Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Rhythm 'n Notes (NDS)

Rhythm 'n Notes NDS

Gra muzyczna stworzona głównie z myślą o młodszych odbiorcach. Możemy zapoznać się z zasadami używania nut czy akordów, a także przystępować do wyzwań mających na celu rozwijanie poczucia rytmu.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Rhythm 'n Notes (NDS)

producent: Agetec

wydawca: Agetec Inc.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

25września2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rhythm 'n Notes jest grą o tematyce muzycznej, która powinna zadowolić osoby w różnym wieku, a w szczególności najmłodszych odbiorców, głównie za sprawą oferowanych walorów edukacyjnych. Za przygotowanie produkcji odpowiedzialne jest studio Agetec, które na konsolę Nintendo DS przygotowało też takie tytuły jak Cookie & Cream czy Brain Buster Puzzle Pak.

Opisywana produkcja oferuje przede wszystkim możliwość zapoznania się z zasadami używania nut oraz akordów. W tym celu przygotowano oddzielny tryb treningowo-szkoleniowy, dokładnie objaśniający wszystkie najistotniejsze kwestie. Ponadto przewidziano bliższe poznanie różnorakich instrumentów muzycznych, ze szczególnym uwzględnieniem pianina oraz różnych odmian bębna. Właściwa rozgrywka opiera się już głównie na rozwijaniu u gracza poczucia rytmu. W tym celu wykorzystuje się ekranik dotykowy konsoli. Operując stylusem musimy uderzać w odpowiednie klawisze pianina lub też symulować grę na bębnie. Należy to oczywiście robić w wyznaczonym tempie i z zachowaniem odpowiednich tonów, tak aby uzyskać pożądane dźwięki. Osiągnięcia są na bieżąco oceniane. W miarę rozwijania swoich zdolności można przystępować do coraz trudniejszych, ale i dających większą satysfakcję wyzwań.

Zaprezentowany w Rhythm 'n Notes styl graficzny wyraźnie nawiązuje do mangowych klimatów. Obserwujemy więc zabawnie wykonane postaci, które przeważnie wyświetlane są jedynie na górnym ekranie konsoli. Dotykowy ekran służy bowiem wyłącznie do zabawy. Sama grafika jest bardzo uproszczona, oferuje jednak czytelny interfejs użytkownika, dzięki któremu zapoznanie się z podstawami gry zajmuje tylko kilka chwil.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Rhythm 'n Notes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Nowa gra muzyczna trafi do posiadaczy konsoli Nintendo DS
Nowa gra muzyczna trafi do posiadaczy konsoli Nintendo DS

wiadomość2 czerwca 2007

O tym, że gry muzyczne cieszą się ogromną popularnością świadczą nieustannie zapowiadane produkcje z owego gatunku, jak chociażby Boogie, Elite Beat Agents czy Guitar Hero Encore: Rocks the 80s. Dowiedzieliśmy się, że również firma Agetec postanowiła przygotować pozycję tego typu o nazwie Rhythm 'n Notes. Zostanie ona zadedykowana wyłącznie posiadaczom dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo.