Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2004, 13:27

Więcej informacji na temat Star Wars: Republic Commando

Akcja gry nawiązywać będzie do słynnej Wojny Klonów i czasowo zostanie umieszczona pomiędzy drugą a trzecią częścią nowej trylogii Star Wars. Wcielimy się w rolę członka elitarnego oddziału komandosów, który będzie wykonywał tajne operacje na terytorium wroga.

LucasArts ujawnił kilka szczegółowych informacji na temat swojego nowego produktu, zatytułowanego Star Wars: Republic Commando. Bez zbędnych ceregieli, przedstawiamy je Wam w skondensowanej formie.

Akcja gry nawiązywać będzie do słynnej Wojny Klonów i czasowo zostanie umieszczona pomiędzy drugą a trzecią częścią nowej trylogii Star Wars. Wcielimy się w rolę członka elitarnego oddziału komandosów, który będzie wykonywał tajne operacje na terytorium wroga. Oczywiście, gra będzie wykorzystywać do granic możliwości wszystkie aspekty związane z filmem, głównie poprzez zaaplikowanie znanych z dużego ekranu lokacji. Czasem będziemy też brać udział w wydarzeniach już opowiedzianych, ale program ukaże nam je z zupełnie innej perspektywy. Przykładowo, jedna z kampanii osadzona jest na planecie Geonosis, gdzie rozgrywa się finałowa batalia filmu „Atak Klonów”. Zamiast jednak walczyć na arenie, po jednej stronie z Rycerzami Jedi, zostaniemy zrzuceni do katakumb, z zadaniem infiltracji bazy wroga.

 

Więcej informacji na temat Star Wars: Republic Commando - ilustracja #1

 

Pod względem ogólnej koncepcji, Republic Commando znacznie różni się od innych gier osadzonych w realiach Gwiezdnych Wojen. Przede wszystkim, nie będzie to powtórka z Jedi Knight i postaci Kyle’a Katarna. Owszem, jesteś członkiem elitarnego oddziału, ale wszystkie zadania będziesz wykonywał w grupie. Powodzenie misji będzie więc zależeć przede wszystkim od tego, jak będziesz sobie radził w drużynie i z nią współpracował.

 

Więcej informacji na temat Star Wars: Republic Commando - ilustracja #2

 

Wiadomo już, że oprócz planety Geonosis, pojawi się także inny, słynny układ – Kashyyyk – będący wylęgarnią Wookiech. Republic Commando pozwoli Ci także wykonać abordaż na unieruchomiony statek Separatystów – jego akcja ma przypominać sceny znane z filmu „Nowa Nadzieja”, kiedy to Szturmowcy Imperium, krok po kroku niszczą rebelianckich żołnierzy, walczących w obronie schwytanej Fregaty. Twój bohater będzie dysponował imponującym zestawem narzędzi zagłady, w liczbie sztuk dwunastu. Wśród z nich znajdziemy wiele zabawek znanych z filmu, np. Trandoshan Slaver Shotgun, czy Geonosian Elite Beam Weapon.

 

Więcej informacji na temat Star Wars: Republic Commando - ilustracja #3

 

Republic Commando oprócz rozbudowanego trybu dla jednego gracza, będzie także dysponował opcją Multiplayer, obsługującą 16 osób naraz. Gra ukaże się jesienią na komputery PC i konsole Xbox.