Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 lutego 2004

Poradnik: Massive Assault

Redakcja GRYOnline.pl, 27 lutego 2004, 18:56

„Massive Assault należy do takich gier strategicznych, jakie lubię najbardziej. Przede wszystkim jest to strategia turowa, których wielkim fanem jestem, a nie miałem w rękach dobrej turówki już od półtora roku (myślę o „RIM: Battle Planets”). Po drugie „Massive Assault” opiera się na prostych, łatwo i szybko dających się przyswoić zasadach, a mimo to (może wręcz dzięki temu) gwarantuje doskonałą rozrywkę, gdyż stwarza okazje do zaistnienia bardzo różnorodnym sytuacjom taktycznym” - przed wami poradnik do tej znakomitej gry wojennej.

Następca Xboxa bez twardziela ?

Elrond, 27 lutego 2004, 15:42

Firma M-Systems zajmująca się wytwarzaniem pamięci typu flash, poinformowała o podpisaniu z Microsoftem umowy dotyczącej dostarczenia "urządzeń przechowujących dane" dla przyszłych wersji konsoli Xbox. Oświadczenie to spowodowało od razu pojawienie się plotek jakoby konsole te pozbawione zostały w przyszłości dysków twardych.

Inauguracja beta-testów sequela Ground Control w Dniu Kobiet. Zapisz się już teraz!

eLKaeR, 27 lutego 2004, 14:32

Według niedawnych zapewnień pracowników firmy developerskiej Massive Entertainment, komercyjny debiut sequela strategii czasu rzeczywistego o nazwie Ground Control, noszącego podtytuł Operation Exodus, nastąpi w czerwcu bieżącego roku (vide news z 28 stycznia 2004). Zanim gotowy produkt trafi do sklepów zostaną przeprowadzone szczegółowe przedpremierowe próby trybu multiplayer, w których wezmą udział wybrani Internauci.

ŚGK = nŚGK = R.I.P. ???

Elrond, 27 lutego 2004, 14:13

Każdy z nas ma pewnie jakieś ulubione pismo komputerowe, które stawia ponad wszystkimi innymi, a bo to "piszą najlepiej", dają 100 płyt DVD i takie tam, i każdy pędzi do kiosku w momencie ukazania się nowego numeru, żeby w domowym zaciszu przejrzeć ciepłe jeszcze strony magazynu. Z podobnym nastawieniem podchodziłem do Świata Gier Komputerowych, o pardon, Nowego Świata Gier Komputerowych, i z coraz to większym niepokojem wysłuchiwałem odmownych odpowiedzi pań i panów w kioskach na moje prośby sprzedania mi najnowszego numeru. I to nie dlatego, że nie chcieli mi go sprzedać, ale dlatego, że go po prostu nie ma. A dlaczego go nie ma, wyjaśni chyba komunikat, który pojawił się na stronie głównej ŚGK.

Zapowiedziano Prism: Black Shield

Elrond, 27 lutego 2004, 13:38

Armia amerykańska kusi potencjalnych wojaków America's Army, wobec czego Gwardia Narodowa nie chce zostać w tyle i również patronuje grze komputerowej. Produkt ów nosi nazwę Prism: Black Shield a tworzony jest przez firmę Rival Interactive znaną m.in. z doskonałej serii strategii Real War. Prism reprezentuje gatunek FPS jak można się domyślać i w zamierzeniach ma posłużyć nie tylko rozrywce ale również zachęcaniu młodych, prężnych synów Ameryki do wstępowania w szeregi Gwardii.

Ogólnopolskie CM Forum powraca do świata żywych

Speed, 27 lutego 2004, 13:23

Bardzo dobre wieści dla wszystkich maniaków serii Championship Manager. Krajowe CM Forum powróciło po dłuższej przerwie technicznej! Miejsce spotkań i wymiany poglądów CeeManiaków narodziło się na nowo.

Dodatki i kontynuacje Gothic, Soldner, SpellForce, czyli co planuje JoWooD na lata 2004/05

Krystian Smoszna, 27 lutego 2004, 12:06

W dniu wczorajszym, firma JoWooD Production Software opublikowała swoje wyniki finansowe za rok 2003. Dochody wyniosły 23 miliony euro i w porównaniu z rezultatem osiągniętym w 2002 roku, były one o mniejsze o 20.5 miliona euro. Taki spadek spowodowany był zmianą polityką firmy, która przechodzi teraz wewnętrzną reorganizację. Wszystko jednak wskazuje, że nadchodzące lata będą dla JoWooD bardziej tłuste, a to ze względu na pokaźną listę tytułów, które koncern zamierza już wkrótce opublikować.

Nagrody BAFTA rozdane (27/02/04)

Elrond, 27 lutego 2004, 10:24

Przedwczoraj w Londynie, w hotelu Portman gdyby to kogoś interesowało, odbyło się uroczyste wręczenie nagród Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej przyznawanych grom komputerowym. Ich listę znajdziecie poniżej, tutaj chciałbym tylko wspomnieć, że niekwestionowanym królem wieczoru była gra Grand Theft Auto: Vice City oraz firma Activision, której produkty zebrały sporo wyróżnień.

24 godziny przy komputerze ?

Elrond, 27 lutego 2004, 09:57

Nie, nie musicie się obawiać, że jest to jakiś nakaz odgórny, chociaż wiem, że niektórym zdarza się spędzać przy grach nawet więcej. Ostatnimi czasy nasilił się trend przenoszenia materiału filmowego na ekrany komputerów, dotyczy to zarówno filmów pełnometrażowych jak i seriali. W tej drugiej grupie można śmiało wymienić "skomputeryzowane" wersje Crime Scene Investigetion, do których już całkiem niedługo ma szansę dołączyć kolejny sensacyjny serial.

Zaanonsowano Armies of Exigo - nowy RTS, rozgrywający się w świecie fantasy
Zaanonsowano Armies of Exigo - nowy RTS, rozgrywający się w świecie fantasy

Krystian Smoszna, 27 lutego 2004, 09:53

Armies of Exigo (tytuł roboczy) to nowa gra strategiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym, przygotowywana przez studio Black Hole Games w kooperacji z koncernem Electronic Arts. Program rozgrywać się będzie w fantastycznych sceneriach, a gracz będzie mógł objąć komendę nad armiami elfów, rycerzy, potworów i bestii z piekła rodem.

Już w poniedziałek wielki debiut oficjalnego demo gry Syberia II

Krystian Smoszna, 27 lutego 2004, 09:37

Przecieki do Internetu grywalnych wersji popularnych programów nie są niczym nowym, ale wciąż wywołują wiele kontrowersji, o czym na własnej skórze przekonała się firma Microids. Nielegalne demo nadchodzącej wielkimi krokami gry Syberia II, pojawiło się dzięki hiszpańskim piratom i niemal błyskawicznie rozeszło się wśród użytkowników na całym świecie.