Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 lutego 2004

Najczęściej wyszukiwane gry na serwisie GRY-OnLine - styczeń

Fajek, 3 lutego 2004, 16:12

Wychodząc naprzeciw naszym czytelnikom, postanowiliśmy publikować na początku każdego miesiąca zestawienie „najczęściej poszukiwanych informacji o konkretnych grach”. Zestawienie to pokazuje jakie najczęściej tytuły gier (bądź ich fragmenty) wpisujecie w naszej wyszukiwarce. Zestawienie dotyczy miesiąca stycznia.

Sequel Enter The Matrix, RollerCoaster Tycoon w 3D i wiele innych nowości od Atari

eLKaeR, 3 lutego 2004, 15:44

Dotychczas jedynie spekulowano, ale od wczoraj już nie trzeba tego czynić – przynajmniej w kontekście nowych gier wirtualnych, które powstaną wkrótce pod skrzydłami koncernu software’owego Atari. Albowiem wraz z ostatnimi wynikami finansowymi korporacji ujawniono także wybrane fragmenty planu dalszej rynkowej działalności.

Użytkownicy mówią NIE nowym systemom Windows.... i zyskują kolejne 2 lata supportu

Krystian Smoszna, 3 lutego 2004, 14:30

Wycofanie się przez Microsoft z decyzji o zakończeniu supportu Windows 98, jest czymś więcej niż tylko aktem dobrej woli – twierdzą analitycy. Najnowsze badania potwierdzają, że przekonanie użytkowników do zakupu nowocześniejszego oprogramowania staje się coraz trudniejsze.

Trzymaj formę ponad normę ... grając !

Elrond, 3 lutego 2004, 12:56

Jak wiadomo naród amerykański słynie z potęgi ekonomicznej (he he :), Pani dzierżącej coś w dłoni nazywanej Statuą Wolności, chęcią niesienia "pomocy" uciskanym narodom oraz chyba największej ilości osób z nadwagą. No cóż zrobić, takiej ilości fast foodów nie ma chyba żadne inne państwo, nic dziwnego więc, że i na filmach i w programach z kraju Większego Brata, widzimy oprócz teksańskich piękności wylewające się zewsząd "oponki". Nie da się również ukryć, że część graczy spędzająca dużo czasu przed komputerem może odkryć u siebie zanik pewnych mięśni i pojawienie się innych zupełnie niepotrzebnych części ciała :) Jakiś czas temu pisaliśmy o kontrolerze do gier, przy pomocy którego możemy dopakować bicepsy i mięśnie przedramion aby wyglądać jak Popeye :) a dzisiaj wygrzebałem na sieci kolejną ciekawostkę. Jest nią CyberRider !

Przeróbka Ultimy V na bazie Dungeon Siege
Przeróbka Ultimy V na bazie Dungeon Siege

Krystian Smoszna, 3 lutego 2004, 12:35

Ultima V: Lazarus to ambitny projekt, mający dostosować oryginalną grę autorstwa Origin (Warriors of Destiny), do dzisiejszych standardów. Program jest w 100% oparty o silnik Dungeon Siege i funkcjonuje jako mod. Grupa domorosłych programistów, działających pod nazwą Team Lazarus, opublikowała właśnie demo alpha przeróbki, która funkcjonować będzie zarówno na PeCetach, jak i komputerach Macintosh.

Mobilny epizod w długiej historii sagi The King of Fighters

eLKaeR, 3 lutego 2004, 11:55

Słynną serię wirtualnych gier walki o nazwie The King of Fighters (wieczna rywalka kultowego cyklu Street Fighter) zapoczątkowała dokładnie przed dziesięcioma laty dalekowschodnia korporacja, funkcjonująca obecnie pod szyldem SNK Playmore. Aktualnie kolejnych zwolenników zdobywa produkt pt. The King of Fighters 2003 (salonowe automaty zręcznościowe), jak również specjalna edycja „Króla Wojowników” dla kieszonkowych systemów elektroniczno-rozrywkowych (m.in. konsola N-Gage, a także nowoczesne telefony komórkowe Nokia 7650 i Motorola T720).

Top 20 gier w UK (03/02/04)

eLKaeR, 3 lutego 2004, 10:44

Gwałtowne rozprzestrzenianie się wirusów typu MyDoom spowodowało awans programu zabezpieczającego o nazwie Norton Internet Security 2004 na drugie miejsce (przed FIFA Football 2004, ale za Need for Speed: Underground) w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 27 stycznia 2004) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 24 do 31 stycznia 2004.

Sports Interactive i Sega w jednym stali domu ?

Elrond, 3 lutego 2004, 10:15

W newsie kilka dni temu informowaliśmy was o ambitnych planach firmy Eidos polegających na stworzeniu kolejnej części Championship Managera. Mimo iż za 5 odsłoną tej znakomitej serii nie stoi już jej "ojciec", Sports Interactive, to Eidos ma nadzieję, że fani pozostali wierni nazwie i w ciemno wydadzą ciężko zarobione pieniądze na zakup tej gry. Ale włodarze Eidosa mogą srogo się zawieść - Sports Interactive też nie zasypia gruszek w popiele. Mimo, iż na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat a sama firma dopiero 12 lutego na oficjalnej stronie ma ogłosić swoje przyszłe plany, to część tych planów przedostała się już do sieci.

Jesper Kyd będzie autorem muzyki do Hitman: Contracts

Krystian Smoszna, 3 lutego 2004, 08:21

Jesper Kyd zostanie autorem ścieżki dźwiękowej do gry Hitman: Contracts – poinformowała wczoraj firma Io Interactive i oficjalna strona artysty. Muzyka jego produkcji pojawiła się już zresztą w pierwszym, oficjalnym trailerze.