Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka The Aly & AJ Adventure (NDS)
OkładkaThe Aly & AJ Adventure (NDS)

The Aly & AJ Adventure NDS

Gra zręcznościowo-przygodowa z tytułowymi piosenkarkami w rolach głównych. Uczestniczymy w różnorakich mini-grach, pomagając słynnym siostrom w osiąganiu kolejnych sukcesów.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Aly & AJ Adventure Premiera NDS

15października2007

producent: Frame Studios wydawca: Zoo Digital/zushi games ltd. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Aly & AJ Adventure

Wizards of Waverly Place

Hannah Montana

Emma in the Mountains

The Aly & AJ Adventure to prosta gra przygodowo-zręcznościowa, stworzona przede wszystkim z myślą o fanach tytułowych piosenkarek, czyli Alyson Renae (Aly) i Amandy Joy (AJ) Michalki. Za jej przygotowanie odpowiedzialna jest firma Frame Studios Interactive, posiadaczom konsoli DS znana również dzięki zręcznościówce Princess Natasha. Omawiana produkcja przygotowana została wyłącznie na handhelda firmy Nintendo.

Jedna z podstawowych atrakcji opisywanej gry dotyczy wchodzenia w interakcje z każdą ze słynnych sióstr. Wcielając się w postać asystenta można przede wszystkim pomagać w nagrywaniu wideoklipów, choć przewidziano też opcje brania bezpośredniego udziału w koncertach oraz próbach. Całość rozgrywana jest za pośrednictwem prostych do zrozumienia mini-gier, których w całym zestawie jest piętnaście. Dostępne zabawy dotyczą między innymi dobierania właściwych nutek, czy wynajdywania nowych elementów ubioru dla Aly i AJ. Cechą wspólną wszystkich mini-gier jest to, iż zabawa odbywa się przy użyciu ekranu dotykowego konsoli DS.

Rozgrywka cechuje się nieliniowym przebiegiem. Gracz może uczestniczyć w tych typach zabaw, które najbardziej mu się podobają. Wszystkie postępy są na bieżąco oceniane i dokumentowane, co zachęca do poprawiania swoich dotychczasowych osiągnięć. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza opisywana produkcja zawiera także pełnoprawny multiplayer. Przystępuje się tu do konkursów muzycznych z udziałem żywych graczy, próbując zdobyć większą liczbę punktów.

Oprawa wizualna The Aly & AJ Adventure jest bardzo uproszczona. Górny ekran służy zazwyczaj ukazywaniu reakcji głównych bohaterek, a na dolnym wykonuje się powierzone przez grę czynności. Aly i AJ w trakcie swojej przygody odwiedzają w sumie cztery różne miejsca – Londyn, Tokio, Nowy Jork oraz Hollywood. Sporym atutem gry jest zawarcie wielu popularnych piosenek w wykonaniu tytułowych nastolatek. Mowa tu między innymi o takich utworach jak Chemicals React, Insomniatic czy Potential Breakup Song.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI The Aly & AJ Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.