Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2009, 13:32

autor: Hed

Wieści ze świata (Halo Wars, World of Warcraft, Ultima Online) 30/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj zaglądamy do portfela Blizzardowi, wyjaśniamy dlaczego Trine na PS3 się spóźnia oraz kto skasował rankingi w Halo Wars. Poza tym mamy informacje o pakietach DLC do kilku gier i darmowym dodatku do Ultimy Online.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj zaglądamy do portfela Blizzardowi, wyjaśniamy dlaczego Trine na PS3 się spóźnia oraz kto skasował rankingi w Halo Wars. Poza tym mamy informacje o pakietach DLC do kilku gier i darmowym dodatku do Ultimy Online.

World of Warcraft

Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez NPD gra World of Warcraft wraz ze wszystkimi dodatkami sprzedała się w łącznym nakładzie 8,6 miliona egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. Serwis Gamasutra wyliczył, że taki wynik oznacza 258 milionów dolarów zysku dla wydawcy z samej sprzedaży (jest przecież jeszcze miesięczny abonament). Ogromna popularność tytułu zainteresowała pewnego psychiatrę, który planuje udzielać porad bezpośrednio wewnątrz gry. Lekarz domowy, informacja o rozkładach komunikacji miejskiej czy wirtualny konfesjonał – co będzie następne?

Trine

Ciekawa platformówka Trine w wersji na PlayStation 3 została ponownie opóźniona. Twórcy wyjaśnili na oficjalnym forum, że przesunięcie daty premiery wynika z odnalezionego błędu, który musiał zostać wyeliminowany. Jak przyznają autorzy, trudno dokładnie określić, kiedy gra wyjdzie na konsolę Sony.

Overlord II

Firma Codemasters ogłosiła Battle Rock Nemesis, czyli dodatkową zawartość (DLC) do Overlorda II. Rozszerzenie pojawiło się na konsolach (PlayStation 3, Xbox 360) i kosztuje 5 dolarów (400 punktów Microsoftu). Edycja pecetowa jest w planach. Co zobaczymy w pakiecie? Arenę Battle Rock, na której zmierzymy się z nowymi wyzwaniami. Tymczasem serwis EDGE przyznał grze nagrodę za najlepszą scenę łóżkową. Czy to nie wystarczająca rekomendacja?

Dawn of War 2

Największe uaktualnienie do Dawn of War 2, czyli łatka There Is Only War pojawi się w sieci już dzisiaj. W zestawie posiadacze gry mogą spodziewać się 8 nowych map, zmian w mechanice rozgrywki oraz dodania trybu obserwatora, umożliwiającego oglądanie sieciowych pojedynków.

Wieści ze świata (Halo Wars, World of Warcraft, Ultima Online) 30/07/09 - ilustracja #1

Halo Wars

Gracze Halo Wars przeżyli niedawno niemały szok, kiedy nagle wyzerowano wszystkie rankingi sieciowe. Okazuje się, że wynika to z błędu Xbox Live. Twórcy gry, obecnie pracujący w studiu Robot Entertainment, rozkładają bezradnie ręce, przyznając, że nie są pewni, czy uda im się zrekonstruować listy. Ekipa Xbox Live bada sprawę. Czy czasem nie chcielibyście zacząć wszystkiego od nowa?

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Wersja demonstracyjna IL-2 Sturmovik: Birds of Prey została wydana na konsoli Xbox 360. Oferuje ona dwa scenariusze. W pierwszym, The Battle of Britain, gracze wcielają się w pilota RAF-u. W drugim, The Battle of the Bulge, polatamy amerykańską maszyną P-51D Mustang i postrzelamy do samolotów niemieckich.

Lips: Number One Hits

Gra karaoke Microsoftu - Lips: Number One Hits - będzie zawierała 40 piosenek z czołówek list przebojów. Na ścieżce dźwiękowej usłyszymy takich artystów, jak: 2Pac, Akon, Aqua, Beck, Black Eyed Peas, Coldplay, Fergie czy Pet Shop Boys. Pełna lista jest dostępna na łamach serwisu 1UP.

Yakuza 3

Wielki zawód dla fanów Yakuzy 3 spoza Japonii. Sega poinformowała, że z powodu słabej sprzedaży poprzedniej części gry (tylko 40 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w USA), trzecia odsłona nie zostanie zlokalizowana i wydana na Zachodzie. Pozostaje nam poczytać naszą recenzję gry.

Xbox Live Arcade - Summer of Arcade

Microsoft przygotował specjalną ofertę na wakacje. Jeśli kupimy wszystkie pięć gier z cyklu Summer of Arcade, otrzymamy zwrot 800 punktów. Oznacza to, że po wydaniu 70 dolarów na pięć promowanych tytułów do naszej kieszeni powróci 10 dolarów. No cóż, nie jest to najlepsza inwestycja, ale zawsze coś!

Foundation 9

Cięcia w firmie Foundation 9 Entertainment. Przedsiębiorstwo zajmuje się grami Assassin's Creed II na PSP, Where the Wild Things Are, G.I. Joe oraz niezapowiedzianym tytułem na podstawie komiksu Green Lantern. Wszystkie operacje (przede wszystkim połączenie dwóch mniejszych oddziałów) zostały przeprowadzone w celu zachowania wydajności finansowej.

Warner Bros. Interactive Entertainment

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała gry The Bachelor oraz The Bachelorette, oparte na popularnych telewizyjnych programach randkowych. Obie produkcje opracuje studio Ludia i zostaną one wydane na kilka platform w 2010 roku. Czas na wirtualne randki ze sztuczną inteligencją?

Ultima Online

Studio Mythic Entertainment ogłosiło, że Mondain's Legacy, czyli rozszerzenie do Ultimy Online, jest teraz oficjalnie dostępne za darmo dla posiadaczy podstawowej gry. Zostanie ono automatycznie ściągnięte przez program aktualizujący. Twórcy pragną również zaprosić byłych subskrybentów do zabawy, oferując im 14-dniową wersję próbną. Legenda wiecznie żywa, a przyszłość maluje się w optymistycznych barwach. W końcu ósmy dodatek, Stygian Abyss, już w drodze.

Gears of War 2

Jak uczcić wydanie nowego DLC do Gears of War 2? Oczywiście dać graczom podwójne doświadczenie podczas pojedynków sieciowych. Promocja potrwa cały obecny tydzień (aż do 3 sierpnia) i będzie dostępna zarówno dla publicznych, jak i prywatnych rozgrywek.

Galeria obrazków

Dzisiaj prezentujemy zdjęcia z ciekawej strzelanki Borderlands, w której znajdziemy podobno ponad 3 miliony broni. Mamy także ogromny pakiet obrazków z gorącej Forzy 3.

Borderlands

Forza Motorsport 3

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues

Galeria filmów

W galerii filmowej wyróżnia się szczególnie zwiastun Risena z muzyką zespołu Nightwish. Poza tym polecamy nowy film o obcych, predatorach i marines:

Defense Grid: The Awakening - film startowy

Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes

Risen - Nightwish

Aliens vs Predator - Marine

Guitar Hero 5 - Shirley Manson

gry