Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2009, 12:45

Wieści ze świata (StarCraft II, Guitar Hero 5, Tekken 6) 12/08/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowe informacje od FunCom, dodatki do StarCraft II autorstwa firmy Razer, darmowe Guitar Hero: Van Halen w przypadku zamówienia przedpremierowego Guitar Hero 5, zarobki szefa Electronic Arts, data brytyjskiej premiery Tekken 6 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowe informacje od FunCom, dodatki do StarCraft II autorstwa firmy Razer, darmowe Guitar Hero: Van Halen w przypadku zamówienia przedpremierowego Guitar Hero 5, zarobki szefa Electronic Arts, data brytyjskiej premiery Tekken 6 i inne. Zapraszamy do lektury.

The Secret World

Z informacji pozyskanych przez serwis EndSights wynika, że firma FunCom ujawni w trakcie imprezy Penny Arcade Expo 2009 (4-6 września) nowe informacje na temat produkcji MMOcRPG o tytule The Secret World. Wówczas dojdzie również do oficjalnej zapowiedzi nowego dodatku do Age of Conan.

StarCraft II

Premiera StarCraft II odbędzie się dopiero w 2010 roku. Nie przeszkodziło to jednak firmie Blizzard w nawiązaniu współpracy z firmą Razor. Opracuje ona zestaw urządzeń (myszka, klawiatura oraz headset) przeznaczonych dla przyszłych fanów kontynuacji najpopularniejszego RTS-a w historii. Dodatkowo firma zaprojektowała torby, plecaki i teczki z motywami StarCraft II, które przydadzą się wszystkim podróżującym graczom. Szczegóły na oficjalnej stronie firmy Razor.

Guitar Hero

Firma Activision wystartowała z niezwykłą promocją obejmującą najnowsze odsłony cyklu Guitar Hero przeznaczoną dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Otóż, osoby, które do 1 września złożą zamówienie przedpremierowe na grę Guitar Hero 5, otrzymają zupełnie za darmo Guitar Hero: Van Halen – edycję poświęconą jednemu z najpopularniejszych, amerykańskich hardrockowych zespołów. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Global Agenda

Firma Hi-Rez Studios rozpocznie już wkrótce serię publicznych pokazów swojej najnowszej produkcji MMOcRPG o tytule Global Agenda. Pierwszy z nich będzie miał miejsce w trakcie imprezy QuakeCon, która odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia. Kolejne zaplanowane zostały na targi Penny Arcade Expo (4-6 września), DragonCon (4 września), GameX (22-24 października) oraz CES (styczeń 2010). Premiera Global Agenda powinna nastąpić w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Electronic Arts

Forbes ujawnił zarobki prezesa kolejnej wielkiej firmy działającej na rynku gier. Tym razem chodzi o Johna Riccitiello, szefa Electronic Arts, który zarobił w ubiegłym roku blisko 6,5 miliona dolarów. Niewiele w porównaniu do blisko 15 milionów dolarów Bobby’ego Koticka, prezesa Activision Blizzard.

Alpha Protocol

Przedstawiciele firmy Obsidian Entertainment poinformowali za pośrednictwem Twittera, że grę Alpha Protocol można ukończyć bez zabijania kogokolwiek. Imponujące. Produkcja ukaże się w październiku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

GTA IV: The Lost and Damned

W przyszłym tygodniu promocją Xbox Live Deal of the Week objęte zostanie pierwsze rozszerzenie do gry GTA IVThe Lost and Damned. Przygody Johnny’ego Klebitza kosztujące standardowo 1600 punktów MS będzie można kupić za kwotę o 400 punktów niższą.

Capcom i Square Enix

Japońska firma Capcom zaprezentuje w trakcie kolońskich targów GamesCom (19-23 sierpnia) następujące pozycje: Lost Planet 2, Monster Hunter 3, MotoGP 09/10, Spyborgs, Dark Void oraz Tatsunoko vs. Capcom Ultimate All-Stars. Imprezę odwiedzi również Square Enix. Twórcy wyśmienitych jRPG pokażą: Final Fantasy XIII, Final Fantasy IV, Dissidia: Final Fantasy, Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers, Front Mission Evolved, Mini Ninjas, Nier, Supreme Commander 2, Batman: Arkham Asylum, Kingdom Hearts 358/2 Days, Order of War oraz Final Fantasy XIV.

Tekken 6

Brytyjskie serwisy internetowe donoszą, że tamtejsza premiera bijatyki Tekken 6 odbędzie się już 30 października. Zestaw z Arcade Stickiem będzie kosztować 150 funtów, z kolei edycja kolekcjonerska 70 funtów (w jej skład wejdzie album z grafikami, koszulka, plakat i gra). Przypominamy, że amerykański debiut dzieła Namco Bandai nastąpi 27 października.

Call of Duty: World at War

Firma Valve uruchomiła właśnie promocję na pecetową wersję Call of Duty: World at War w ramach Steama. Grę do jutra można kupić za równowartość 25 euro (połowa standardowej ceny). Polacy mimo to mogą nabyć produkcję Treyarch jeszcze taniej – na Allegro można ją dostać nawet za 70 złotych.

Team Fortress 2

Pecetowe Team Fortress 2 doczeka się już niedługo kolejnej aktualizacji. Fani będą mogli przetestować osiemnaście dodatkowych nakryć głowy, a także nową mapę opracowaną przez członków społeczności skupionej wokół dzieła Valve.

Nintendo

Koncern Nintendo zarejestrował w europejskim Urzędzie Patentowym pomysł na urządzenie przypominające swym wyglądem i działaniem konia na biegunach. Ciężko stwierdzić, w jakich grach mogłoby ono znaleźć zastosowanie. Pewnym jest jednak, że zbudowano je na bazie akcelerometrów i systemu force feedback.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Texas Cheat 'Em

FIFA 10 X360

FIFA 10 Wii

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick

Shadow Complex

Red Orchestra: Heroes of Stalingrad

Guitar Hero 5

Command & Conquer 4

Risen

Family Fun Football

Raiden IV

Madden NFL 10

Fallen Earth

Silent Hill: Shattered Memories

Texas Cheat 'Em

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

FIFA 10

Zapowiedź Splinter Cell: Conviction video zapowiedź

Nowości na Xbox Live Gramy!

Batman: Arkham Asylum

Dante's Inferno

gry