Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 lutego 2004

Poradnik: Contract J.A.C.K.

Redakcja GRYOnline.pl, 13 lutego 2004, 19:30

”Contract JACK to prosta strzelanka, której głównym bohaterem jest najemny zabójca, nie wysilająca zbytnio szarych komórek. Posiada jednak kilka trudniejszych momentów, w których można się na pewien czas zaciąć. I właśnie z myślą o tych osobach, które będą potrzebowały pomocy powstał ten poradnik. ” - zapraszamy do lektury.

Das Reich 2005 – garstka informacji oraz premierowy screenshot, ujawnione

Tohra , 13 lutego 2004, 17:54

Niemiecki producent gier komputerowych – firma Joylabs z wielką radością i dumą ma zaszczyt przedstawić graczom premierowy screenshot z nadchodzącego FPSa - Das Reich 2005. Jak na razie wspomniana nazwa jest tytułem roboczym i może w trakcie produkcji ulec zmianie.

Serwer Unreal Tournament 2004 na GRY-OnLine

Redakcja GRYOnline.pl, 13 lutego 2004, 17:38

Dla wszystkich fanów (i nie tylko) Unreal Tournament 2004 uruchomiliśmy serwer do tejże gry. Będzie on działał przez najbliższe kilka dni oraz wieczorami przez pewien okres.

Everest - nowa gra, pozwalająca stanąć na szczycie najwyższych gór świata
Everest - nowa gra, pozwalająca stanąć na szczycie najwyższych gór świata

Krystian Smoszna, 13 lutego 2004, 14:22

Wyprawa w Himalaje to najtańszych nie należy, poza tym trzeba mieć do tego odpowiednie kwalifikacje. Tym, którzy przygodę z górami, zakończyli na Giewoncie, a marzą o tym żeby stanąć na Mount Everest, z pomocą przychodzi grupa Zono, która stworzyła – najprościej rzecz ujmując – symulator zdobywania ośmiotysięczników.

Gra Prince of Persia: Sands of Time znalazła już 1.1 miliona nabywców w Europie

Phoenix, 13 lutego 2004, 13:35

Według informacji, które znalazły się na łamach francuskiego serwisu internetowego Jeux-France.com wynika, iż najnowsze pozycja wydawnicza firmy Ubi Soft związana z serią Prince of Persia, tj. gra Prince of Persia: Piaski Czasu osiągnęła na dzień dzisiejszy liczbę 1,1 miliona sprzedanych egzemplarzy na terenie Starego Kontynentu.

Nowe informacje na temat Heroes of Might & Magic V

Elrond, 13 lutego 2004, 13:34

Każdy fan gier strategicznych a w szczególności "turówek" na pewno słyszał nazwę Heroes of Might & Magic. Ta niesamowicie grywalna seria przyciąga graczy przed monitory od prawie 10 lat. I na pewno fani tej produkcji przeżywali chwile grozy czytając informacje o bankructwie 3DO, wydawcy serii. Scheda po 3DO została rozdrapana już dawno, prawa do serii zakupił Ubisoft a o kontynuacji Heroes of Might & Magic słuch zaginął. Aż do teraz ...

Top 20 gier w UK (13/02/04)

eLKaeR, 13 lutego 2004, 13:13

Debiutujący przyjaciele błękitnego ponaddźwiękowego jeża z gry Sonic Heroes wyprzedzili lśniące samochody z Need for Speed: Underground i gangsterów z Mafia: The City of Lost Heaven w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 3 lutego 2004) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 31 stycznia do 7 lutego 2004.

Kody źródłowe systemów Microsoft Windows w sieci!

Phoenix, 13 lutego 2004, 12:45

Wczorajszego wieczora sieć World Wide Web, czyli znany powszechnie wszystkim Internet obiegła dość niesłychana wiadomość. Otóż przedstawiciel koncernu Billa Gatesa, tj. firmy Microsoft podał do informacji publicznej wiadomość, iż w sieci pojawiły się niekompletne fragmenty kodów źródłowych niektórych z systemów operacyjnych marki Microsoft. Tom Pilla oświadczył, że kody te związane był (właściwie to nadal są) z systemami Windows 2000 oraz Windows NT 4.0.

Trzeci dodatek do Anarchy Online oficjalnie zapowiedziany
Trzeci dodatek do Anarchy Online oficjalnie zapowiedziany

Krystian Smoszna, 13 lutego 2004, 12:12

W dniu wczorajszym, firma Funcom, oficjalnie potwierdziła zapowiedź powstania nowego rozszerzenia do gry Anarchy Online, zatytułowanego Alien Invasion. Tym razem autorzy postanowili skupić się silniej na wątku sci-fi, tworząc unikalną alternatywę dla wszystkich fanów gatunku MMORPG.

Zapowiedziano Brigade E5. New Jagged Union

Elrond, 13 lutego 2004, 11:18

Małe państwo w tropikach, zwane Palinero. Jednak nie takie małe, aby nie mógł się w nim wydarzyć zamach stanu. I oczywiście taki zamach miał miejsce co spowodowało rozruchy na szerszą skalę, które mogą ostatecznie doprowadzić do wojny domowej. Kraj wstrząsany jest walkami frakcji walczących o schedę pozostałą po zabitym dyktatorze. Jedynym sposobem uspokojenia sytuacji jest zatrudnienie grupy najemników, którzy poradzą sobie z chaosem ogarniającym kraj. A tych najemników poprowadzisz do walki ty drogi graczu, w produkcji zatytułowanej Brigade E5: New Jagged Union.

Pierwszy obraz z szóstej części cyklu Mortal Kombat, noszącej podtytuł Deception
Pierwszy obraz z szóstej części cyklu Mortal Kombat, noszącej podtytuł Deception

eLKaeR, 13 lutego 2004, 10:32

Dźwięk ośmioliterowego słowa Fatality wywołuje u wielu współczesnych entuzjastów elektronicznej rozrywki swoisty emocjonalny dreszcz, ponieważ trwałe miejsce w ich pamięci znalazła kultowa marka Mortal Kombat. Głośna seria nadzwyczaj brutalnych gier walki została zapoczątkowana ponad dekadę wstecz i będzie dalej rozwijana ku ogromnej radości zwolenników bezpardonowych bijatyk (vide news z 27 kwietnia 2003). Software’owa korporacja Midway Games zarejestrowała właśnie dwie nowe domeny internetowe o następujących nazwach: www.mkdeception.com oraz www.mortalkombatdeception.com. Zatem można bez problemu wywnioskować, że nominalnie szósta część „Śmiertelnej Walki” otrzymała podtytuł Deception (z języka angielskiego podstęp lub oszustwo). Sieciowy serwis Mortal Kombat Online przedstawił dodatkowo niezwykle interesujący materiał graficzny.

Symulacja stacji kosmicznej w produkcji

Elrond, 13 lutego 2004, 10:26

15 lat temu temu bliżej nieznana nikomu firma Maxis Software wprowadziła w życie swój genialny i przełomowy pomysł na grę. Było to Sim City, czyli prosta w swojej idei i niesamowicie grywalna symulacja miasta i życia w nim, która w niedługim czasie odniosła spektakularny sukces. Od tamtego czasu pojawiło się wiele gier z podtytułem Sim eksplorujących ten gatunek a także wszelkiej maści Tycoony, które pozwalały na zarządzanie parkami rozrywki, sieciami kolejowymi czy kasynami. I tak simulowaliśmy i tycoonowaliśmy praktycznie każdy aspekt naszego życia. Teraz jednak przyszła kolej na podbój kosmosu, a to uczynić będziemy mogli w grze SpaceStation:SIM.

Electronic Arts wyda grę Catwoman, opartą o fabułę filmu z Halle Berry w roli tytułowej
Electronic Arts wyda grę Catwoman, opartą o fabułę filmu z Halle Berry w roli tytułowej

Krystian Smoszna, 13 lutego 2004, 10:19

Całkiem niedawno informowaliśmy Was o kontrakcie pomiędzy znanym producentem gier komputerowych, firmą Electronic Arts i amerykańskim potentatem na rynku komiksów - Marvel Enterprises. Okazuje się, że stworzone dzięki porozumieniu programy, nie będą jednymi, nawiązującymi do zmagań super-bohaterów. Wytwórnia Warner Bros., poinformowała bowiem wczoraj, że Electronic Arts uzyskał prawo do produkcji, wydania i dystrybucji gry „Catwoman”, opartej o fabułę filmu pod tym samym tytułem, który zadebiutuje w amerykańskich kinach 30 lipca.

Rozwiązania zastosowane w programie BitTorrent, są tym czego potrzebuje Valve Software...

Łosiu, 13 lutego 2004, 08:44

Na łamach renomowanego serwisu informacyjnego The New York Times pojawił się interesujący artykuł, w którym poruszono kwestię programu P2P BitTorrent i zastosowanych w nim rozwiązań, które przyczyniły się do jego olbrzymiej popularności (używa go wiele serwisów zajmujących się dystrybucją plików, m.in. 3dgamers). Co więcej, przy okazji wyszło na jaw, iż panem Cohenem, autorem BitTorrenta, zainteresował się Gabe Newell, którego firma od pewnego czasu rozwija własny system dystrybuowania kontentu za pomocą sieci – Steam.

Piątek trzynastego pechowym dniem dla graczy oczekujących gry Mythica

Tohra , 13 lutego 2004, 07:19

Microsoft Games Studio poinformowało, że Mythica nigdy nie ujrzy światła dziennego. Ten obiecująco zapowiadający się MMORPG miał ukazać się na rynku jeszcze w tym roku. W wyniku takiego posunięcia aż 40 pracowników firmy Microsoft, którzy pracowali nad wyżej wymienioną grą, może stracić pracę.

Długo wyczekiwana wersja demonstracyjna Painkillera ukaże się w najbliższy poniedziałek!

Tohra , 13 lutego 2004, 07:09

Wczoraj późnym wieczorem firma DreamCatcher Games podała do publicznej informacji, że wersja demonstracyjna Painkillera ukaże się 16 lutego, około godziny 14. Miejmy nadzieję, że autorzy nie pokażą się ze złej strony i dotrzymają obietnicy, gdyż zapewne wszyscy fani strzelanin pierwszoosobowych oczekują z niecierpliwością, zarówno wspomnianego dema jak i finalnej wersji programu.