Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 lutego 2004

JoWooD - informacje finansowe i nowości growe - Gwiezdne Wrota

Elrond, 5 lutego 2004, 16:14

Firma JoWooD Productions podała do wiadomości publicznej wstępną wersję raportu finansowego prezentującego wyniki za rok 2003. Po przebiciu się przez cały gąszcz różnego rodzaju cyferek i szczegółów zrozumiałych jedynie przez finansistów można przyznać rację JoWooD - jest dobrze a są perspektywy na to, że będzie jeszcze lepiej. Dodatkowo, firma ujawniła, iż już niedługo rozpocznie prace nad dwoma nowymi tytułami.

Buka zapowiada nową grę

Wojak, 5 lutego 2004, 12:48

Buka Entertainment, znany rosyjski wydawca, podał właśnie do publicznej wiadomości, że trwają prace nad nową gra z gatunku FPS, która do sprzedaży trafi w czwartym kwartale bieżącego roku. The Stalin Subway, bo tak się owa produkcja nazywa, tworzona jest przez firmę G5 Software i może pochwalić się dość oryginalną fabułą.

Europejska grupa wsparcia World of Warcraft

Elrond, 5 lutego 2004, 12:05

Chyba nie ma graczy, któremu nie obiła się o uszy nazwa Blizzard Entertainment, nawet jeśli nigdy nie używali produktów czyli gier tej firmy. Od długiego czasu Blizzard słynie ze znakomitych produkcji, dopracowanych w najmniejszym szczególe. Słynie również z sagi przedstawiającej zmagania z krainie Azeroth. A już całkiem niedługo Azeroth zaludni się tysiącami graczy z całego świata za sprawą tworzonego przez Blizzard MMORPG World of Warcraft. Właśnie po to, aby rzesze fanów odwiedzających uniwersum Warcrafta czerpały z rozgrywki jak najwięcej przyjemności, firma Blizzard postanowiła utworzyć europejską "drużynę" odpowiedzialną za stosunki w społeczności graczy, wsparcie techniczne oraz innego tego typu zadania.

Gra Men of Valor: Vietnam znowu opóźniona

Wojak, 5 lutego 2004, 11:49

Men of Valor: Vietnam, nowy first person shooter twórców dobrze znanego Medal of Honor: Allied Assault, miał pojawić się na sklepowych półkach na wakacje 2003 roku. Autorzy poinformowali jednak wówczas, że muszą jeszcze nad tym tytułem popracować i data wydania ustalona została na pierwszą połowę bieżącego roku. Najwyraźniej twórcy znowu zmienili zdanie, bowiem premiera przesunięta została po raz kolejny.

Mobilna odsłona szalonych wyścigów Crash Nitro Kart

eLKaeR, 5 lutego 2004, 11:23

Dokładnie w 85 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę (11 listopada 2003) w zachodnich sklepach rozpoczęto sprzedaż szalonej gry wyścigowej o nazwie Crash Nitro Kart, traktującej o ekscytującej rywalizacji kierowców (animowane postaci ze zwariowanego świata serii Crash Bandicoot) niewielkich samochodów. Produkt zaprojektowano z myślą o platformach Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance. Wkrótce rzeczony zbiór systemów powinna zasilić słynna konsola N-Gage.

Interwencja policji u twórców Far Cry, podejrzewanych o używanie nielegalnego oprogramowania

Krystian Smoszna, 5 lutego 2004, 10:47

Ciężkie chwile przeżyli wczoraj pracownicy studia Crytek, kiedy ich studio, zlokalizowane w niemieckim mieście Coburg, odwiedziła policja w towarzystwie informatyków. Komputery autorów Far Cry, zostały kompleksowo sprawdzone pod kątem nielegalnego oprogramowania, jakie rzekomo miało się w nich znajdować – tak przynajmniej twierdził były pracownik Crytek, który postanowił zgłosić stróżom porządku ten fakt.

Nowa, ostateczna wersja demo Wars & Warriors: Joan of Arc w sieci
Nowa, ostateczna wersja demo Wars & Warriors: Joan of Arc w sieci

Krystian Smoszna, 5 lutego 2004, 10:17

Firma Enlight opublikowała ostateczne, grywalne demo swojego nowego produktu, zatytułowanego Wars & Warriors: Joan of Arc. Podobnie jak to miało miejsce w grudniu, kiedy to ukazała się wersja beta programu demonstracyjnego, także i teraz możemy rozegrać tutorial („The Arrival at Orleans”) i jeden scenariusz, wchodzący w skład kampanii.

Serwis Uru Live odchodzi do lamusa, ale zastąpią go liczne dodatki...
Serwis Uru Live odchodzi do lamusa, ale zastąpią go liczne dodatki...

Łosiu, 5 lutego 2004, 09:30

Uru: Ages Beyond Myst - kolejna odsłona jednej z najsłynniejszych serii gier przygodowych w historii komputerowej rozrywki, pod wieloma względami różni się od swych poprzedniczek. Jednym z nich jest serwis Uru Live, dzięki któremu gracze mogą pobierać nowy kontent do gry i wspólnie w sieci rozwiązywać premierowe zagadki oraz odkrywać tajemnice świata cywilizacji D’ni. Niestety dzisiaj, około trzy miesiące po zachodniej premierze gry, na stronie firmy Cyan Worlds, pojawiła się wiadomość, w obliczu której musimy zweryfikować poprzednie zdania. Mianowicie serwis Uru Live „był” jednym z elementów odróżniającym Uru: Ages Beyond Myst od poprzednich części serii.

Creature Conflict - nowa gra strategiczna w klimacie Worms
Creature Conflict - nowa gra strategiczna w klimacie Worms

Krystian Smoszna, 5 lutego 2004, 09:10

Czeski oddział firmy Cenega, zapowiedział nową grę strategiczną z podziałem na tury, zatytułowaną Creature Conflict: The Clan Wars (pierwotnie Animals Planet). Jej akcja rozgrywać się będzie w galaktyce zaludnionej przez cztery róże rasy, które jak to zwykle bywa, nie mogą żyć spokojnie i rozpoczynają wojnę o panowanie nad wszystkimi planetami układu.

Wesprzyj słowem twórców polskiej wersji Star Wars: Knights of the Old Republic!

eLKaeR, 5 lutego 2004, 07:55

Jeszcze kilkadziesiąt dni potrwają prace, zmierzające do wykonania polskiego tłumaczenia (tzw. wersja kinowa, czyli ekranowe napisy) PeCetowej edycji przebojowej gry z gatunku cRPG pt. Star Wars: Knights of the Old Republic (vide news z 6 stycznia 2004). Proces lokalizacji przebiega pod nadzorem firmy LEM (Licomp Empik Multimedia), chcącej koniecznie poznać opinie rodzimych entuzjastów Gwiezdnych Wojen i fanów elektronicznej rozrywki nt. wspomnianego pionierskiego projektu.

Premiera Thief: Deadly Shadows – wiosna 2004

Bukary, 5 lutego 2004, 07:55

Chociaż firma EIDOS wciąż nie ogłosiła oficjalnej daty wydania gry Thief: Deadly Shadows, to jednak na jej amerykańskiej stronie internetowej http://www.eidosinteractive.com/ pojawiła się ostatnio reklama, która ujawnia, że kolejnej odsłony przygód Garretta możemy się spodziewać w już wiosną 2004 roku. Podobnego banera nie udało mi się zaobserwować na stronie brytyjskiej http://www.eidosinteractive.co.uk/, stąd też wnioskuję, iż chodzi tu o premierę w Stanach Zjednoczonych. Czy jednak oznacza to, że europejscy gracze będą musieli - jak w przypadku Deus Ex: Invisible War - poczekać dłużej na wydanie gry? Może tak, może nie, okaże się już niedługo...

10 najlepszych gier RTS wszechczasów, według serwisu GAMESPY
10 najlepszych gier RTS wszechczasów, według serwisu GAMESPY

Kull, 5 lutego 2004, 07:28

Jakże dużo odmian gier strategicznych przewinęło się przez rynek wirtualnej rozrywki? Gry RTS już od dawna nie przypominają typowych programów czysto strategicznych i zawierają dodatkowe elementy gier przygodowych, zręcznościowych czy taktycznych. Każdy gracz, ma dzięki temu możliwość doboru tytułów względem indywidualnych upodobania. Jedni cenią sobie krwawe walki, szybką akcję i bajeczną grafikę, inni poszukują mocno ekonomicznych programów z dużym naciskiem na strategię, jeszcze inni dopatrują się relaksacyjnych gier, wymagających przyzwoitego pomyślunku. O gustach się nie rozmawia (co najwyżej dyskutuje, ewentualnie krytykuje się je ;-)), tym bardziej, jakże trudnym zadaniem okazało się stworzenie listy „Top Ten Real-Time Strategy Games of All Time”, jakim obarczyli się redaktorzy serwisu gamespy.com.