Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Reversal Challenge (NDS)
OkładkaReversal Challenge (NDS)

Reversal Challenge NDS

Reversal Challenge to próba świeżego spojrzenia na klasyczną, pochodzącą z XVIII wieku grę logiczną Othello (Reversi). Korzystając z funkcjonalności kieszonkowej konsoli Nintendo DS gracze mogą toczyć pojedynki zarówno według tradycyjnych, jak i nieco urozmaiconych reguł.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Reversal Challenge Premiera NDS

4sierpnia2009

producent: Cyber Planet Interactive wydawca: UFO Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Reversal Challenge to produkcja nawiązująca do zasad planszowej gry logicznej reversi, znanej także jako othello. Jedyną platformą docelową dla opisywanej pozycji jest konsola Nintendo DS.

Producent oddał do naszej dyspozycji dwa tryby rozgrywki. Classic Mode pozostaje w zgodzie z pierwotnymi zasadami gry planszowej. Do zabawy przystępują mianowicie dwie osoby, wykorzystując odpowiednio białe (pierwszy gracz) i czarne (drugi gracz) piony do otaczania obiektów należących do konkurenta. Zmagania toczone są na planszy o rozmiarach 8 na 8 pól, a każdy z uczestników na start otrzymuje 32 piony.

Zdecydowanie ciekawiej prezentuje się Advance Mode, w którym klasyczne zasady wzbogacone zostały o kilka zupełnie nowych elementów. Uczestnicy zabawy mogą w tym trybie używać upgrade’owalnych przedmiotów obdarzonych unikalnymi właściwościami, jak również power-upów. Wszystkie te usprawnienia mogą stanowić alternatywny sposób uzyskania przewagi nad konkurentem, pozwalając między innymi na niszczenie czy przekładanie jego pionów.

W zabawie może brać udział sztuczna inteligencja, której poziom umiejętności podlega modyfikacjom, choć nic nie stoi na przeszkodzie żeby do rozgrywki dołączył na jej miejsce drugi gracz. W tym przypadku wykorzystywana jest opcja bezprzewodowej komunikacji między konsolami.

Plansza do gry ukazywana jest na dolnym ekranie handhelda. Górny ekran służy zaś między innymi wyświetlaniu informacji na temat liczby zdobytych punktów czy dostępnych w danym momencie pionów.

Ostatnia modyfikacja 7 sierpnia 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Reversal Challenge: Odpowiednia dla każdego wieku.