Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 lutego 2004

Poradnik: The Sims: Światowe Życie

Redakcja GRYOnline.pl, 10 lutego 2004, 17:40

”Pierwszym oficjalnym dodatkiem, jaki się ukazał do gry The Sims jest Światowe Życie. Zasady funkcjonowania poszczególnych trybów, przedmiotów czy opcji są dokładnie takie same jak w pierwszej części. Jako typowy dodatek nie zmienia on gry, lecz wzbogaca ją o różne elementy.” - O wszystkim dowiecie się z poradnika.

Dirk Pitt na Twoim monitorze

Syriusz, 10 lutego 2004, 16:35

Korporacja TKO Software nabyła prawa do stworzenia gry na podstawie nadchodzącego filmu produkcji Paramount Pictures i Crusader Entertainment, pod tytułem Sahara. Obraz, którego reżyserią zajmuje się Breck Eisnera opiera się na siedemnastotomowej epopei napisanej przez Clive'a Cusslera, natomiast scenariusz multimedialnej adaptacji będzie mocno zbliżony do tego, co zobaczymy na srebrnym ekranie.

Ofensywa reklamowa w grach nabiera tempa

Elrond, 10 lutego 2004, 14:44

Reklamy. Obecne praktycznie w każdym aspekcie naszego życia. Atakują nas z billboardów, telewizora, ekranu kinowego, gazet, radia. Potencjał drzemiący w umieszczaniu reklam w grach komputerowych, do tej pory nie wykorzystywany na większa skalę, może w najbliższym okresie wybuchnąć z ogromną siłą. Wzorem, w negatywnym tego słowa znaczeniu, do naśladowania przy zamieszczaniu reklam produktów z życia codziennego, jest Electronic Arts. Ten niekoronowany król rynku rozrywki elektronicznej już współpracuje z 10 większymi firmami konsumenckimi, umieszczając loga ich produktów w różnorodnych, przeważnie związanych ze sportem, grach. I tak przykładowo widzimy jak koszykarze biegają w Adidasach lub Nike, w tle miga baner McDonalda czy reklama Old Spice. A to prawdopodobnie wierzchołek góry lodowej.

Następca GameCube dopiero w 2007?

Soulcatcher, 10 lutego 2004, 13:51

Branża elektronicznej rozrywki, jako typowa gałąź wszechobecnego show biznesu, uwielbia karmić grono swoich najbardziej oddanych popleczników (czyt. graczy) wszelkiej maści plotkami. Japoński rynek obiegły w ostatnim czasie informacje jakoby firma Nintendo miałaby czasowo zrezygnować z prac nad następcą konsoli Game Cube i skoncentrować się nad tworzeniem nowych komponentów peryferyjnych (większa integracja z Game Boy Advance oraz nowym handheldem – Nintendo Dual Screen).

NVIDIA głównym sponsorem Electronic Sports World Cup

Elrond, 10 lutego 2004, 13:07

Firma NVIDIA poinformowała, iż została głównym sponsorem Electronic Sports World Cup. Electronic Sports World Cup to największy i najbardziej prestiżowy turniej, w którym udział biorą najlepsi gracze z całego świata. W zeszłym roku, kiedy miała miejsce jego pierwsza odsłona, w turnieju wzięło udział około 150000 zawodników a w finale spotkało się 358 graczy z 37 państw. W tym roku rundy kwalifikacyjne do Electronic Sports World Cup odbędą się w 50 krajach (w tym w Polsce) a udział w nich zapowiedziało 250000 graczy. Do wielkiego finału, który odbędzie się w dniach 6-11 lipca we Francji, przejdzie 500 najlepszych.

Już wkrótce, samochodowa rzeźnia w Extreme Demolition
Już wkrótce, samochodowa rzeźnia w Extreme Demolition

Krystian Smoszna, 10 lutego 2004, 12:37

Czy w nasze ręce trafią najbardziej destrukcyjne wyścigi samochodowe w historii komputerowej rozrywki? Całkiem możliwe, o ile czcze przechwałki Simply Gaming PR znajdą swoje odzwierciedlenie nie tylko w zapowiedziach, ale także i na ekranie komputera.

Czy grozi nam wprowadzenie opłaty za wysyłanie e-maili?

Krystian Smoszna, 10 lutego 2004, 11:41

Czy grozi nam wprowadzenie płatnych e-mailów? Być może tak, jeśli inicjatywa wysunięta przez Billa Gatesa na niedawnym Forum Ekonomicznym w Davos spotka się ze zrozumieniem dużych firm software’owych. A i to jest całkiem prawdopodobne. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, zarówno Microsoft, jak i Yahoo już pracują nad wprowadzeniem elektronicznego znaczka pocztowego.

Sega - przygotowania na rynek PSP, DS oraz Atomiswave

Elrond, 10 lutego 2004, 11:12

Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że każdy z czytelników przynajmniej raz w życiu oglądając jakiś dokument z kraju kwitnącej wiśni widział automaty, przy których Japończycy tracą głowę w przenośni i gotówkę realnie. Niezrozumiała dla mnie fascynacja lecącymi z góry na dół kulkami nosi nazwę Pachinko i przyciąga jak magnes, przynajmniej tamtejszych graczy. Ale czemu o tym wspominam ? Powód jest prosty, choć może nie na pierwszy rzut oka. Otóż firma Sammy Corporation, która jest głównym producentem automatów Pachinko będzie współpracować z Sega przy tworzeniu gier. Warto w tym miejscu wspomnieć również o tym, że dzięki nabyciu w grudniu zeszłego roku 22.4% akcji Sega, Sammy stała się głównym akcjonariuszem tego japońskiego giganta przemysłu elektronicznego.

Być może, już wkrótce ujrzymy czterokrotnie szybsze karty graficzne firmy ATI

Krystian Smoszna, 10 lutego 2004, 09:35

ATI - aktualny lider na rynku kart graficznych, ma duże szanse na to, żeby jeszcze wyraźniej odskoczyć od konkurencji. Kilka dni temu, podano do publicznej wiadomości, że korporacja podpisała umowę z firmą Intrinsity, która umożliwi produkcję tańszych, mniejszych i co najważniejsze, nawet cztery razy szybszych kart.

Auran planuje rozwinąć serię Trainz o nowe tytuły

Krystian Smoszna, 10 lutego 2004, 09:09

Auran, producent zapowiadanego na marzec Trainz Railroad Simulator, poważnie myśli już o przyszłości. Firma podała wczoraj do wiadomości, że planuje stworzyć trzy równoległe gałęzie rozwoju Trainz, co zaowocuje oczywiście zupełnie nowymi produktami.