A.D. na konsolę Nintendo Wii, poinformowało o pozyskaniu praw do silnika graficznego Infernal Engine, opracowanego przez firmę Terminal Reality. Jest on jedną z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystywanych przy produkcji gier na Xboksa 360 i PlayStation 3. Oznacza to, że deweloper kojarzony dotąd wyłącznie z platformą Wii zacznie być może tworzyć pozycje przeznaczone na dwie najsilniejsze obecnie konsole.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Prison Break

Rage of the Gladiator

Reversal Challenge

Blind Shot: Assassin's Confession

Rockin' Pretty

Grotesque Tactics: Evil Heroes

Bookworm Adventures - Volume 2

Football Manager 2010 PC

Football Manager 2010 PSP

Quake Arena Arcade

Retro/Grade

Agatha Christie: The ABC Murders

East India Company

Star Wars Battlefront: Elite Squadron NDS

Star Wars Battlefront: Elite Squadron PSP

Sushi Go Round

WireWay

Cabela's Outdoor Adventures (2009) PS3

Cabela's Outdoor Adventures (2009) X360

Agarest: Generations of War

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Assassin's Creed II

Lead and Gold: Gangs of the Wild West

Sacred 2: Ice & Blood

Guitar Hero 5

Dead Space Extraction

King Arthur

NBA Live 10

Halo 3: ODST w krzyżowym ogniu pytań video wywiad

Zapowiedź Modern Warfare 2 video zapowiedź

Operation Flashpoint: Dragon Rising

gry