Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5XONEPS4SwitchPS3XSXPCX360
Okładka Raiden IV x MIKADO remix (PS5)
OkładkaRaiden IV x MIKADO remix (PS5)

Raiden IV x MIKADO remix

Raiden IV | Raiden IV: OverKill

Shoot'em up, w którym zasiadamy za sterami futurystycznego myśliwca i eliminujemy hordy przeciwników, robiąc użytek z rozbudowanego arsenału. Pierwotnie Raiden IV zadebiutował na automatach arcade, aby później pojawić się również na urządzeniach służących do domowej rozrywki.

Akcji | science fiction | na 2 osoby | top-down | reedycje/remastery/remaki | shoot 'em up | strzelanki | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium

Raiden IV x MIKADO remix Premiera

2paź2008

X360

29kwi2014

PS3

3wrz2015

PC

6maj2021

Switch

31sty2023za 2dni

PS4 XONE PS5 XSX

producent: Moss wydawca: NIS America

Gry podobne do Raiden IV x MIKADO remix

The Artful Escape

Super Stardust Portable

Yurukill: The Calumniation

Raiden IV to shoot'em up, który zadebiutował na automatach arcade w kwietniu 2007 roku. Kilkanaście miesięcy później produkcja trafiła na konsolę Xbox 360, z kolei po siedmiu latach od premiery na sprzęcie Microsoftu zawitała również na komputery osobiste, pod tytułem Raiden IV: OverKill; później gra zawędrowała na kolejne platformy, w wersji Raiden IV x MIKADO remix.

Mechanika

W Raiden IV akcję ukazano z perspektywy top-down. W trakcie rozgrywki zasiadamy za sterami futurystycznego myśliwca, który nieustannie leci w górę ekranu. Naszym zadaniem jest eliminacja jednostek wroga (mowa zarówno o szeregowych przeciwnikach, jak i o znacznie potężniejszych bossach), co uskuteczniamy, wykorzystując bogaty zestaw narzędzi zagłady. Arsenał obejmuje między innymi szybkostrzelne działka (Vulcan, laserowe, plazmowe, protonowe), rakiety czy bomby o dużej sile rażenia. W toku zmagań zdobywamy również przydatne power-upy zapewniające nam dodatkowe życie, regenerujące tarcze czy zwiększające moc wybranej broni.

Tryby gry

Niezależnie od platformy Raiden IV oferuje kilka wariantów rozgrywki. Podczas gdy Arcade Mode odwzorowuje zabawę na automatach (z tą różnicą, że możemy zdecydować się na niższy lub standardowy poziom trudności), w Score Attack Mode możemy powalczyć o zdobycie jak najwyższego wyniku punktowego.

Poza tym edycja wydana na Xboksa 360 posiada tryb Xbox 360 Mode, w którym pojawiają się dwa nowe poziomy i nieznani wcześniej bossowie (zmagania w tym trybie mogą być prowadzone na jednym z ośmiu poziomów trudności), a także moduł Boss Rush Mode, gdzie walczymy wyłącznie z bossami.

Na potrzeby pecetowej wersji gry autorzy przygotowali natomiast tytułowy OverKill Mode (wzbogacony o nowe misje i poprawiony system punktacji), tryb Additional Mode (czyli wariację na temat Arcade Mode, rozbudowaną o dwie plansze) oraz jeszcze jeden, sekretny moduł, który odblokowujemy po ukończeniu gry.

Ważną rolę odgrywają również komponenty sieciowe – choć w towarzystwie drugiego gracza można się bawić tylko na poziomie lokalnym, nic nie stoi na przeszkodzie, by zestawiać swoje wyniki z osiągnięciami innych graczy za pośrednictwem ogólnoświatowych rankingów.

Kwestie techniczne

Pomimo zastosowania kamery zawieszonej nad polem bitwy, starcia w Raiden IV toczą się w częściowo trójwymiarowym środowisku. Gra posiada przyjemną dla oka, kreskówkową grafikę – na uwagę zasługują przede wszystkim efekty specjalne towarzyszące wymianie ognia i eksplozjom.

Ostatnia modyfikacja 13 września 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Raiden IV x MIKADO remix: 12+

Raiden IV x MIKADO remix Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PC
PS3
Switch
PS5
PS4
XSX
XONE