Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 lutego 2004

Poważny sponsor dostrzegł rynek gier MMOcRPG

eLKaeR, 2 lutego 2004, 13:05

Dotychczas wspieranie finansowe grup wirtualnych graczy na szeroką skalę kojarzyło się stricte z gatunkiem FPS (produkty pokroju Half-Life: Counter-Strike i Unreal Tournament 2003), gdyż w kontekście całego globu ziemskiego funkcjonuje multum zawodowych zrzeszeń i dedykowanych imprez o charakterze oficjalnym. Teraz pojęcie sponsorowania odważnie wkracza w świat programów typu MMOcRPG, posiadających przecież nieprzebrane zastępy entuzjastów.

Microsoft i Sony w stanie wojny. Czy następca Xboxa okaże się lepszy od PlayStation 3?

Krystian Smoszna, 2 lutego 2004, 11:14

Serwis The Mercury News opublikował wczoraj interesujący artykuł na temat batalii pomiędzy Sony a Microsoft o rynek konsol i specyfikacji nowego Xboxa, który jeśli zadebiutuje w zapowiadanym terminie, ma szansę wstrząsnąć środowiskiem graczy i zyskać sporą przewagę nad konkurencyjnym PlayStation 3

v3ndor Mistrzem Polski 1v1 w Quake3

|ash|, 2 lutego 2004, 10:10

Kilka dni temu zakończyły się Internetowe Mistrzostwa Polski 1v1 w grze Quake3: Arena, organizowane przez ODC.D-Link, w których udział wzięło ponad 200 graczy z całej Polski. Po około dwóch miesiącach ciężkich zmagań przyszedł czas na wielki finał. W finale zmierzyli się protoss z v3ndor’em, para graczy których chyba nikt się nie spodziewał ujrzeć walczących bezpośrednio o tytuł Mistrz Polski.

Combat Over Europe vs. IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles - Ace Expansion Pack

eLKaeR, 2 lutego 2004, 10:10

Wśród kilku tysięcy wpisów Encyklopedii Gier GRY-OnLine od początku grudnia ubiegłego roku figuruje pozycja o nazwie Combat Over Europe – specjalne rozszerzenie symulatora lotu IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles, które trafi do sklepów prawdopodobnie pod koniec bieżącego miesiąca za sprawą brytyjskiej korporacji software’owej GMX Media. Tymczasem koncern Ubi Soft Entertainment zamierza niemal równolegle wprowadzić na rynek północnoamerykański dodatek o pełnym tytule IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles – Ace Expansion Pack (właśnie zainaugurowano przyjmowanie zamówień w systemie sprzedaży przedpremierowej).

Prezenty od Blizzard Entertainment związane z World of WarCraft i WarCraft III: The Frozen Throne

Krystian Smoszna, 2 lutego 2004, 09:31

Wszystkich graczy zainteresowanych wojną pomiędzy Ludźmi a Orkami, zapewne ucieszą dwa prezenty, jakie Blizzard Entertainment przygotowała z okazji weekendu. Pierwszym z nich są odpowiedzi na kilkanaście pytań związanych z World of WarCraft, a opublikowanych na łamach oficjalnego forum. Drugim prezentem jest nowa, dziesiąta już mapa, zrealizowana z myślą o grze WarCraft III: The Frozen Throne.

Eugene Jarvis - legendarny twórca gier arcade, powraca na rynek automatów z nowym produktem

Krystian Smoszna, 2 lutego 2004, 08:33

Po kilku latach przerwy, do branży elektroniczno-rozrywkowej powrócił Eugene Jarvis (legendarny programista firmy Atari i twórca takich hitów, jak Defender, Robotron 2084, czy Cruis’n USA), który postanowił założyć własne studio produkujące oprogramowanie i zaprezentować jego pierwsze dziecko, którym jest – jakżeby inaczej – gra arcade, zatytułowana Target: Terror.

Hity stycznia 2004 wg IGN.com

eLKaeR, 2 lutego 2004, 07:07

Ekipa autorska, pracująca dla internetowego serwisu o nazwie IGN.com, opublikowała swoją listę najlepszych gier wirtualnych, które zostały wypuszczone na rynek w ubiegłym miesiącu. Podczas przygotowywania nowego zestawienia (o poprzedniej edycji pisaliśmy 14 stycznia 2004) brano pod uwagę zarówno pozycje PeCetowe, jak i tytuły dedykowane konsolom Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.