Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Rockin' Pretty (NDS)
OkładkaRockin' Pretty (NDS)

Rockin' Pretty NDS

Śledzimy losy członkiń zespołu rockowego, uczestnicząc w ich występach na scenie oraz dbając o ich modny wygląd. Na uwagę zasługuje opcja wymiany przedmiotów z innymi użytkownikami gry.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rockin' Pretty Premiera NDS

29lipca2009

producent: Arc System Works wydawca: Aksys Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rockin’ Pretty to gra muzyczna, którą przygotowano w głównej mierze z myślą o przedstawicielkach żeńskiej części graczy. Za opracowanie tej produkcji odpowiedzialne jest japońskie studio Arc System Works, które posiadaczom konsoli Nintendo DS powinno być znane również za sprawą Diva Girls: Princess of Ice.

W trakcie zabawy śledzimy losy członkiń czteroosobowego zespołu rockowego. Główne bohaterki rozpoczynają jako mało znana kapela grająca koncerty jedynie przed niewielką widownią, lecz w miarę postępów w zabawie dziewczyny stają się coraz bardziej popularne. Jako gracz mamy możliwość prześledzenia tych wszystkich kroków, pomagając nastolatkom w osiągnięciu światowej sławy. Podobnie jak w innych tytułach z tego gatunku, dysponujemy możliwością zmiany wyglądu bohaterek. Nowe elementy ubioru stają się dostępne w miarę osiągania przez zespół kolejnych sukcesów na scenie.

Właściwa rozgrywka zakłada przejęcie kontroli nad jedną z czterech członkiń kapeli. Wybór ten jest o tyle ważny, iż każda z dziewczynek używa innego instrumentu muzycznego. Możemy mianowicie wybierać pomiędzy gitarą klasyczną, gitarą basową, syntezatorem oraz perkusją. W każdym z tych czterech przypadków nasza rola ogranicza się do odgrywania fragmentów melodii poprzez wciskanie przycisków zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Ważną rolę odgrywa wypracowanie odpowiedniego rytmu, gdyż gra w szczególności nagradza bezbłędne wykonywanie dłuższych sekwencji.

Oprócz opisanego wyżej trybu dla pojedynczego gracza możemy również bawić się z innymi użytkownikami gry w oparciu o opcję bezprzewodowej komunikacji. Lista dostępnych atrakcji obejmuje między innymi wymienianie się odblokowanymi przedmiotami, elementami ubioru oraz instrumentami. Oprawa wizualna Rockin’ Pretty z racji japońskich korzeni producenta utrzymana została w mangowym stylu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Wymagania wiekowe Rockin' Pretty: Odpowiednia dla każdego wieku.